آخرین قسمت حریم سلطان و کشته شدن شاهزاده مصطفی + تصاویر

۲۰ اسفند ۱۳۹۲

qsumam6dec3v6ll5hmc آخرین قسمت حریم سلطان و کشته شدن شاهزاده مصطفی + تصاویر
آخرین قسمت حریم سلطان و کشته شدن شاهزاده مصطفی + تصاویر

پخش صحنه هایی در قسمت آخر این سریال ترکی که در آن سلطان سلیمان، به دست خود پسرش مصطفی را خفه می کند، بخش عمده ای از مخاطبان را به واکنش علیه این شاه عثمانی واداشته است.

پخش این قسمت از سریال در عین حال تاثیر مثبتی در رویکرد مردم ترکیه نسبت به شاهزاده مصطفی و مقبره او داشته، چرا که شمار زیادی از شهروندان در شهر بورسا به زیارت مقبره این شاهزاده شتافته و استاندار بورسا هم تصمیم به ترمیم مقبره و توسعه محوطه آن گرفته است.

image635283150316747823 آخرین قسمت حریم سلطان و کشته شدن شاهزاده مصطفی + تصاویر

در همین حال، روزنامه جمهوریت چاپ ترکیه درباره واکنش مردم ترکیه به سلطان سلیمان نوشت: خشم و غضب مردم ترکیه درباره سلطان سلیمان قانونی به اوج خود رسیده، به گونه ای که حسن کوز یک شهروند ۴۷ ساله ترک با ارائه دادخواستی به دادستان کل، خواهان حذف صفت سلطان از نام سلیمان و بازگرداندن اعتبار و جایگاه معنوی به پسرش شاهزاده مصطفی شد.

به نوشته این روزنامه، یکی از نوه های سطان عبدالمجید که مقیم استانبول است، تماس های تلفنی و نامه هایی با مضمون خشم و توهین و ناسزا دریافت کرده که در آن ها وی را با صفت نواده قاتلان خطاب قرار داده اند!

image635283150321778111 آخرین قسمت حریم سلطان و کشته شدن شاهزاده مصطفی + تصاویر

همچنین درهفته گذشته، در شبکه های تلویزیونی ترکیه ده ها برنامه گفتگو پخش شد که به طور مفصل به بررسی حادثه قتل سلطان سلیمان و شاهزاده مصطفی اختصاص یافت.

در همین حال برخی از مخالفان دولت ترکیه نیز تلاش کردند تا از جار و جنجال های به وجود آمده درخصوص این واقعه تاریخی در ارتباط با اوضاع کنونی ترکیه بهره برداری کنند.

image635283143694269039 آخرین قسمت حریم سلطان و کشته شدن شاهزاده مصطفی + تصاویر

مخالفان ترک این سوال را مطرح کردند که آیا همان گونه که سلطان سلیمان پسرش را قربانی کرد، رجب طیب اردوعان نخست وزیر ترکیه نیز پسرش بلال را در ارتباط با قضیه فساد برای باقی ماندن درقدرت قربانی خواهد کرد؟!

موضوع سریال حریم سلطان به زندگی سلطان سلیمان قانونی شاه عثمانی ها مربوط می شود و این سریال به زندگی شخصی سلطان سلیمان و زوایای پنهان وقایع و حوادث کاخ او می پردازد.

سلطان سلیمان اول ملقب به قانونى دهمین سلطان امپراتوری عثمانی بود که از سال ۱۵۲۰ تا لحظه مرگش در سال ۱۵۶۶ بر امپراتوری عثمانی حکم راند و از این لحاظ طولانی‌ترین دوره سلطنت را در میان خاندان عثمانی داراست.

عصر ایران

اشتراک گذاری :
۱۰ دیدگاه برای این نوشته
 1. میثم گفت:

  حق شاهزاده بود باید زود تر میکشتنش

 2. علی ابراهیمی گفت:

  میثم تو یکی بخواب ترو خدا لاحاف سرد شد.

 3. پریا گفت:

  الهی بمیرم براش حقش نبود بمیره.

 4. یوسف گفت:

  این شاه شاه نبود یه ادم هوس باز بود.ابراهیم رو بی گناه کشت بچه خودشم که از ازبقیه بچه هاش بهتر بود کشت .اینم شد پدر اخه

 5. رویا گفت:

  اصلا حقش نبود.از همه ی پسراش باصداقت تر و بهتر بود

 6. مسی گفت:

  خوب اگه مصطفی شاه میشد نمیگید مادر ایرانو شوهر میداد.
  ولی حالا سلیم چندتا باخت مشتی به ایران داده دیگه چی میخواستین از سلیمان.
  ر؟د به خاندانش دیگه

 7. سلیمان عثمانی گفت:

  من بیشتر از شاهزاده مصطفی و بایزید و جهانگیر خوشم میومد که همشون کشته شدن به دست شاه سلیمان همه شون با نامردی کشته شدن به جز جهانگیر همه این اتفاقات از زیر سر این خرم لعنتی بلند میشه

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org