رهبران جهان چقدر حقوق می گیرند؟ + تصاویر

۳ تیر ۱۳۹۵

resizer nl52fe773eed20635 رهبران جهان چقدر حقوق می گیرند؟ + تصاویر
رهبران جهان چقدر حقوق می گیرند؟ + تصاویر

وب سایت پی ویزارد که توسط تعدادی از کارشناسان اقتصادی دانشگاه هاروارد تاسیس شده، اطلاعاتی را درباره دستمزد سالیانه، ماهیانه و حتی روزانه سیاستمدارن آمریکایی از رئیس جمهور گرفته تا وزرا، برخی از رهبران جهان، نویسندگان، اساتید مشهور دانشگاه و …. جمع آوری و منتشر کرده است.

به عنوان مثال، در بخش حقوق سیاستمداران درباره باراک اوباما آمده است که دستمزد سالیانه وی ۳۹۵ هزار دلار است. بر این اساس اوباما در ماه ۳۲ هزار و ۹۱۶ دلار، در هفته ۷۵۹۶ هزار دلار و روزانه ۱۰۸۲ دلار برای شغل ریاست جمهوری خود دریافت می کند.

درباره جو بایدن، معاون اول رئیس جمهوری ایالات متحده، نیز آمده که سالیانه ۲۳۰ هزار و ۷۰۰ دلار دریافت می کند. به این ترتیب جو بایدن برای معاونت اوباما در ماه ۱۹ هزار ۲۲۵ دلار، در هفته ۴۴۳۶ دلار و در روز ۶۳۲ دلار دریافت می کند.

اما دستمزد تمامی وزرای دولت اوباما از جمله اشتون کارتر، وزیر دفاع، جان کری، وزیر امور خارجه، جک لو، وزیر خرانه داری، سالیانه ۱۹۹ هزار و ۷۰۰ دلار است، به عبارتی ماهیانه ۱۶۶ هزار ۴۱۰ دلار، هفتگی ۳۸۴۰ دلار و روزانه ۵۴۷ دلار.

در میان رهبران اروپایی می توان گفت که صدراعظم آلمان یکی از بیشترین دستمزدها را دارد. آنگلا مرکل که کشورش عنوان صنعتی ترین کشور قاره اروپا را یدک می کشد نیز در سال ۲۵۰ هزار و ۶۹ دلار دریافتی دارد. مرکل برای رهبری آلمان در ماه ۲۰ هزار و ۸۳۹ دلار، در هفته ۴۸۰۹ دلار و در روز ۶۸۵ دلار دریافت می کند.

موردی که در میان فهرست دستمزد رهبران جهان جلب توجه می کند، نام ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه است. کسی که بنا بر شنیده ها با طیف گسترده ای از اولیگارشی هایی که حلقه نزدیکان او را تشکیل می دهند، اعتقاد چندانی به شفافیت مالی ندارد. با این حال در این وب سایت آمده که پوتین برای ریاست جمهوری روسیه در سال ۱۳۵ هزار و ۷۳۶ دلار دریافت می کند. دستمزد پوتین در ماه ۱۱ هزار و ۳۱۱ دلار، در هفته ۲۶۱۰ دلار و روزانه ۳۷۲ دلار است.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین، هم به عنوان رهبر بزرگترین اقتصاد کمونیستی جهان که پیش بینی شده قرار است تا سال ۲۰۲۵ جدی ترین رقیب اقتصادی ایالات متحده باشد، برای این مسئولیت خطیر سالانه ۲۰ هزار و ۸۰۶ دلار دریافت می کند. دستمزد ماهیانه شی جین پینگ ۱۷۳۴ دلار، هفتگی ۴۰۰ دلار و روزانه ۵۷ دلار است. دستمزد برخی دیگر از رهبران جهان به اختصار عبارتند از:

20160102131013975 رهبران جهان چقدر حقوق می گیرند؟ + تصاویر

دیوید کامرون: نخست وزیر (سابق) انگلیس

حقوق سالیانه: ۲۰۷۸۳۶ دلار

ماهیانه: ۱۷۳۲۰ دلار

هفتگی: ۳۹۹۷ دلار

روزانه: ۵۶۹ دلار

20160405095100494 رهبران جهان چقدر حقوق می گیرند؟ + تصاویر

فرانسوا اولاند: رئیس جمهوری فرانسه

دستمزد سالیانه: ۲۰۲۲۷۰ دلار

ماهیانه: ۱۶۸۵۶ دلار

هفتگی: ۳۸۹۰ دلار

روزانه: ۵۵۴ دلار

635609821836470948 رهبران جهان چقدر حقوق می گیرند؟ + تصاویر

عبدالفتاح السیسی: رئیس جمهوری مصر

دستمزد سالیانه: ۷۲۰۰۰ دلار

ماهیانه: ۶ هزار دلار

هفتگی: ۱۳۸۴ دلار

روزانه: ۱۹۷ دلار

144970144110857624 رهبران جهان چقدر حقوق می گیرند؟ + تصاویر

نیکلاس مادورو: رئیس جمهوری ونزوئلا

حقوق سالیانه: ۴۶۸۹۳ دلار

ماهیانه: ۳۹۰۷ دلار

هفتگی: ۹۰۱ دلار

روزانه: ۱۲۸ دلار

D8B1D8ACD8A8 D8B7DB8CD8A8 D8A7D8B1D8AFD988D8BAD8A7D986D88C D986D8AED8B3D8AA D988D8B2DB8CD8B1 D8AAD8B1DAA9DB8CD987 رهبران جهان چقدر حقوق می گیرند؟ + تصاویر

رجب طیب اردوغان: رئیس جمهوری ترکیه

حقوق سالیانه: ۲۰۲۳۵۲ دلار

ماهیانه: ۱۶۸۶۳ دلار

هفتگی: ۳۸۹۱ دلار

روزانه: ۵۵۴ دلار

برترین ها

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org