تاکسی زنان در پاکستان + تصاویر

۱۴ فروردین ۱۳۹۵

resizer nlc645fd57a27fc73 تاکسی زنان در پاکستان + تصاویر
تاکسی زنان در پاکستان + تصاویر

“پروین بی بی” اولین راننده زن تاکسی “ریکشا” در پاکستان است که در شهرستان “پنجابی” لاهور با مسافر کشی کسب درآمد می کند و دیگر زنان را نیز به کار کردن و اسنقلال مالی تشویق می کند.

پروین بی بی پس از فوت همسرش مجبور شد برای تامین مخارج زندگی کار کند و اکنون یکسال پس از شروع کارش”ریکشای” صورتی رنگ او در پنجابی شهره است و زنان با امنیت کامل می توانند سوار آن شوند. ایالت پنجابی یکی از شهرهای لاهور است که میزان تجاوز و سوءاستفاده از زنان در آن بالا است.

پروین به خبرنگار رویترز گفته بعد از آنکه او توانسته با رانندگی مخارج زندگی خود را تامین کند زنان دیگری نیز ابراز تمایل کرده اند که برای گذران زندگی و استقلال مالی آنها هم رانندگی کنند. او می گوید این زنان همگی منتظر رسیدن ریگشاهای جدید هستند.

او گفته از چندی قبل قرار شده با کمک سازمان خیریه ای در اسکاتلند که “آنی لنوکس” ستاره پاپ مخارج آن را متقبل شده است ۲۵ ریکشای صورتی به خیابان های لاهور اضافه شود اما مانع تراشی دولت پاکستان باعث شده سازندگان تنها ۶ ریکشا در اختیار او قرار دهند که از همین تعداد ۳ تای آنها مستعمل و فرسوده است. قیمت یک ریکشا در پاکستان حدودا ۳ هزار دلار است.

ریکشاهای صورتی به دلیل امنیتی که برای زنان ایجاد کرده مورد حمایت آنهاست و این امکان وجود دارد که با افزایش تعداد این تاکسی ها وسیله نقلیه اختصاصی زنان این ایالت شود. با این حال بی بی برای حفظ امنیت خود فقط در روز رانندگی می کند و پیش از تاریک شدن هوا به خانه می رود.

qzwsshn8y6xljqzykyiz تاکسی زنان در پاکستان + تصاویر

letk94ol4lrfx88tz6 تاکسی زنان در پاکستان + تصاویر

80ffgvzobcp6mymiqus تاکسی زنان در پاکستان + تصاویر

nt9mwoyoeymzyuue0n تاکسی زنان در پاکستان + تصاویر

j94x2txyf80gh4qlpjzn تاکسی زنان در پاکستان + تصاویر

sjnhbl0x5720m9ltsdt تاکسی زنان در پاکستان + تصاویر

to7yy8n9arsun7op7s9 تاکسی زنان در پاکستان + تصاویر

8xvxopismjpsisht5uei تاکسی زنان در پاکستان + تصاویر

تاکسی زنان

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org