دستگیری خواننده پاپ به اتهام آزار جنسی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری جوانی خبر داد که با سوءاستفاده از عنوان هنری خوانندگی و دادن وعده ازدواج اقدام به فریب و آزار و اذیت دختران جوان کرده است.

درد ناگهانی سمت راست قفسه سینه نشانه چیست!؟

۱۲ فروردین ۱۳۹۷

گرچه درد ناگهانی در قسمت راست قفسه سینه معمولا به حمله قلبی یا سایر مشکلاتقلبی مرتبط نیست، ولی درد قفسه سینه می‌تواند علامتی هشداردهنده در مورد سلامتی باشد.

درد قفسه سینه

مشکلات مربوط به کیسه صفرا، کبد و پانکراس می‌تواند منجر به درد شدید و ناگهانی در قسمت راست قفسه سینه شود.

dard 500x333 درد ناگهانی سمت راست قفسه سینه نشانه چیست!؟

درد قفسه سینه

برخی دیگر از دلایل ایجاد درد در ناحیه راست قفسه سینه عبارتند از:

۱-عضلاتبلندکرد اشیای سنگین و حرکت یا کشش ناگهانی می‌تواند باعث آسیب یا حتی پارگی بافتودر نهایت درد قفسه سینه شود. این درد معمولا در ناحیه راست قفسه سینه احساس می‌شود؛چراکه بیشتر افراد از دست راست خون برای انجام کارهای قدرتی استفاده می‌کنند.

۲-سیستم گوارشیسیستم گوارشی مجموعه عظیمی است که در صورت اختلال می تواند باعث تحریکو درد ناحیه راست قفسه سینه شود. ریفلاکس معده یا انسداد مری هم می‌تواند منجر به درد قفسه سینه شود.

۳-کیسه صفرا عفونت یا سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیه نیز می تواند عامل درد و سوزش قفسه سینه باشد.

۴-التهاب کبد بر اثر بیماری هپاتیت یا عفونت منجر به درد در ناحیه راست قفسه سینه می‌شود. سموم و مصرف الکل نیز از دیگر عوامل التهاب کبد است.

۵-پانکراس درد قفسه سینه می‌تواند ناشی از پانکراس باشد و زمانی که فرد دراز می‌کشد شدیدتر است.

۶-پرده جنب (Pleura) پرده جنب پرده‌ای دو لایه است که هر ریه را به طور جداگانه از بیرون می‌پوشاند. التهاب این غشا به دلیل آسیب یا لخته‌شدن خون منجر به درد شدید در ناحیه راست قفسه سینه می‌شود.

۷-ریه درد در ناحیه راست قفسه سینه می‌تواند به دلیل یکی از بیماری های مربوط به ریه مانند برونشیت، عفونت، آسم یا پنومونی باشد.

۸- آلودگی ویروسی عفونت ویروسی، سرماخوردکی و آنفلوآنزا نیز می‌تواند عامل درد قفسه سینه باشد.

علاوه بر موارد مذکور، استرس، لخته‌شدن خون، تومور‌ و فیبرومیالژی (سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمن)نیز می‌توانند منجر به درد و سوزش قفسه سینه شوند.

منبع: irna.ir
اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org