این دختر هیچ وقت سیر نمی‌ شود + عکس

۲۲ مهر ۱۳۹۳

iaqgkkeipqhvjpwv54p1 این دختر هیچ وقت سیر نمی‌ شود + عکس
این دختر هیچ وقت سیر نمی‌ شود + عکس

هانا ویلکینسون یک دختر ۱۴ ساله آمریکایی است، با حدود ۱۵۰ کیلو وزن؛ که هیچ وقت سیر نمی شود.

به گزارش اعتدال ، هانا ۱۴ سال پیش با سندروم «پرادر ویلی» در آریزونا به دنیا آمد، بیماری که روی غده هیپوتالاموس مغزش اثر گذاشته و به این ترتیب، همیشه گرسنه است و هیچ وقت احساس سیری نمی کند. در نتیجه، همیشه باید مراقبش باشند، چون به قول مادرش:«ممکن است خودش را تا سر حد مرگ بخورد.»

اما مشکل مقدار غذایی که او می خورد، نیست. این سندروم هم چنین باعث شده تا سیستم سوخت و ساز در بدن او خیلی کندتر از یک دختر عادی باشد و با وجود اینکه هر روز فقط ۹۰۰ کالری غذا می خورد (یک دختر عادی بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کالری می خورد) باز هم وزن اضافه می کند.

 393008 144 این دختر هیچ وقت سیر نمی‌ شود + عکس

تونیا، مادر هانا، برای اینکه مانع از زیاد خوردن او شود، در یخچال را قفل می کند و هیچ خوراکی را جلوی دست نمی گذارد:«یک بار موقع خوردن غذای سگ مچش را گرفتم. خوردن غذای سگ.» او دایما گرسنه است و با وجود اینکه موسسه کودکان پیتسبورو به این کودکان کمک می کند، چون بیمه مناسبی ندارند، قادر به پرداخت هزینه های آن نیستند.

پزشکانی که او را معاینه کرده اند، می گویند اگر زودتر دارو دریافت نکند، زندگی اش به خطر می افتد. دکتر رابرت لاستیگ از دانشگاه کالیفرنیا در این باره به ABC گفت:«مشکلی که امروز هم وجود دارد، این است که مردم چاقی را – به هر دلیلی که باشد- یک رفتار می دانند. فکر می کنند تقصیر خودت است.» دست کم در مورد هانا، او کاملا بی تقصیر است.

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org