تصاویر فائزه علوی قبل و بعد از کشف حجاب

فائزه علوی بازیگر ایرنی متولد سال ۱۳۶۴ است که در سری های قبل برنامه خندوانه حضور داشت و یکی از عروسک گردانان جناب خان بود و در نقش زن بایرام نیز در نمایش حضور داشت.

بانوی ایرانی در بین ۱۰ چهره جذاب پارالمپیک + عکس

۲۰ شهریور ۱۳۹۵

رقابت های پارالمپیک ۲۰۱۶ با حضور ستارگان مختلف از سرتاسر دنیا در ریو برگزار می شود.

01141119 بانوی ایرانی در بین 10 چهره جذاب پارالمپیک + عکس

زهرا نعمتی در بین ۱۰ ورزشکار جذاب ریو ۲۰۱۶:

پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ آغاز شد و ورزشکاران زیادی از سراسر دنیا برای کسب مدال های رنگارنگ به مسابقه خواهند پرداخت. در ریو ۲۰۱۶ ورزشکارانی هستند که در کنار شانس زیاد برای کسب مدال، زندگی های جالبی را پشت سر گذاشتند.

۱۰ ورزشکار جذاب ریو ۲۰۱۶:

۱. الیزابت مارک(آمریکا- شنا)

‘الیزابت مارک’ گروهبان ارتش آمریکا با خوش شانسی تا به امروز زنده است اما این شانس را دارد تا در ریو برای کسب مدال به رقابت بپردازد. او در ۲۵ سالگی در سال ۲۰۱۰ در عراق مصدوم شد تا حالا به عنوان یک شناگر در ریو ۲۰۱۶ حاضر باشد.

او در سخت ترین روزهای خود که فاصله کمی تا مرگ داشت به نمایندگی از ایالات متحده در رقابت های شکست ناپذیران شرکت کرد و توانست در بریتانیا به مدال طلا دست یابد. مارک در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ در دسته SB7 در قورباغه ۱۰۰ متر به عنوان شانس اول طلا رقابت خواهد کرد.

۲.دنیل دیاس(برزیل- شنا)

با ۱۰ مدال طلا در مسابقات پارالمپیک، شانس حمایت از پشتیبانی برزیلی ها را در کشور خود دارد. ‘دیاس’ از سال ۲۰۰۴ فعالیت های خود را آغاز کرد اما اولین مدال خود را دو سال بعد کسب کرد. این ورزشکار برزیلی که نقص مادرزادی دارد، در المپیک ۲۰۰۸ پکن چهار مدال طلا کسب کرد و روند موفقیت های خود را در لندن نیز ادامه داد.

دیاس برزیلی که چهار رکورد جهانی به نام او ثبت شده، در رقابت های جهانی گلاسکو موفق به کسب هفت مدال طلا شد. ‘اندرو مولن’ بریتانیایی جدی ترین رقیب دیاس برای کسب موفقیت در مسابقات ریو ۲۰۱۶ است.

۳.مارکوس رهم(آلمان- دومیدانی)

ورزشکاری که در آخرین روز رقابت های دومیدانی پارالمپیک به مسابقه خواهد پرداخت و باید برای حضور درخشان او صبر زیادی داشت. ورزشکار آلمانی که لقب ‘خون جهنده’ برای او انتخاب شده در مسابقات دوحه در سال گذشته با یک پرش فوق العاده توانست رکورد ‘گرگ رادفورد’ را ۹ سانتی متر افزایش دهد.

او امیدوار است تا بتواند عملکرد خود در ریو ۲۰۱۶ را تکمیل کند اما در این راه رقیب سر سختی به نام ‘رونالد هرتوگی’ هلندی را پیش روی خود دارد. او در رشته ۴ در ۱۰۰ متر امدادی برای آلمان مسابقه خواهد داد.

۴.ملیسا تاپر(استرالیا- تنیس روی میز)

ورزشکاری که مجوز حضور در المپیک و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ را کسب کرد. ‘تاپر’ ۲۶ ساله اهل ویکتوریا است که در المپیک ریو در دور مقدماتی شکست خورد باید مسابقات انفرادی خود را از دیدار برابر کره شمالی آغاز کند.

او که مصدومیت عصب شانه راست مادرزادی دارد با رتبه ۱۰ کلاس جهانی در این مسابقات شرکت خواهد کرد تا شانس اول کسب مدال طلا باشد. هر چند او در رقابت های المپیک لندن موفق به کسب مدال نشد اما در مسابقات ۲۰۱۴ گلاسکو موفق به کسب مدال برنز تیمی شد.

