رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر

۴ خرداد ۱۳۹۶
همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش جدید در مجله اینترنتی برترین ها، جدید ترین و متفاوت ترین رکورد های ثبت شده در گینس را مشاهده کنید و از آن ها باخبر شوید.

مثل همیشه ما را با نظراتتان یاری کنید.

****

سه رکورد جهانی پرش طناب
ژاپنی بااستعداد «ساداتوشی واتانابه» سه رکورد جهانی گینس پرش با طناب رابه دست آورده است. او آنقدر پرش را دوست دارد که شبها خوابش را می بیند. اولین رکورد او بیشترین پرش روی یک طناب ۱۰ متری در ۳۰ ثانیه است. این تلاش بسیار سختتر از آن چیزی است که به نظر می رسد زیرا طناب واقعا سنگنین است اما سادا توانست ۲۰ پرش را با موفقیت انجام دهد که برابر با رکورد فعلی است. تلاش بعدی او بیشترین پرش در ۳۰ ثانیه بااستفاده از یک پا بود. او توانست ۱۳۲ پرش انجام دهد که متاسفانه ۵ پرش از رکورد فعلی عقب افتاد. چالش نهایی و کمی دردناک او بیشترین پرش در حالت نشسته در ۳۰ ثانیه بود که توانست با موفقیت رکورد جدید ۱۰۴ پرش را به دست آورد. او ۱۶ سال است که طرفدار این ورزش است و روزانه یکی دوساعت تمرین می کند.
1255031 353 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255032 436 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255033 740 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر

بزرگترین مجسمه مارگارین

سرآشپز «دیوارت آناند» با مجسمه های غذایی عجیب و غریبش مشهور است و تصمیم گرفته با مهارت های آشپزی قابل توجهی که دارد عنوان رکورد گینس بزرگترین مجسمه مارگارین را به دست آورد. او شروع به ساخت ماکت تریامورتی، مجسمه مشهوری کرد که در جزیره الفانتا قرار دارد و خدایان براهما، ویشنو و شیوا را نشان می  دهد. او چهار سال برای این مجسمه برنامه ریزی کرد و ساخت آن ده روز طول کشید. همان طور که می توانید تصور کنید، کار با مارگارین آسان نیست و قوانین گینس برای این رکورد این بود که مجسمه نباید هیچ سازه حمایتی داخلی و خارجی داشته باشد. مجسمه در نهایت ۱۵۰۶.۸ کیلوگرم وزن، ۲۴۹ سانتیمتر طول و ۱۱۱.۷ سانتیمتر عرض و ۱۸۵.۴ سانتیمتر ارتفاع داشت.

 1255034 229 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255035 906 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255036 471 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر

بزرگترین نمایش پروژکشن دائمی جهان
جاذبه چند رسانه ای جدید جشنواره دوبی دومین رکورد گینس خود را چند ماه پس از رکورد اول به دست آورد. بازار دوبی از خریداران را دعوت به تماشای نمایش «رویای یک کودک» کرد که هرشب در جشنواره خلیج اجرا می شد. هواپیما، حیوانات جادویی، روبات رقصنده و تصاویر دیگر روی ساختمان های اطراف به تصویر کشیده می شدند تا یک داستان سه بعدی خیره کننده ایجاد کنند که ۴۸۵۷ مترمربع مساحت داشت.

1255037 870 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255038 108 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255039 728 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر

 بیشترین ناگت مرغی که در سه دقیقه خورده شده

«Kevin Strahle» از امریکا توانایی فوق العاده ای در خوردن و پیروزی در چیزهای به ظاهر غیرممکن دارد و این بار تصمیم گرفته دو رکورد غذاخوردن سرعتی را به دست آورد، رکورد خوردن بیشترین ناگت مرغ در سه دقیقه و رکورد خوردن بیشترین فلفل بوت جولوکیا در دو دقیقه که یکی از تندترین فلفل های چهان است. رکوردهای قبلی ۵۳۱ گرم ناگت مرغ و ۶۶ گرم فلفل بوده است و او توانست با ۶۴۲.۱۲ گرم ناگت و ۱۲۱.۹ گرم فلفل رکورد آن ها را بشکند.

