آموزش پیدا کردن گوشی سرقت شده ؛ نگران نباشید

۳ اسفند ۱۳۹۴

resizer nle98ba6f32301e3b آموزش پیدا کردن گوشی سرقت شده ؛ نگران نباشید
آموزش پیدا کردن گوشی سرقت شده ؛ نگران نباشید

پیش از هر چیزی باید بدانید که اصلا جای نگرانی نیست؛ پس خونسرد باشید.

ما واستون چند راهکار داریم که اگه انجام بدین، ۹۰% گوشیتون رو پیدا کردید!

سایت پونک: تمامی راهکارها را بهتر است (قبل و بعد از سرقت یا مفقود شدن گوشی تان) انجام دهید، چرا که حتی در صورتی که نتیجه هم نگیرید، خیالتون راحته که تمام تلاش خودتون رو انجام دادید…

 

اقدامات لازم قبل از گم شدن گوشی موبایل :

 

توصیه ی اول :

بهتر است برای سیم کارت خود، پین کد بگذارید تا در صورت گم شدن گوشی، پس از خاموش و روشن کردن گوشی امکان استفاده از گوشی با سیم کارت شما وجود نداشته باشد.

حتما نرم افزارهای ضد سرقت را روی آن نصب کنید تا پس از گم شدن گوشیتان بتوانید، گوشی را قفل کنید و یا پس از تعویض سیم کارت توسط یابنده، شماره آن برای شما ارسال شود و امکانات دیگر…

بهتر است از قرار دادن فایلهای شخصی و محرمانه در گوشی خودداری کنید.

برای فایلهای خود رمز بگذارید. (هر چند با فلش کردن رمز بی فایده می شود ….)

پوکه سیم کارت و جعبه گوشی را دور نیندازید !!

 

توصیه ی دوم :

نرم افزار GPS SMS Tracker را از لینک زیر دانلود کرده و نصب کنید.

دانلود نرم افزار آندروید GPS SMS Tracker (حجم فایل: ۴۰۰ کیلوبایت)

 

– این نرم افزار، چه موقع کارایی داره؟

فرض کنید همین الآن گوشی تان مفقود یا سرقت شده، پیش از سوزاندن سیم کارتتان، کافیه از یه گوشی دیگه به شماره خودتون عبارت locateme رو ارسال کنید؛ گوشی شما به صورت خودکار براتون موقعیت خودش رو به صورت لینک نقشه گوگل ارسال میکنه و وقتی به اون لینک برین موقعیت گوشی رو بر روی نقشه می تونید ببینید! (توجه داشته باشید که لینک نقشه گوگل، زمانی برای شما ارسال خواهد شد که یابنده یا سارق گوشی، با خط شما به اینترنت متصل شود).

119281489 smart pho 371268c آموزش پیدا کردن گوشی سرقت شده ؛ نگران نباشید

 

اقدامات لازم پس از گم شدن گوشی موبایل :

 

ابتدا مشترکین همراه اول :

پس از سرقت یا مفقود شدن گوشی، برای ثبت گوشی تون ابتدا باید شماره سریال گوشیتون رو داشته باشید، این کار رو با زدن کد مذکور در گوشیتون انجام دهید.

#۰۶#*

مشترکین همراه اول برای ردیابی گوشی مفقود شده یا به سرقت رفته خود می توانند شماره سریال گوشی مفقود شده یا دزدیده شده را (مندرج بر روی جعبه گوشی) از طریق خطوط دائمی همراه اول، به یکی از طرق ذیل ارسال و سرویس ردیابی گوشی را فعال نمایند:

·         از طریق شماره گیری کد #سریال گوشی*۲۱۴۱*۱۱۱*
·         ارسال کد ۲۱۴۱ به شماره ۱۱۱ ( سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول)

سرویس ردیابی گوشی تا ۱۰ روز پس ازدریافت شماره سریال، به جستجوی گوشی مفقود شده می پردازد و در پایان در صورت موفقیت در ردیابی گوشی، نتیجه را از طریق پیامک به اطلاع مشترک می رساند تا مشترک سایر مراحل حقوقی را از طریق مراجع ذیربط پیگیری نماید.درصورت عدم موفقیت در ردیابی، مشترک می تواند برای ردیابی مجدد گوشی خود اقدام و سرویس را مجددا فعال نماید.

کد های دستوری سرویس ردیابی گوشی به شرح ذیل می باشد:

این طرح در حال حاضر به صورت رایگان به مشترکین همراه اول ارائه می گردد.

سرویس ردیابی گوشی
درخواست
کددستوری
فعال‏سازی سرویس
#سریال گوشی*۲۱۴۱*۱۱۱*
غیرفعال سازی سرویس
۲۱۴۲#*۱۱۱*
دریافت راهنما
۲۱۴۳#*۱۱۱*
 

74816686805327561427 آموزش پیدا کردن گوشی سرقت شده ؛ نگران نباشید

 

ردیابی گوشی گمشده از طریق مخابرات : ( با هزینه ی کم )

باید بدانید که احتمال پیدا شدن گوشی در این روش، بسیار بالا است؛ چرا که جدا از اقداماتی که تاکنون به آن اشاره شد، حتما می بایست، این کار را نیز انجام دهید.