۵.جیسون اسمت(ایرلند- دومیدانی)

‘اسمیت’ از ایرلند جنوبی به عنوان سریعترین مرد پارالمپیک راهی ریو ۲۰۱۶ می شود تا پیروزی های متوالی خود را ادامه دهد. او موفقیت های خود را از مسابقات جهانی ۲۰۰۶ آغاز کرد و توانست موفقیت های اروپایی، جهانی و المپیکی خود را تا به امروز تکرار کند. او که مشکل بینایی دارد در مسابقات ۱۰۰ و ۲۰۰ متر به مسابقه خواهد پرداخت و این شانس را دارد تا دو مدال طلا لندن خود را در ریو نیز تکرار کند.

۶.مارلو فن فین(هلند- دومیدانی)

ستاره زنان قطع عضو در مسابقات سرعت با مشکل کوتاهی یکی از پاهای خود متولد شد تا پس از شروع ورزش حرفه ای خود در مسابقات شنا ورزش حرفه ای خود را در رشته دوومیدانی دنبال کند.

او در لندن موفق به کسب یک مدال برنز و یک مدال طلا در رشته ۱۰۰ و ۲۰۰ متر شد و تا به امروز بدون توقف در رشته T43 در تمامی مسابقات توانسته دو مدال طلای رشته های سرعت را کسب کند. دونده هلندی در صورتی که بتواند هر دو مدال طلای ریو ۲۰۱۶ را برای کشور خود به ارمغان بیاورد، یکی از ستاره های برجسته ورزش هلند خواهد شد.

۷. ایهار بوکی(بلاروس- شناگر)

او با کسب ۵ مدال طلا در مسابقات المپیک لندن موفق ترین ورزشکار این مسابقات بود. ستاره اهل مینسک کشور بلاروس روند مدال آوری خود را در مسابقات مختلف ادامه داد و در مسابقات جهانی دوره قبل ضمن کسب شش مدال طلا موفق به ثبت چهار رکورد جهانی شد. او که دارای اختلال در بینایی است از بهترین شناگران دنیا به شمار می رود که از او به عنوان یک نخبه یاد می شود.

۸. لیبی کوسمالا(استرالیا- تیراندازی)

ورزشکار ۷۴ ساله استرالیایی که با حضور در ریو دوازدهمین پارالمپیک خود را تجربه می کند. ‘کوسمالا’ در المپیک ۱۹۷۲ اولین حضور خود به عنوان شناگر را تجربه کرد اما اولین مدال به چهار سال بعد در رشته تیراندازی برمی گردد. او پس از آنکه نتوانست در المپیک ۲۰۱۲ لندن مدالی کسب کند، سوگند خورد تا بازنشسته شود اما این مادربزرگ که همسر او نیز با پرچم استرالیا در پارالمپیک شرکت کرده بود به مسابقات بازگشت تا مسن ترین شرکت کننده حاضر در ریو باشد.

۹. زهرا نعمتی(ایران- تیروکمان)

حضور و کسب مدال نعمتی در ریو ۲۰۱۶ می تواند تابستان تاریخی او را به بهترین شکل به پایان ببرد. پرچم دار کاروان ایران در افتتاحیه المپیک در سال ۲۰۰۷ بعد از یک تصادف پای خود را از دست داد تا رویای او در تکواندو به پایان برسد.

او در پارالمپیک لندن اولین زنی بود که توانست برای کشور ایران در این مسابقات به مدال طلا دست یابد و در مسابقات تیمی نیز به مدال برنز رسید. عملکرد او در مسابقات آسیایی ۲۰۱۵ تایلند باعث شد تا نعمتی مجوز حضور در مسابقات المپیک و پارالمپیک را به دست آورد و پرچمدار کاروان ایران در افتتاحیه مسابقات باشد. او که برابر حریف روس خود در المپیک شکست خورد امیدوار است تا دومین مدال طلای خود را در ریو به دست آورد.

۱۰. تاتینا مک فادن(آمریکا- دوومیدانی)

مهاجرت ‘مک فادن’ از تیم ملی روسیه به آمریکا قطعا یکی از داستان های قابل توجه برای این ویلچر ران است. ورزشکار ۲۷ ساله که در یک یتیم خانه نزدیک به سن پطرزبورگ ویلچر راندن را یاد گرفت قبل از رسیدن به سن شش سالگی تحت سرپرستی خانواده مک فادن درآمد.

ورزش بخش مهمی از زندگی مک فادن بود و او توانست شش مدال در مسابقات مختلف کسب کند که سه مدال او در لندن از مهمترین آنها به شمار می رود. اتفاق جالب در زندگی او زمانی رخ داد که در مسابقات اسکی سرعت مسابقات جهانی سوچی، مادر واقعی و مادر خوانده او نظاره گر مسابقه تاتینا بودند. مک فادن در مسابقات ریو ۲۰۱۶ در هفت ماده مختلف به مسابقه خواهد پرداخت و شانس زیادی برای کسب مدال های گوناگون دارد.

ورزش ۳

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org