دستگیری خواننده پاپ به اتهام آزار جنسی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری جوانی خبر داد که با سوءاستفاده از عنوان هنری خوانندگی و دادن وعده ازدواج اقدام به فریب و آزار و اذیت دختران جوان کرده است.

اقدام بازیگر سرشناس علیه فیس بوک بعد از رسوایی‌های اخیر

۹ فروردین ۱۳۹۷

ویل فرل بازیگر سرشناس سینمای آمریکا در اعتراض به رسوایی‌های اخیر فیس بوک صفحه خود را با ۱۰ میلیون دنبال‌کننده پاک خواهد کرد.

اعتراض ویل فرل به فیس بوک

ویل فرل بازیگر و کمدین سرشناس آمریکایی در اعتراض به سوءاستفاده فیسبوک از اطلاعات کاربران،از این شبکه اجتماعی بیرون می‌رود.

او با انتشار مطلبی در فیسبوک این خبر را اعلام کرد. اخیرا مشخص شده استکه کمپانی تحلیل داده سیاسی «کمبریج آنالیتیکا» به اطلاعات بیش از ۵۰ میلیون کاربرفیسبوک بدون اطلاع آن‌ها دسترسی پیدا کرده است. پس از این رسوایی که به سقوط ارزشسهام فیسبوک هم منجر شد مارک زاکربرگ از کاربران عذرخواهی کرد و قول داد که تنظیمات امنیتیرا برای محدود کردن دسترسی به داده‌های کاربران بهبود بخشد.

D981DB8CD8B3 D8A8D988DAA9 2 500x333 اقدام بازیگر سرشناس علیه فیس بوک بعد از رسوایی‌های اخیر

ویل فرل بازیگر سرشناس سینمای آمریکا

فرل در این باره نوشت: «تنها من نیستم که از شنیدن ماجرای «کمبریج آنالیتیک» آزرده شدم. آن‌ها از اطلاعات میلیون‌ها کاربر فیسبوک سوءاستفاده و به حقوق شهروندی و حریم خصوصی ما تجاوز کردندتا دموکراسی را از تضعیف کنند. بیش از این نمی‌توانم از خدمات شرکتی استفاده کنمکه زمینه گسترش پروپاگاندا و هدف قرار گرفتن آسیب‌پذیرترین افراد را فراهم کرده است.»

پیش از این نیز چهره‌های سرشناس دیگری در اعتراض به رسوایی اخیر فیسبوک اقدامبه ترک این شبکه اجتماعی کرده بودند. ایلان ماسک در اعتراض حساب کاربری شرکت‌های«تسلا موتورز» و «اسپیس‌اکس» را پاک کرد. برایان آکتون از بنیان‌گذاران پیام‌رسان «واتس‌اپ»از نخستین افرادی بود که هشتگ اعتراضی «deletefacebook» را راه انداخت.

منبع: khabaronline.ir
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org