بازیگران معروفی که سرطان را مغلوب کردند + تصاویر

۱۴ بهمن ۱۳۹۳

5og79z4qp3rqnuqm1ms بازیگران معروفی که سرطان را مغلوب کردند + تصاویر
بازیگران معروفی که سرطان را مغلوب کردند + تصاویر

برخی از بازیگران ایرانی و خارجی، در طول سال‌های اخیر به سرطان مبتلا شدند اما توانستند بر بیماری خود غلبه کنند و دومین عامل مرگ انسان ها را شکست دهند.

به گفته معاون تحقیقات وزیر بهداشت سالانه ۱۴ میلیون سرطان جدید و ۸ میلیون مرگ‌ومیر ناشی از آن در جهان اتفاق می‌افتد. در حال حاضر سرطان دومین عامل مرگ‌ و میر در کشور است.

در این میان، اخبار مرگ‌های زود هنگام هنرمندان بر اثر سرطان این بیماری مهلک ، روز به روز افزایش می‌یابد . اما هستند بازیگرانی که با این بیماری ترسناک در حال جنگند. هرچند در این میان ، افراد گمنام زیادی هستند که با این بیماری دسته و پنج نرم می‌کنند اما این بازیگران مشهور چهره‌هایی هستند که یا در حال جنگ با آن هستند یا شکستش داده‌اند.

ابوالفضل پورعرب

fa11 184 بازیگران معروفی که سرطان را مغلوب کردند + تصاویر

ابوالفضل پورعرب در اواخر سال ۸۹ به دلیل بیماری سرطان در بیمارستان بهمن تهران بستری شد و تا سال‌ها برای درمان، از بازیگری کناره‌گیری کرد. اما در مهرماه ۹۱ هنگامی که کسی از چهره تکیده او منتشر شد، تازه خبر بیماری او بر سر زبان‌ها افتاد. هرچند این اخبار اندکی با حاشیه همراه شد اما حقیقت آن بود که این بازیگر معروف سینما در این سال‌ها با بیماری سرطان درگیر بوده و توانسته آن را شکست دهد. وی پس از این شکست و بهبود جسمانی خود مجدداً به سینما بازگشت و قرار است در فیلم اصغر نعیمی بازی کند. پورعرب در فیلم «سایه‌های موازی» در مقابل شهاب حسینی و در نقش اصلی بازی می‌کند.

حسین محب اهری

fa11 185 بازیگران معروفی که سرطان را مغلوب کردند + تصاویر

 بازیگر تئاتر و چهره سرشناس تلویزیونی از اوایل سال ۷۱ دریافت که سرطان دارد. توموری در ناحیه گردنش دیده شد و تحت درمان قرار گرفت. او با بیماری‌اش جنگید و توانست آن را مهار کند. اما در سال ۹۱ ناراحتی‌ای در ناحیه پایش احساس کرد که باید برایش زیر تیغ جراحی می‌رفت و شیمی درمانی را از سر می‌گرفت. پس از این دوره درمان تومور از بین رفت اما شش ماه بعد باز هم سلول‌های سرطانی در ریه، شکم و گردنش دیده شد. او پس از دو سال و نیم درمان، باز هم پشت این بیماری را به خاک مالیده است.

او می‌گوید: «سرطان مثل هر بیماری دیگری است؛ مثل سرماخوردگی، میگرن و… . هر کسی ممکن است گرفتارش شود، منتها وقتی بیماری سرطان به سراغ آدم می‌آید کمی بیشتر از برخی بیماری‌ها با بدن انسان کلنجار می‌رود. مهم این است که شما می‌خواهید به این کلنجار ادامه دهید یا نه. من می‌خواستم.» او در حال حاضر در سریال «ابله» کمال تبریزی که به شبکه خانگی آمده بازی می‌کند.