 1255040 206 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255041 795 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر

رکورد شکستن بیشترین چوب بیسبال با ساق پا

استاد رزمی کار «کریم دویگو» از آلمان رکورد شکستن بیشترین چوب بیسبال با ساق پا را در یک دقیقه به دست آورده است. این ورزشکار ۳۶ ساله توانست با موفقیت ۶۵ چوب بیسبال استاندارد را در ۶۰ ثانیه خرد کند. طبق قوانین گینس، چند نفر چوب ها را به حالت عمودی قرار داده بودند تا او بتواند با سرعت به آن ها ضربه بزند و اغلب با یک لگد آن ها را بشکند. طبق قوانین گینس پاهای او نباید هیچ پوشش محافظی داشته باشد.

 1255042 815 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255043 276 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر

بزگترین کاسه غلات جهان

نمایش کلاسیک CBS  در بسیاری کشورها تولید می شود و بیشتر با مهمانان سرزنده و لباس های خاص مخاطبان و شرکت کنندگانی که شانس بردن دارند شناخته شده است. این مسابقه هوشمندانه در برنامه معامله هایی می کند که فرصت بردن جایزه ای به ارزش ۲۰ هزار دلار را فراهم می کند. اما آن هایی که تصمیم اشتباه می گیرند جایزه خنده داری با عنوان «ZONK» دریافت می کنند. زونک ها همیشه آیتم های خلاقی بوده اند و اکنون با بزرگترین کاسه غلات جهان، عنوان رکورد جدید گینس را به دست آورده است. این کاسه ۱۵۸۹ کیلوگرم وزن داشت و با تکه های ذرت و شیر پر شده بود که مقداری از آن به حضار و باقی به بی خانمان ها اهدا شد.

1255044 888 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255045 595 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر

سنگین ترین هواپیمایی که توسط یک ماشین کشیده شده

پورشه تصمیم گرفت آزمون نهایی قدرت و عملکرد مدل کاین را با ثبت یک رکورد جهانی گینس به پایان برسد، سنگین ترین هواپیمایی که با یک ماشین کشیده شده است. پورشه توانست یک ایرباس A380 را با وزن ۲۸۴ تن در فرودگاه شارل دوگل پاریس بکشد و برای ثبت این رکورد با استفاده از یک پورشه کاین کاملا استاندارد، هواپیمای ۷۳ متری باید ۳۰.۴۸ متر کشیده می شد.

 1255046 734 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255047 432 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255048 325 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر

سریعترین زمان ساخت ۵ مجسمه بادکنکی چشم بسته

رایان تریسی ۳۵ ساله تا قبل از این هرگز روی صحنه نرفته بود اما توانست با موفقیت رکورد گینس را به نام خورد ثبت کند. برای به دست آوردن این رکورد رایان باید سگ، گل، شمشیر، هزارپا و حلزون را در کمتر از ۱ دقیقه و ۳.۶ ثانیه با چشمان بسته می ساخت و او توانست در ۱ دقیقه و ۱.۳ ثانیه آن ها را بسازد.
1255049 768 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر

بیشترین نارگیل سبزی که با سر شکسته شد

رزمی کار پاکستانی «محمد رشید» مردی که ۷۷ قوطی نوشیدنی را با آرنج خود خرد کرد حالا رکورد جدیدی در گینس به نام خود ثبت کرده و بیشترین نارگیل سبز را با سرش در یک دقیقه خرد کرده است. طبق قوانین گینس باید شیر نارگیل از آن خارج می شد تا در شمارش نارگیل های شکسته به حساب آید و رشید توانست ۳۵ نارگیل سبز را بشکند. از رکوردهای دیگر او می توان بیشترین گردوی شکسته شده با دست در یک دقیقه (۲۰۱)، بیشترین گردوی شکسته شده با آرنج در یک دقیقه (۱۲۸) را نام برد.

1255055 793 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر
1255056 842 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس به روایت تصاویر

برترین ها

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org