خواننده مشهور پاپ درگذشت + تصاویر

۷ بهمن ۱۳۹۳

wa39fs3mrph2cxps1c8f خواننده مشهور پاپ درگذشت + تصاویر
خواننده مشهور پاپ درگذشت + تصاویر

دمیس روسوس ، خواننده یونانی پاپ که بیش از ۶۰ میلیون نسخه آلبوم از او در سراسر جهان به فروش رفته بود، یکشنبه (۵ بهمن ۱۳۹۳) در ۶۸ سالگی در بیمارستانی در آتن از دنیا رفت. او مدتی بود که به دلیل بیماری، که نوع آن اعلام نشده، در بیمارستان بستری بود.

روسوس بیشتر به خاطر ترانه‌های سولویی که در دهه‌های هفتاد و هشتاد به بازار داد، شناخته می‌شود ، ترانه‌هایی مثل «Forever and Ever»، «Goobye My Love» و «Someday, Somewhere». او عضو گروه راک پروگراسیو «اَفرودیتز چایلد» (Aphrodite’s Child) هم بود. او در سال ۱۹۷۷ در ساخت نمایش تلویزیونی «جشن ابیگیل» با مایک لی همکاری کرد و ساوندتراک آن را ساخت.

این خواننده مشهور در سال ۱۹۴۶ در اسکندریه مصر به دنیا آمد. پدرش یونانی و مادرش مصری و در اصل ایتالیایی‌تبار بود. او همراه پدر و مادرش در سه سالگی به یونان مهاجرت کرد ؛ این اتفاق بعد از بحران سوئز در اوایل دهه‌ی شصت رخ داد که طی آن پدر و مادر روسوس دارایی‌شان را از دست دادند.

روسوس فعالیت در زمینهٔ موسیقی را در هفده سالگی با پیوستن به گروهی به نام «The Idols» شروع کرد و حین حضور در این گروه بود که با ونگلیس آشنا شد که بعدها در گروه «اَفرودیتز چایلد» با هم همکاری کردند. این گروه سه آلبوم، از جمله «It’s Five O’Clock» تولید کرد و در اواخر دهه‌ٔ شصت در اروپا، به‌خصوص در فرانسه، بسیار محبوب بود.
روسوس وقتی به صورت سولو شروع به انتشار آلبوم کرد هم چهره ای موفق بود. او در سال ۱۹۷۳ با آلبوم «Forever And Ever» موفق شد در چندین کشور به رتبه‌ ی یک جدول در موزیک پاپ صعود کند.

گفتنی است که این خواننده مشهور به جز موسیقی ، به خاطر ظاهر و مدل لباس‌هایی که می‌پوشید هم معروف بود.

gzxshywxg4pxpzohkil خواننده مشهور پاپ درگذشت + تصاویر

خواننده مشهور یونان درگذشت

w83pjvmnp8zfkxjm397b خواننده مشهور پاپ درگذشت + تصاویر

موسیقی ما

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org