اگر توصیه ی دوم که در بالا به آن اشاره شد را انجام دادید و نتیجه ای در بر نداشت، نسبت به سوزاندن سیم کارت خود اقدام نمائید تا شخص یابنده، مجبور شود سیم کارت جدیدی را بر روی گوشی قرار دهد تا شرکتهای ارتباطی بتوانند خط او را ردیابی کنند.

– پس از سوزاندن سیم کارت، آیا امکان استفاده ی مجدد از سیم کارت سوخته شده وجود دارد؟

بله. اما می بایست حتما پوکه سیم کارت را در اختیار داشته باشید؛ اگر پوکه سیم کارت خود را ندارید با مرکز خدماتی سیم کارت خود تماس بگیرید و راهنمایی بگیرید.


 

مراحل ۱۳ گانه ی ردیابی گوشی موبایل از طریق شکایت :

لطفا نگاه به طولانی بودن مراحل نکنید، خیلی ساده تر از اون چیزیه که فکر میکنید.

در شهر تهران، مراحل ردیابی گوشی مفقود شده یا سرقت شده، حدودا ۱۳ مرحله دارد که به صورت زیر انجام می پذیرد: (ساکنین سایر استانها یا شهرستانها، پیش از هر اقدامی، با کلانتری شهرشان با شماره ی ۱۱۰ تماس بگیرند تا از درستی مراحل ذیل، مطمئن شوند).

مرحله ۱: ابتدا باید در یکی از روزهای شنبه تا ۴ شنبه (و شاید فقط روزهای فرد) از ساعت ۳-۵ بعدازظهر (به علت ازدحام جمعیت ۳-۴ بهتر است) به شورای حل اختلاف واقع در محل سرقت شدن یا مفقود شدن گوشی مراجعه کنید برای تنظیم شکوائیه؛ دقت کنید که باید جعبه گوشی و کارت ملی به همراه شماره سریال گوشی (همان IMEI مندرج بر روی جعبه گوشی یا کارت ضمانت) را همراه داشته باشید.

پس از آن برای شما پرونده ای تشکیل می شود و کپی جعبه گوشی و کپی کارت ملی نیز ضمیمه ی پرونده می شود. (هزینه تشکیل پرونده و کپی حدود ۵۰۰۰-۴۰۰۰ تومان می شود.)

در شکوائیه حتما قید کنید که گوشی تان سرقت شده یا مفقود، چرا که اگر گوشی سرقت شده باشد، پس از ردیابی و پیدا شدن گوشی، جریمه های نقدی و غیرنقدی در انتظار سارق خواهد بود…

مراحل ۲ ، ۳ و ۴: پس از تشکیل پرونده و امضا شدن آن توسط قاضی پرونده، به شما ۴ نامه داده می شود که می بایست در ساعات اداری، به دفاتر حقوقی ۴ شرکت (ایرانسل، همراه اول، رایتل و تالیا) تحویل دهید. آدرس شرکتها نیز به شما داده می شود.

مرحله ۵: پس از گذشت ۴۵ روز از تحویل برگه ها، طبق زمانبندی که هنگام تشکیل پرونده به شما گفته شده باید با همراه داشتن کارت ملی مجددا به شورای حل اختلاف مراجعه کنید. (شماره پرونده را نیز باید همراه یا به یاد داشته باشید)

نکته ی مهم: دقت کنید که مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه، گوشی شما را فقط در صورتی میتواند ردیابی کند که شخص سارق یا یابنده، سیم کارتی را بر روی گوشی شما قرار دهد.

در صورتی که ردیابی در این ۴۵ روز، مؤثر واقع نشد، می توانید با پرداخت هزینه ای ناچیز، ردیابی را تا ۴۵ روز دیگر تمدید کنید. (چرا که برخی از سارقین یا یابندگان گوشی، با آگاهی از اینکه شما شکایت خواهید کرد، گوشی شما را پس از گذشت ۱ یا ۲ ماه، استفاده می کنند).

اما ، در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی در همان ۴۵ روز :

پس از مراجعه، در صورتی که نتیجه ردیابی توسط یکی از ۴ شرکت مذکور، مثبت باشد به شما می گویند به فلان دادسرا مراجعه کنید و آنجا از شما میخواهند تا درخواستی تنظیم کنید تا آنها از شرکت مربوطه بخواهند اطلاعات شخصی که از گوشی شما استفاده کرده است را در اختیار آنها قرار دهد تا بتوانند جهت بازخواست او اقدام نمایند.

