دستمزد بازیگران معروف ایرانی چقدر است؟ + عکس

۲۷ فروردین ۱۳۹۴

z9sgzy0t17a6bpfbpl3z دستمزد بازیگران معروف ایرانی چقدر است؟ + عکس
دستمزد بازیگران معروف ایرانی چقدر است؟ + عکس

دستمزد بازیگران ایرانی؛ ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان برای سه روز بازی در یک نقش، حتماً در نگاه نخست باورکردنی به نظر نمی‌رسد اما حتماً اگر این پیشنهاد به شما هم داده شود از آن نخواهید گذشت.

در شرایط امروز سینمای کشور یکی از راه های بازگشت هزینه های ساخت فیلم برای تهیه کنندگان حضور بازیگران به اصطلاح بفروش در فیلم است. البته همیشه هم این کار جواب نمیدهد برای مثال می توان به حضور محمدرضا گلزار در سینمایی دموکراسی تو روز روشن و یا حضور بازیگران بزرگ کمدی کشور در سینمایی شیر و عسل اشاره کرد.

e76 دستمزد بازیگران معروف ایرانی چقدر است؟ + عکس

این روزها حقوق بازیگران بدون توجه به کم شدن مخاطبان و فروش فیلم ها سیر صعودی خود را ادامه میدهد این در حالیست که تهیه کننده گان باید برای همین بازیگران با حقوق بالای ۵۰ میلیون تومان باید ماه ها منتطر بمانند.

سه سال پیش در برنامه هفت، جنجال سخنان حامد بهداد پیرامون نرخ دستمزد بازیگران ، چه داستان‌ها ساخت یا اعلام مسعود اطیابی پیرامون طلب کردن ۱۸۰ میلیون تومان برای سه روز بازی در یک نقش توسط این بازیگر، چه میزان حاشیه‌ساز شد!

بازیگران نقش اول به تناسب با هزینه تولید فیلم دستمزد می‌گیرند. به عنوان مثال بازیگران نقش اول ۲۰ تا ۲۵ درصد بودجه تولید فیلم را طلب می‌کنند که می‌توان در چنین شرایطی گفت وقتی ۳۰ درصد تولید فیلم را بازیگر برمی‌دارد بقیه عوامل و هزینه‌های بخش‌های دیگر فیلم را با ۷۰ درصد باقی‌مانده باید پیش برد. ما در بهترین شرایط ۵۰ درصد را برای عوامل جلوی دوربین اختصاص می‌دهیم و ۵۰ درصد را برای عوامل پشت دوربین در نظر می‌گیریم.

بازیگران نقش اول ۲۰ تا ۲۵ درصد بودجه تولید فیلم را طلب می‌کنند که می‌توان در چنین شرایطی گفت وقتی ۳۰ درصد تولید فیلم را بازیگر برمی‌دارد بقیه عوامل و هزینه‌های بخش‌های دیگر فیلم را با ۷۰ درصد باقی‌مانده باید پیش برد.

زمانی که کارگردان جوانی همانند علی غفاری برای ساخت فیلمی در حد و اندازه «استرداد» انتخاب می‌شود، اگر قرار است دعوایی بر سر نتیجه فیلم به وجود نیاید، باید بازیگران بسیار درست و حساب‌شده گزینش شوند. نتیجه همین گزینش درست بازیگران است که فرخ‌نژاد در نقش اصلی این فیلم مقابل دوربین می‌رود، اما فرخ‌نژاد هم قطعاً مزد خود را برای آنچه به فیلم می‌افزاید مطالبه می‌کند و نتیجه این می‌شود که او برای هر ماه حضور در این فیلم سینمایی دستمزدی برابر ۸۰ میلیون تومان دریافت می‌کند. کار شش ماه طول می‌کشد و بازیگر ۴۸۰ میلیون تومان می‌گیرد.

20141226113 دستمزد بازیگران معروف ایرانی چقدر است؟ + عکس

در این نوشته توجه شما رو به حقوق و دستمزد بازیگران معروف کشور جلب میکنیم این ارقاب به گفته ی خود بازیگران و علی سرتیپی، پخش کننده، سینما دار و تهیه کننده سینماهای کشور و همچنین سایر منابع آگاه می باشد.

مهناز افشار :

دریافت ۴۰ میلیون تومان برای بازی در فیلم پوپک و مش ماشالله، البته تهیه کننده این فیلم منیژه حکمت در زمان اکران این فیلم گفته است که بخاطر دوستیم با خانوم افشار حقوق کمی به ایشان پرداخت کرده ام.

لیلا حاتمی :

درامدی حدود ۵۰ میلیون

الناز شاکر دوست :

دریافت ۴۰ میلیون تومان برای بازی در هر فیلم.

مریلا زارعی :

دریافت ۴۰ میلیون تومان برای بازی در هر فیلم.

علی صادقی :

سرتیپی میگوید او برای بازی در یک سکانس ۳ روزه تقاضای دریافت ۴۰ میلیون را داشته است.

محمدرضا فروتن و بهرام رادان :

این بازیگران تمایلی برای بازی در فیلم های تجاری ندارند اما برای بازی در این چنین فیلم هایی پیشنهاداتی بین ۷۰ تا ۸۰ میلیونی را ارائه می دهند.

رضا عطاران و امین حیایی :

سرتیپی در مورد این دو بازیگر میگوید: این دو ارقام متفاوتی میگیرند برای مثال گاها پیش امده که در یک فیلم قرار داد ۳۰ میلیونی و در همان زمان در فیلمی دیگر قرار داد ۶۰ تومانی امضا میکنند.

هدیه تهرانی :

سرتیپی میگوید بازی هدیه تهرانی در یک فیلم تضمین بازگشت هزینه ان است. او میگوید من حاضرم برای بازی این بازیگر ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت کنم.

شهاب حسینی :

قبلا حقوق او در رسانه ها ۴۰ میلیون تومان اعلام شده بود ولی او حقوقش را متفاوت از این رقم میداند، هرچند آقای حسینی مبالغ بالای ۴۰ تومان قرار دادهایش را به خیریه ها میدهد.

احمد پور مخبر :

آقای پور مخبر ستاره ی این روزهای فیلم های کمدی. حقوق بازیگری او در هر فیلم حداقل ۱۰ میلیون تومان است، برای بازی او در ی فیلم تهیه کننده باید انتظاری ۵-۶ ماه را بکشد.

محمد رضا گلزار :

اخیرا خبری مبنی بر پیشنهاد ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیونی برای بازی در یک فیلم از او منتشر شده است.

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org