آزادی های یواشکی دختران در متروی تهران + تصاویر

۲۲ خرداد ۱۳۹۴

85809100777484432683 آزادی های یواشکی دختران در متروی تهران + تصاویر
آزادی های یواشکی دختران در متروی تهران + تصاویر

موج “آزادی های یواشکی” که توسط مسیح علی نژاد خبرنگار ضد انقلاب به راه افتاد، در ابتدای راه با تصاویر آرشیوی شبکه های اجتماعی مخاطبان (خصوصا فیس بوک های آنها) که بدون اجازه از پروفایل آنها خارج می شد، توانست جانی بگیرد و در چند روز اول خود، کمی برای مخاطبان ضد انقلاب خارج نشین و معاندان داخلی آن، جذاب باشد.

رفته رفته پس از گذشت روزها از آغاز این کمیپن کم رمق توسط علی نژاد، عمق دزدی تصاویر از آرشیو خصوصی اعضای ایرانی عضو فیس بوک هر روز آشکار تر می شد و تنها برخی ایرانی ها کم شمار داخل کشور با این طرح “ضد دین” همکاری نمودند و در برخی نقاط کم آمد و شد و یا دور از انظار عمومی اقدام به عکس برداری از خود به صورت بی حجاب دست زده و آن را برای این کمپین ارسال کرده و یا در روشی دیگر با ایجاد اکانت “جعلی” فیس بوک، آن را بر روی صفحه خود بارگذاری می کردند و پس از آن لینک را برای این صفحه ارسال می نمودند.

sqp2wcwsbrtrxt4ldsid آزادی های یواشکی دختران در متروی تهران + تصاویر

اما وجه مشترک تصاویر ارسالی واقعی که برای کمپین آزادی های یواشکی فرستاده می شد این بود که زنان بی حجاب این کمپین با توجه به احتمال اینکه این اقدام غیرقانونی آنها مورد رصد دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی کشور قرار می گیرد، از خود در حالی که پشت به دوربین بودند و روسری به سر نداشتند،تصویر تهیه کرده وعکس تهیه شده را برای این صفحه و بانیان آن ارسال می نمودند.

اینکه در قسمتی از جنگل های شمال کشور تصویری بی حجاب گرفته شود و با اینکه در جاده ای سرسبز عکس زنی بدون روسری تهیه و برای این صفحه خوراک ایجاد کند شاید چندان مهم نباشد، زیرا نظارت همگانی آن هم در این سطح واقعا غیر ممکن بوده و هر ناظر عاقلی به این حکم رای می دهد که بررسی جز به جز خاک کشور کاری سنگین و خارج از عهده هر حکومتی است ولی تصویر برداری از زن بی حجابی که قصدش تهیه عکس برای این صفحه بوده در محیط های ایزوله و شدیدا تحت کنترل، جای هیچ گونه توجیهی ندارد.

111478 821 آزادی های یواشکی دختران در متروی تهران + تصاویر
111479 988 آزادی های یواشکی دختران در متروی تهران + تصاویر
دوربین مدار بسته بالای سر مسافران به خوبی پیداست. این دوربین ها در داخل هر واگن و ایستگاه ها در فواصل منظم نصب شده است.

چند سالی است که خیابان های اصلی شهر تهران تماما مجهز به دوربین های مدار بسته شده که سیستم یکپارچه امنیتی- نظارتی دوربین های مدار بسته، توانسته است بسیاری از جرم های انجام شده توسط مجرمین را در سطح شهر تهران به خوبی رصد نموده و مورد پیگرد قضایی انجام دهد. اما دوربین های مدار بسته داخل مترو تهران و حوالی بخش بیرونی ایستگاه قطار شهری، بسیار زیاد بوده و در فواصل منظم داخل محوطه ایستگاه ها به خوبی این دوربین ها قابل مشاهده هستند.

