آغاز دیوارکشی در مرز ترکیه و ایران + تصاویر

۱۹ مرداد ۱۳۹۶

دیوار کشی در مرز با ایران به احتمال زیاد ماه ها به طول خواهد انجامید.

دیوارکشی در مرز ترکیه و ایران

عصر ایران: دولت ترکیه عملیات احداث و نصب دیوار مرزی ۱۴۴ کیلومتری در مرز مشترک با ایران را آغاز کرده است.به نقل از رسانه های ترکیه دیروز مقامات امنیتی و نظامی استان “آقری” ترکیه با حضور در مرز از آغاز نصب بلوک های سیمانی در مرز ترکیه و ایران خبر دادند.

این دومین دیوار مرزی ترکیه با یک کشور همسایه اش است. از آغاز جنگ داخلی در سوریه، دولت ترکیه
تا کنون صدها کیلومتر از مرز مشترک خود با سوریه را دیوار کشیده است.

دولت آنکارا می گوید دلیل اصلی کشیدن دیوار در مرز مشترک با ایران، جلوگیری از نفوذ و رفت آمد شبه نظامیان مسلح کرد (وابسته به پ.ک.ک) به داخل خاک ترکیه است.

دیوار در حال نصب همانند مرز با سوریه، بلوک های سیمانی با ۲ متر عرض و ۳ متر ارتفاع است و قرار است در یک خط مرزی به طول ۱۴۴ کیلومتر نصب شود. هر کدام از این بلوک ها ۷ تن وزن دارند که توسط کامیونت ها و تریلی های سنگین برای نصب جابجا می شوند.

دولت ترکیه از سال ۲۰۱۳ طرح مشابهی نیز در منطقه مرزی خود با سوریه به مورد اجرا گذاشته که در ۴ سال گذشته نصب بلوک های سیمانی در ۷۰۰ کیلومتر از ۹۱۱ کیلومتر مرز مشترک خود با سوریه را به اتمام رسانده است.

دیروز به صورت رسمی عملیات آغاز نصب بلوک های سیمانی در مرز با ایران آغاز شد و انتظار می رود نصب کامل این بلوک ها ماه ها به طول انجامد.

دولت ترکیه در ماه آوریل سال جاری اعلام کرده بود در منطقه مرزی خود با ایران دیوار نصب خواهد کرد.

ایران تنها همسایه ترکیه است که بر اساس توافق لغو روادید دو جانبه، شهروندان و اتباع دو کشور می توانند بدون نیاز به گرفتن روادید به کشورهای هم سفر کنند.

1352951 259 آغاز دیوارکشی در مرز ترکیه و ایران + تصاویر 1352952 921 آغاز دیوارکشی در مرز ترکیه و ایران + تصاویر 1352953 459 آغاز دیوارکشی در مرز ترکیه و ایران + تصاویر 1352954 738 آغاز دیوارکشی در مرز ترکیه و ایران + تصاویر

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org