مرحله ۶: در دادسرا باید شکوائیه با عنوان تحصیل مال نامشروع تنظیم کنید و بنویسید که با توجه به مثبت بودن نتیجه ردیابی خواستار پیگیری هستید (می توانید با پرداخت ۲۰۰۰ تومان بخواهید خودشان شکوائیه تنظیم کنند.) کپی کارت ملی خود و نامه مثبت بودن نتیجه ردیابی را ضمیمه کنید و با پرداخت ۵۰۰۰ تومان تمبر باطل کنید. سپس به شعبه مربوطه در همان دادسرا مراجعه کنید که آنها شما را به شعبه دیگری ارجاع می دهند و آن شعبه نیز شما را به کلانتری محل گم شدن گوشی ارجاع می دهد.

مرحله ۷- بعد از مراجعه به کلانتری از شما می خواهند که یک کپی از شکوائیه و متعلقات آن تهیه کنید (با خودتان یک پوشه مقوایی نیز برای تشکیل پرونده همراه داشته باشید) پس از آن با یک نامه، شما را به شرکتی که نتیجه ردیابی را مثبت اعلام کرده ارجاع می دهند. (ایرانسل، همراه اول، رایتل یا تالیا)

مرحله ۸: در شرکت خدمات ارتباطی مربوطه با نشان دادن نامه کلانتری و نامه مثبت بودن نتیجه، (برگه مشخصات سارق یا یابنده گوشی شما را به همراه آدرس وی) درون یک پاکت مهروموم شده به شما تحویل می دهند.

مرحله ۹: مجددا باید به کلانتری مذکور مراجعه کنید و آنها احضاریه و نامه ارجاع به کلانتری در محدوده آدرس آن شخص را به شما می دهند.

مراحل ۱۰ و ۱۱: پس از مراجعه به کلانتری در آن محدوده، باید همراه با مأمور کلانتری (با ماشین شخصیتان یا آژانس به هزینه خودتان) به آدرس شخص مراجعه کنید تا مامور، برگه احضاریه را به او یا خانواده اش تحویل دهد. (البته در صورت درست بودن آدرس و حضور آنها در منزل).

مرحله ۱۲: سپس به کلانتری برگشته که نامه تحویل شدن احضاریه را به شما می دهند و شما باید نامه را به کلانتری (محل تشکیل پرونده) تحویل دهید.

مرحله ۱۳: باید در روز احضار آن شخص، شما نیز در کلانتری حضور داشته باشید، مگر آنکه قبل از حضور وی در کلانتری، با او توافق کنید و شکایت خود را پس بگیرید (که در اینصورت برای او سوء سابقه ای لحاظ نمی شود!!) ولی مجددا نمیتوانید از وی شکایت کنید، پس دقت کنید!

 

خلاصه ی آنچه در بالا خواندید :

خیلی ها بر این باورند که اپراتورهای تلفن همراه، با استفاده از اینترنت، گوشی های مفقودی یا سرقتی را ردیابی می کنند، اما چنین نیست.

زمانیکه یک شخص، سیم کارتی را درون گوشی موبایل قرار می دهید، اپراتورهای تلفن همراه متوجه می شوند که فِلان سیم کارت، با چه گوشی و چه شماره سریالی، روشن شده است، لذا مراحل ردیابی گوشی نیز، به همین صورت انجام می پذیرد. (پس حتما نباید گوشی شما پیشرفته باشد تا ردیابی شود).

 

لازم است بدانید که بسیاری از افرادی که گوشی شان، سرقت یا مفقود شده است، با همین روش هایی که ذکر شد (در کمتر از ۱ ماه) گوشی شان را پس گرفتند یا پیدا کردند؛ پس نا امید نشوید.

فقط توجه داشته باشید که این مراحل صرفا جهت آشنایی اجمالی شما با مراحل ردیابی گوشی گم شده بود و بهتر است بسته به گم شدن یا سرقت گوشی، مراحل کار را از افراد مطلع تر، جویا شوید تا مجبور به صرف وقت بیشتری نشوید.

 آموزش پیدا کردن گوشی سرقت شده ؛ نگران نباشید

 

آخرین تیر :

تا انجام مراحل ردیابی گوشی، بیکار ننشینید و آخرین اقدام لازم را، خودتان انجام دهید.

همونطور که میدانید همه کسانی که گوشی های آندروید دارند، باید یک حساب جیمیل هم داشته باشند، چرا که فقط از آن طریق می توانند در سیستم عامل آندوید، لاگین شوند.

حالا اگه یه موقع گوشی شما سرقت یا مفقود شد، کافیه به آدرس زیر برین و با جیمیل خودتون لاگین بشید تا موقعیت گوشی خودتون رو در نقشه پیدا کنید. (متأسفانه برای اینکه موقعیت گوشی رو به شما بگه، فرد سارق یا یابنده باید در اون لحظه به اینترنت وصل باشه و هیمنطور جی پی اس شما نیز روشن باشد.)

توصیه ی ما اینه که حداقل، سعی کنید همیشه GPS گوشی تان را روشن بگذارید، حتی زمانیکه گوشی شما به اینترنت، متصل نیست.

www.google.com/android/devicemanager

 

امیدواریم توضیحاتی که ارائه شد، مثمر ثمر واقع شده باشد و تونسته باشیم کمکی کرده باشیم.

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org