دوربین های داخل واگن های مترو نیز -اگر نمایشی نباشد- با توجه به عبور و مرور مسافران در فواصل منظم در سقف این قطار ها نصب شده است و دیگر توجیهی برای رصد نشدن فعالیت مجرمانه ای در این محوطه فوق العاده تحت کنترل و امن! نباید وجود داشته باشد، ولی به فاصله چند روز پس از راه اندازی کمپین “آزادی های یواشکی” شاهد این هستیم که به راحتی برخی افراد با بی حجاب شدن در داخل ایستگاه ها و واگن های متروی تهران – به سبک گفته شده در بالا که مورد استفاده در این کمیپن بوده- اقدام به تصویر برداری از خود در مقابل دوربین های پرتعداد حراست متروی تهران نموده و در کمال آرامش آن را در فضای مجازی منتشر می کنند.

111475 959 آزادی های یواشکی دختران در متروی تهران + تصاویر
نمونه تصاویر ارسالی برای کمپین “آزادی های یواشکی” در سایه غفلت مسئولین متروی تهران

474 743 520x292 آزادی های یواشکی دختران در متروی تهران + تصاویر
نمونه تصاویر ارسالی برای کمپین “آزادی های یواشکی” در سایه غفلت مسئولین متروی تهران

قطعا مسئولین تصدی این شبکه یکپارچه امنیتی باید نظارت خوبی بر روی هر گونه فعالیت غیر قانونی و مجرمانه در داخل ایستگاه ها، حواشی ایستگاه ها و خصوصا داخل واگن ها داشته باشند. ردیف بودجه این ارگان برای جلوگیری از اقدامات مجرمانه فراهم آورده شده است که متاسفانه تا کنون چندان برخورد مورد انتظاری با این طیف نشده است.

این رویداد ان هم در متروی تهران که باید شدید ترین اقدامات نظارتی را داشته باشد، قطعا دهن کجی به نظام به حساب می آید و با نگاه خوش بینانه غفلت مسئولین مترو در امر خطیر مسئولیت خود در این حیطه بوده است.

ri8l1ltxnkylnwwrqotb آزادی های یواشکی دختران در متروی تهران + تصاویر

گفتنی است چندی پیش تعداد بسیاری از کارگران یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت بهره برداری متروی تهران به دلیل دریافت نکردن حقوق و مزایای خود در مقابل دفتر مرکزی این شرکت تجمع کرده بودند که مسئولین مترو با اقداماتی ضربتی با این افراد برخورد نامناسبی صورت داده بودند .
این واقعه منجر به واکنش شدید سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی شده بود.
111476 790 آزادی های یواشکی دختران در متروی تهران + تصاویر
آزادی یواشکی در متروی تهران
اشتراک گذاری :
۶ دیدگاه برای این نوشته
 1. سمانه گفت:

  چه اشکالی داره توی واگن بانوان حجابشون بردارن؟؟؟

  • sajad گفت:

   چی میگی داداش؟
   توی واگن مخصوص بانوان حجاب نداشته باشن؟
   مگه از بیرون و داخل قطار قسمت بانوان دید نداره؟
   حالت خوبه؟
   سایت محترم شما هم لطف کن هر نظری را منتشر نکن
   اون پیامه چیه که منتشر کردی که گفته نوش جونشون؟؟؟؟؟؟

 2. مهدی گفت:

  نوش جونشون کاش بیشتر از این صحنه ها ببینیم.

 3. سمانه گفت:

  آفرین به آقا سجاد. پس هنوز هم پسر با غیرت توی کشور پیدا میشه؟شما دوستی که می فرمایید کاش بیشتر از این صحنه ها ببینیم، این حرف رو برای مادر و خواهر خودتون هم می زنین؟
  اگه اینطوره اول خواهر خودتون رو بی حجاب به خیابون بفرستید تا مردم مستفیذ بشن. بالاخره اونا هم مردن و دل دارن!!!!!!!خودتون که از شرایط ازدواج و این حرفا خبر دارین…..!!!!!

 4. سرباز گفت:

  خانم سمانه،اونی که ناموس دیگران رو نگاه میکنه قطع بالیقین و به فرموده مولا علی ع غیرت نداره چون راضی کسی دیگه ناموس اون رو نگاه کنه

 5. کوروش گفت:

  یسری انگاردعوادارن باهمه نظرشوگفته بشماچه مربوطه اون خودش حجابشوبرداشته خودشم جوابگوی اعمال خودشه ماهنوزبلدنیستیم به عقایدهمدیگه احترام بذاریم!!!

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org