تصاویری دلخراش که پس از ۲۸ سال مجوز انتشار گرفت!

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

عکسی که علی فریدون از صحنه عبور رزمندگان از میدان مین در عملیات رمضان گرفته است یکی از دلخراش ترین عکس های دوران دفاع مقدس است.

انتشار دلخراش ترین تصاویر دفاع مقدس

ایمنا: در نیمه شب یکشنبه ۲۷ تیرماه، گردان های درگیر در مرحله دوم عملیات رمضان به دلیل گذشت زمان و نزدیک شدن صبح، از تعدادی نیروهای داوطلب می خواهند که از میدان مین پیش رو سریع تر گذر کرده و معبری برای عبور دیگر رزمندگان باز کنند.

از میان ۱۵۰ نفر داوطلب به ۲۰ نفر از آنان اجازه عبور از میدان_مین داده می شود و اغلب این ۲۰ نفر نیز به شهادت رسیدند.

علی فریدونی عکاس این صحنه می گوید: یکی از عکس‌هایی را که از آن صحنه گرفتم از بس دلخراش بود سال گذشته با نام صحرای کربلا اجازه انتشار گرفت.

وی ادامه می دهد: رزمنده‌ها با حالت‌های زیبایی به شهادت رسیده بودند یکی از آنها با مشت گره شده شهید شده بود و این نشان از تعصب او داشت، دستش خشک شده بود و مجبور شدند استخوانش را بشکنند بعد او را دفن کنند یکی دیگر از شهدا به حالت سجده افتاده بود دیدن این صحنه برایم بسیار سخت و تلخ بود من در طول عمرم دوباره صحرای کربلا را درک کردم که یک دفعه در این روز بود.

resized 522701 810 تصاویری دلخراش که پس از ۲۸ سال مجوز انتشار گرفت! resized 522702 562 تصاویری دلخراش که پس از ۲۸ سال مجوز انتشار گرفت! resized 522703 421 تصاویری دلخراش که پس از ۲۸ سال مجوز انتشار گرفت!

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org