تلگرام در روسیه هم فیلتر می شود!!

۱۸ فروردین ۱۳۹۷

tel 300x200 تلگرام در روسیه هم فیلتر می شود!!

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که سازمان رگولاتوری و نظارت بر اینترنت در روسیه با تحویل لایحه‌ای به دادگاه عالی مسکو ، قصد دارد پیام رسان تلگرام در روسیه را در صورت عدم همکاری با این کشور، در اسرع وقت فیلتر و مسدود اعلام کند.

فیلتر تلگرام در روسیه

D8AAD984DAAFD8B1D8A7D985 D8AFD8B1 D8B1D988D8B3DB8CD987 500x371 تلگرام در روسیه هم فیلتر می شود!!

تلگرام

به گزارش وب سایت زد دی نت، مدت هاست که بحث بر سر فیلترینگ اپلیکیشن پیام رسان محبوب و پرطرفدار تلگرام در برخی کشورها از جمله روسیه مطرح شده و بالا گرفته است. اما از آنجایی که این اقدام منتقدان و مخالفان بسیاری در جوامع امروزی دارد، تاکنون فیلترینگ این پیام رسان آبی رنگ به تعویق افتاده است.

دولت روسیه بارها به بهانه استفاده نادرست کاربران و همچنین رد و بدل شدن پیام های تروریست های داعش در پلتفرم پیام رسان تلگرام، قصد داشته این اپلیکیشن را در کشورش مسدود و فیلتر کند. بدین ترتیب، روسیه بارها از تلگرام درخواست کرده که سرورهایش را به این کشور منتقل کند تا بتواند در صورت نیاز، پیام های ارسالی و دریافتی کاربران را رصد و نظارت کند. دولت روسیه پس از عدم همکاری این پیام رسانجهت انتقال سرورهایش، آن را به پرداخت جریمه های هنگفت و سنگین و همچنین مسدودسازی آن در این کشور پهناور تهدید کرد تا بتواند تلگرام را برای همکاری با خود متقاعد کند.

حالا به نظر می رسد که روسیه از تن دادن تلگرام و همکاری آن با این دولت نا امید و مایوس شده است و به همین خاطر نیز سازمان رگولاتوری و نظارت بر اینترنت و شبکه های اجتماعی در روسیه لایحه‌ای را به دادگاه عالی منطقه‌ای مسکو تحویل داده است تا ضرب الاجلی را برای مقابله با اقدامات تلگرام در پیش گیرند.

احتمال تلگرام در روسیه

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که این سازمان پیشنهاد داده است مهلت چند روزه‌ای را برای تلگرام تعیین کنند تا در صورت عدم همکاری، بلافاصله آن را فیلتر و مسدود کنند.

پاول دوروف – موسس و مدیر عامل تلگرام – بارها در صفحات مجازی خود و همچنین در گفت‌وگو با خبرنگاران بر لزوم حفظ حریم شخصی کاربرانش در تمامی کشورها تاکید کرده و گفته که با هیچ کشوری در این خصوص کوتاه نخواهد آمد و اطلاعات شخصی کاربرانش را به هیچ قیمتی نخواهد فروخت.

منبع: isna.ir
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org