آلبوم جدید سالار عقیلی با نام قصه باران منتشر شد

۱۳ بهمن ۱۳۹۴

آلبوم جدید سالار عقیلی با نام قصه باران منتشر شد
آلبوم جدید سالار عقیلی با نام قصه باران منتشر شد

انتشار آلبوم جدید سالار عقیلی، اونم در این فضای حاشیه ای که برای وی ایجاد شده است، کمی عجیب و غیرمنطقی بنظر میرسد؛ شاید انتشار آلبوم قصه باران، بهانه ای باشد برای اینکه « نکنه سالار بپّره…! »

خدا می داند، معلوم نیست چند وقت بود آلبوم قصه باران در صف مجوز به سر می بُرد، تا اینکه حضور سالار عقیلی در شبکه ماهواره ای من و تو، این امکان را برای این خواننده ی محبوب موسیقی سنتی بوجود آورد؛ شاید در زمانیکه همه منتظر ممنوع الفعالیت شدن سالار عقیلی بودند، انتشار این آلبوم، عجیب بنظر برسد.

نمی دانیم آیا این شتابزدگی مسئولان ارشاد در مورد صدور مجوز آلبوم سالار عقیلی، اونم بعد از حضور جنجالی وی در شبکه ماهواره ای، عقیلی را غرقِ در غرور خواهد کرد یا خیر؟

آلبوم جدید سالار عقیلی با نام قصه باران منتشر شد

سالار عقیلی آلبوم جدید خود را با نام قصه باران به آهنگسازی امین بیات منتشر کرد.

این آلبوم از روز دوشنبه (۱۲ بهمن ۱۳۹۴) به‌صورت فیزیکی و دیجیتال به بازار وارد شده و این در حالی است که تا همین چند روز پیش، زمزمه‌هایی مبنی بر کنار گذاشته شدن او از جشنواره‌ی موسیقی فجر نیز به گوش می‌رسید.

آلبوم «قصه باران» شامل هشت قطعه به نام‌های «رقصیدن سرو»، «تک‌نوازی تار»، «فکر تو»، «روی او»، «شهیدان عشق»، «قصه باران»، «تک‌نوازی ویلنسل» و «دریای طوفانی» است و فضای صوتی آن بیش از موسیقی ایرانی، به موسیقی تلفیقی نزدیک شده است.

امین بیات (آهنگساز و تنظیم کننده) درباره فضای موسیقایی آلبوم «قصه باران» گفت: آنسامبل کوچکی در این آلبوم استفاده شده و ارکستر، ارکستر بزرگی نیست. سازها با وسواس انتخاب شده‌اند و از لحاظ تنظیم و فضای کاری سعی در فضای جدید در موسیقی ایرانی شده است. از جمله استفاده از سازهای ویولنسل، لاعود و نیز سازهای کوبه‌ای خاص مانند بندیر و …

کریم قربانی (ویلنسل)، حسن خدایی‌نیا (کمانچه)، فرهاد فتحی‌راد (سنتور)، مرتضی یگانه راد (تمبک)، فراز نصیری (لاعود)، مهدی ابراهیمی (پیانو)، مجید یگانه‌راد (بندیر، دف و سازهای کوبه‌ای) و امین بیات (تار، سه‌تار، تارباس، آهنگساز و تنظیم‌کننده) به عنوان نوازنده، حسن خدایی‌نیا (استدیو پاییز) و کامبیز شاهین مقدم (استدیو پاپ) به‌عنوان صدابردار در این اثر با سالار عقیلی همکاری داشته‌اند. همچنین کامبیز شاهین‌مقدم کار میکس و مسترینگ این اثر را برعهده داشته و سهیل حکمت آرا ناظر ضبط آلبوم «قصه‌ باران» بوده است.

روند تولید آلبوم «قصه‌ باران» از سال ۹۲ آغاز شده و در پاییز ۹۳ نیز ضبط صدای سالار عقیلی ادامه داشته است.

آلبوم جدید سالار عقیلی با نام قصه باران منتشر شد

سالار عقیلی

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org