خطبه عقد سعید عزت اللهی در خندوانه جاری شد!

شب گذشته، خندوانه میزبان سه تن از بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان بود. رامبد جوان در این برنامه، گفتگویی صمیمی با علیرضا بیرانوند، سعید عزت‌اللهی و میلاد محمدی داشت.

خشن ترین مردم جهان را بشناسید

۱۲ فروردین ۱۳۹۷

طی چند دهه گذشته جمعیت آمریکا رشدی ۳۵ درصدی داشته اما واردات سلاح به این کشور ۶۳۲ درصد افزایش داشته است.

پایگاه خبری فوربس در گزارشی به تیراندازی‌های مرگ‌بار و خشونت در آمریکا پرداخته و می‌نویسد در حالی‌که طی چند دهه گذشته جمعیت آمریکا رشدی ۳۵ درصدی داشته اما واردات سلاح به این کشور ۶۳۲ درصد افزایش داشته است.

7801534 424 خشن ترین مردم جهان را بشناسید

فوربس می‌نویسد: رئیس جمهور با فرمانداران درباره سلاح صحبت می‌کند، قانونگذاران فلوریدا درباره سلاح صحبت می‌کنند، قانونگذاران ایالت جورجیا درباره اقدام شرکت هواپیمایی دلتا مبنی بر متوقف کردن تخفیف ویژه اعضای انجمن ملی سلاح صحبت می‌کنند، مسئله‌ای که به نظر می‌رسد ما نمی‌توانیم درباره آن توافق داشته باشیم و باید درباره آن به توافق برسیم این است که ما اینجا در کشور آمریکا سلاح‌های خود را دوست داریم و حقیقتا در سال‌های گذشته علاقه با به سلاح‌هایمان رو به افزایش بوده است.

7801532 116 خشن ترین مردم جهان را بشناسید

در ادامه این گزارش آمده است: چیزی که درباره آن با یکدیگر به توافق نمی‌رسیم اقدامی است که درباره خشونت با سلاح باید انجام دهیم زیرا درباره این مطلب که چرا مردم آمریکا خشن‌ترین مردم جهان هستند قادر به توافق نیستیم، موضوع کاملا واضح این است که براساس بررسی اطلاعات انجمن آمار صادرات و واردات مرکز آمار آمریکا، ما سلاح‌های خود را بسیار بیشتر از سایر نقاط دنیا دوست داریم؛ نه تنها این بلکه ما به سلاح‌های آنان نیز علاقه زیادی داریم.

7801535 389 خشن ترین مردم جهان را بشناسید

این نشریه آمریکایی افزود: مجموع سلاح‌های گرم تولید شده در آمریکا از سال ۱۹۸۶ تاکنون سه برابر شده است و این آمار بر اساس گزارش سالیانه وزارت دادگستری از «تجارت سلاح‌های گرم در آمریکا» است؛ جمعیت آمریکا در طول این مدت رشدی ۳۵ درصدی داشته و اگر میزان جمعیت نیز مانند افزایش سلاح‌ها رشد داشت جمعیت کنونی آمریکا به جای ۳۲۴ میلیون رقمی معادل ۷۰۰ میلیون بود و ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که بیشترین میزان افزایش سلاح از سال ۲۰۱۲ رخ داده است.

7801536 550 خشن ترین مردم جهان را بشناسید

بر اساس این گزارش سلاح‌های دستی وارد شده به آمریکا در طول این چند دهه ۶۳۲ درصد افزایش داشته است و با نگاهی دقیق‌تر به اطلاعات ارائه شده می‌توان برخی از یافته‌های قابل توجه را نیز مشاهده کرد؛

۱. ۶۰ درصد از کل سلاح دستی وارداتی به آمریکا تنها از دو کشور اتریش که اسلحه »گلارک» در آن تولید می‌شود و نیز برزیل که سلاح «تاروس» در آن تولید می‌شود، وارد این کشور می‌شوند.

7801537 660 خشن ترین مردم جهان را بشناسید

۲. ۴۷ درصد از این سلاح‌ها تنها از دو فرودگا وارد آمریکا می‌شوند؛ فرودگاه بین‌المللی «هارتسفیلد جکسون» آتلانتا و فرودگاه بین‌المللی «اوهر» شیکاگو.

۳. علاقه مردم آمریکا به سلاح‌های دستی وارداتی از این کشورها بسیار زیادتر از سلاح‌های خود آمریکا است.

7801538 962 خشن ترین مردم جهان را بشناسید

فوربس در بخش دیگری از گزارش خود می‌نویسد: در سال ۲۰۱۷ ارزش کل صادرات اسلح دستی آمریکا ۱۲۱ میلیون دلار بوده در حالی‌که ارزش اسلحه‌های دستی وارد شده به این کشور در همین سال ۷۱۷ میلیون دلار بوده است.

منبع: farsnews.com
اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org