دستگیری خواننده پاپ به اتهام آزار جنسی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری جوانی خبر داد که با سوءاستفاده از عنوان هنری خوانندگی و دادن وعده ازدواج اقدام به فریب و آزار و اذیت دختران جوان کرده است.

تاثیر موسیقی روی هوش کودکان / لطفا بخوانید

۱۳ مرداد ۱۳۹۵

تاثیر مستقیم موسیقی بر ذهن امری است بدیهی.  موسیقی به راحتی انسان را غمگین می‌کند، یا او را به هیجان در می‌آورد، می‌تواند فرد را منفعل کرده یا به رقص درآورد. در طول تاریخ موسیقی برای مراسم مختلف در اقوام مختلف وجود داشته. جنگ، مراسم مذهبی، آیین‌ها و جشن‌های سالیانه، عروسی و بسیاری دیگر از اتفاقات مهم در هر قومی همواره همراه با نوعی نوای موسیقی بوده.

گوش دادن منظم و مداوم به موسیقی کلاسیکال، تاثیرات بسیار مثبتی بر ذهن انسان می‌گذارد. موسیقی کلاسیک سرعت پردازش مغز را بیشتر کرده، خلاقیت فرد را بالا برده، ایجاد احساس شادمانی می‌کند و یکی از درمان‌های دپرسی است.

baby listening unif تاثیر موسیقی روی هوش کودکان / لطفا بخوانید

تحقیقات معاصر نشان داده که گوش دادن به موسیقی مناسب تاثیر مستقیمی بر هوش کودکان دارد. باور عمومی بر این است که موسیقی «موتزارت» هوش کودکان را افزایش می دهد. البته این باور درست و در عین حال تا حدی غلط است. نوع هارمونی و ملودی اثر است که منجر به این اتفاق می شود. اکثر آثار «موتزارت» دارای این خصوصیت هستند، اما نه همه آنها. «موتزارت» دارای قطعاتی است که  حتی امروزه هم مدرن به حساب می‌آیند (مانند برخی کوارتت‌های زهی اش) و این قطعات با اینکه همچنان تاثیر مثبتی بر مغز دارند، برای کودکان خیلی مناسب نیستند. موسیقی کلاسیکال مناسب کودکان باید از هر گونه دیزونانس شدید دوری جوید، حل شدن هارمونی‌های ناپایدار باید سریع و نرم انجام شود، ملودی‌ها شفاف باشند، ریتم نسبتا ثابت و پایدار باشد و پلی ریتمیک در اثر موجود نباشد و مدلاسیون‌ها به نرمی و درستی انجام شوند.

امروزه بسیاری از مادران و پدران نگران سلامت فرزندان خود هستند و خوشبختانه بسیاری از آنها به پخش موسیقی مناسب برای کودک خود نیز می‌اندیشند. کارشناسان موسیقی در سایت بیپ‌تونز www.beeptunes.com مجموعه ای از آثار بزرگان کلاسیک که به رشد هر چه بهتر نوزاد شما کمک خواهند کرد را انتخاب کرده و در اختیار شما گذاشته‌اند. در این مجموعه آثار بزرگانی همچون «هندل»، «بتهوون»، «آلبینیونی»، «موتزارت»، «برامس»، «ویوالدی» و «شوپن» قرار دارد. پیشنهاد می‌کنیم حتی اگر نوزادی ندارید این مجوعه را برای خود تهیه کرده و هر روز به همه یا بخش‌هایی از آن گوش کنید. مطمعنا تاثیر آن را به زودی خواهید دید.

بیپ تونز

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org