پیام دهکردی 

fa11 186 بازیگران معروفی که سرطان را مغلوب کردند + تصاویر

  پیام دهکردی بازیگر سینما و تئاتر و کارگردان ایرانی و مدرس فن بیان و بازیگری است. او که تا به امروز جوایز زیادی در عرصه هنری کسب کرده است، در سال ۸۵ متوجه شد که به سرطان مغز استخوان مبتلا شده و تنها چهار درصد شانس برای زنده ماندن دارد. بازیگر فیلم شهریار و یک تکه نان، در ابتدا امید خود را از دست داده بود اما در کمال ناباوری توانست بر این بیماری غلبه کند و بهبودی‌اش را بدست آورد. او تا به امروز هم به فعالیت‌های هنری خود ادامه داده است.

مایکل داگلاس  

fa11 187 بازیگران معروفی که سرطان را مغلوب کردند + تصاویر

 در سال ۲۰۱۰ اعلام شد که مایکل داگلاس به سرطان گلو مبتلا شده و تحت شیمی درمانی و پرتو درمانی قرار گرفته است. این بازیگر آمریکایی که تا به امروز دو جایزه اسکار را برنده شده به مجله “مردم” گفت که «من شکستش خواهم داد». او برای مدتی از بازیگری کناره گرفت و در زمان درمانش وقت خود را با همسر و فرزندانش گذراند.

این بازیگر به مبارزه با این بیماری مهلک ادامه داد و گفته می‌شود که توانسته به خوبی به بهبودی پایداری دست یابد. به گفته وی با این کار می‌توان به یک سوژه الهام‌بخش برای تمامی که با این بیماری درگیر هستند تبدیل شد. داگلاس پس از شکست بیماری‌اش به بازیگری بازگشت و در چندین فیلم هالیوودی مانند «مرد مورچه‌ای» بازی کرده است.

مایکل سی هال  

fa11 188 بازیگران معروفی که سرطان را مغلوب کردند + تصاویر

 بازیگر معروف سریال دکستر در سال ۲۰۱۰ و چند روز قبل از از مراسم گلدن گلاب به همگان گفت که او مبتلا به سرطان خون و بیماری Hodgkin’s Lymphoma شده است. این بازیگر ۴۳ ساله با سرطان و بیماری جنگید و توانست در همان سال بر آن پیروز شود. او پس از دوره درمان دوباره به سریال دکستر بازگشت و در فصل ۵ آن بازی کرد.

هال در مصاحبه‌ای گفت که «این خیلی ناراحت‌کننده است که در ۳۸ سالگی متوجه شدم سرطان دارم، در حالی که پدرم در سن ۳۹ سالگی به خاطر سرطان مرده بود. اما خوشحالم که در مراحل ابتدایی متوجه شدم و همین باعث می‌شود که راحت‌تر آن را شکست دهم.»

او در مراسم گلدن گلوب به خاطر شیمی درمانی کچل شده بود و با کلاهی بر سرش حاضر شد و جایزه بهترین نقش اول مرد در سریال سال ۲۰۱۰ را دریافت کرد.

رابرت دنیرو 

fa11 189 بازیگران معروفی که سرطان را مغلوب کردند + تصاویر

  دنیرو در سال ۲۰۰۳ به بیماری سرطان پروستات مبتلا شد و همان سال تحت عمل جراحی قرار گرفت. بازیگر «پدرخوانده» که تا به امروز جوایز زیادی را بدست آورده است زیر تیغ جراحی قرار گرفت و توانست بر بیماری‌اش غلبه کند. این بازیگر ۷۱ ساله دوباره سلامتش را بدست آورد و به بازیگری در سینما ادامه داد.

کیتی بیتس 

fa11 190 بازیگران معروفی که سرطان را مغلوب کردند + تصاویر

  کیتی بیتس بازیگر ۶۶ ساله آمریکایی که موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شده است، در سال ۲۰۰۳ متوجه شد که سرطان دارد. او سالیان سال با سرطان تخمدان خود جنگید اما در نهایت مجبور شد برای نجات جان خود در سال ۲۰۱۲ تن به عمل ماستکتومی بدهد.

او پس از شکست بیماری‌اش باز هم در فیلم‌های سینمایی حاضر شد.

ایسنا

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org