دستگیری خواننده پاپ به اتهام آزار جنسی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری جوانی خبر داد که با سوءاستفاده از عنوان هنری خوانندگی و دادن وعده ازدواج اقدام به فریب و آزار و اذیت دختران جوان کرده است.

سحرخیزی دشمن افسردگی

۲۶ خرداد ۱۳۹۷

از دیرباز بیدارشدن در وقت سحر برای حفظ سلامت توصیه شده و امروزه در تحقیقات جدید فرمولی برای جلوگیری از افسردگی محسوب می‌شود.

کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند زنانی که صبح زود از خواب بیدار می‌شوند و به عبارتی سحر خیز هستند با احتمال بین ۱۲ الی ۲۷ درصد کمتر مبتلا به افسردگی می‌شوند.

محققان این نتیجه‌ها را با پژوهش برروی بیش از ۳۲ هزار داوطلب زن پرستار بیمارستان با میانگین سنی ۵۵ سال به دست آورده اند.

8166185 529 سحرخیزی دشمن افسردگی

پژوهشگران اعتقاد دارند بیدارشدن زودهنگام در اوایل روز سبب بهره مندی بیشتر از نور خورشید می‌شود که عاملی مهم برای جلوگیری از ابتلا به افسردگی است.

این پژوهش همچنین نشان می‌دهد زنانی که عادت به بیدار ماندن در شب‌ها برای مدت زمان طولانی دارند و به عبارتی شب کار هستند کمتر تمایل به ازدواج و تشکیل خانواده دارند و بیشتر آن‌ها زندگی به سبک مجردی را می‌پسندند.

بیدارماندن طولانی مدت در شب سبب برهم خوردن ساعت خواب و بیداری، خطر ابتلا به سرطان و نیز چاقی به دلیل مصرف تنقلات در ساعت‌های پایانی شب می‌شود.

8166190 927 سحرخیزی دشمن افسردگی

این پژوهش به وسیله دانشمندان دانشگاه‌های کلرادو، بریگام و بیمارستان زنان دربوستون انجام شده است.

افسردگی یکی از بیماری‌های شایع در دنیای کنونی است که بر یک نفر از هر ۱۰ نفر اثر می‌گذارد، افسردگی در بلند مدت می‌تواند سبب ابتلا به بیماری‌های جسمی، چون بیماری قلبی، بی خوابی، بدخوابی اختلال‌های روانی، چاقی یا لاغری مفرط، تمایل به خودکشی، رفتار‌های پرخاشگرانه و وابستگی به مواد دخانی و اعتیاد آور شود.

8166188 327 سحرخیزی دشمن افسردگی

علل مختلفی در ایجاد افسردگی نقش دارند، از جمله شکست‌های عاطفی، ابتلا به برخی بیماری ها، استرس‌های شغلی و تحصیلی، ازدست دادن اعضای خانواده و دوستان، برشکستگی مالی و مواردی از این دست که درصورت درمان نشدن می‌تواند به افسردگی مزمن تبدیل شود.

کارشناسان با بررسی فرم‌های نظر سنجی ماهانه در زنان پرستار که شیفت شب کار می‌کردند و در ابتدای آزمایش مبتلا به افسردگی نبودند دریافتند به تدریج حدود ۳۷ درصد از آن‌ها نشانه‌های اولیه افسردگی، ۵۳ درصد نوع میانی و ۱۰ دچار نوع پیشرفته این بیماری بودند.

8166189 228 سحرخیزی دشمن افسردگی

قرارگرفتن در معرض تابش نور خورشید در زمان طلوع می‌تواند سبب دریافت میزان کافی از ویتامین D بدون آسیب دیدن پوست صورت شود، همچنین افراد بازه زمانی بیشتری برای انجام کار‌های خود در طول روز پیدا می‌کنند.

نتیجه این پژوهش در مجله تحقیق‌های روانپزشکی (the Journal of Psychiatric Research) منتشرشده است.

منبع: dailymail.co.uk
اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org