با دوپینگ لوچف ، رکورد حسین رضازاده برگشت

۴ دی ۱۳۹۴

resizer nl347a706e9a64285 با دوپینگ لوچف ، رکورد حسین رضازاده برگشت
با دوپینگ لوچف ، رکورد حسین رضازاده برگشت

قوی ترین مردجهان دوپینگی از آب در آمد…

به نقل از سایت فدراسیون جهانی نمونه اولیه دوپینگ این وزنه بردار روس که رکورد حسین رضازاده را در مسابقات اخیر وزنه برداری جهان شکسته است مثبت اعلام شده و وی احتمالا با محرومیتی طولانی دست و پنجه نرم خواهد کرد.

خبرگزاری خبر آنلاین که این خبر را منتشر کرده ، در توضیح نوشته است :این قهرمان روس در بازی های جهانی هیوستون دست به کار بزرگی زد و در حرکت یک ضرب وزنه ۲۱۰ کیلوگرمی را بالای سر برد. این اما تنها وزنه بزرگی نبود که لوچف زد. او در دو ضرب فوق العاده بود و توانست وزنه ۲۶۵ کیلو گرمی را بالای سر برد و توانست رکورد دنیا را بشکند. او بعد از سال ۲۰۰۶ که حسین رضازاده توانسته بود وزنه ۲۶۴ کیلوگرم را بالای سر ببرد ، سنگین ترین وزنه ای را که یک ورزشکار بالای سر می برد را توانست مهار کند و هم رکورد دو ضرب و هم مجموع را که پیش از این در اختیار رضازاده بود از آن خود کرد.

با این حال با مثبت اعلام شدن نمونه اولیه رضازاده کماکان قویترین وزنه بردار و صاحب رکورد باقی می ماند .

نکته قابل توجه اینکه روسیه با چهار دوپینگی، بیش از سایر تیم ها در این دوره مرتکب تخلف شده و بعد ازاین تیم، قزاقستان، مولداوی، کره شمالی، بلاروس و آذربایجان قرار دارند که هر کدام بیش از یک دوپینگی دارند. این مسئله ممکن است به محرومیت این تیم ها از المپیک منجر شود که می تواند تیم ایران را به کسب مدال های بیشتر در ریودوژانیرو امیدار کند.

34980284353207500911 با دوپینگ لوچف ، رکورد حسین رضازاده برگشت

رکورد حسین رضازاده

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org