سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

۸ آذر ۱۳۹۵

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

رسانه های معتبر خبری دنیا از سقوط یک فروند هواپیما شامل اعضای کاروان تیم فوتبال در برزیل در آسمان کلمبیا خبر دادند.

این هواپیما شامل ۷۲ مسافر و خدمه از برزیل راهی کلمبیا بود که صبح امروز سقوط کرد. بنا بر اعلام رسانه های معتبر دنیا از جمله میرر اعضای تیم چاپه کوئنزه، قهرمان مسابقات باشگاهی برزیل و نماینده این کشور در رقابت های قهرمانی آمریکای جنوبی جزو مسافران این پرواز بودند که همگی آنها در این سقوط جان خود را از دست دادند.

۱۴:۳۳: اخبار غیر رسمی حاکی از آن است که یک بازیکن دیگر نیز از این حادثه نجات یافته است. زامپیر نتو مدافع چاپه کوئنزه است که گفته می شود او نیز هنوز زنده است و در حال انتقال به بیمارستان است. نیروهای امدادی و پلیس همچنان در حال گشت زنی هستند و امیدوارند باز به تعداد نجات یافتگان اضافه کنند.

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

۱۴:۱۰: تصویری از سه بازیکن چاپه کوئنزه که به همراه تیم به کلمبیا سفر نکرده بودند در رختکن باشگاه ، به یاد هم تیمی های درگذشته شان اشک می ریزند.

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

۱۳:۵۵: مقامات کلمبیایی هویت ۵ نفر بازمانده سقوط هواپیما را مشخص کردند. آلن راشل، مارکوس دنیلو و راگنار فالمن، بازیکنانی بودند که از این حادثه جان سالم به در بردند و همچنین رافائل کورئا و خیمنا سوارز نیز که یکی خبرنگار و دیگری ماساژور تیم بود نیز موفق شدند زنده از این فاجعه خارج شوند. این ۵ نفر در حال حاضر در بیمارستان نزدیک محل سقوط در حال مداوا هستند.

۱۳:۰۸: آلن راسل، یکی از بازیکنان چاپه کوئنزه در حال انتقال به بیمارستان

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

۱۳:۰۱: پلیس تایید کرد که تعداد جان باختگان به ۷۶ نفر رسیده است. یکی از مجروحین که در بیمارستان بود جان باخته است.

۱۲:۵۹: خوزه جراردو، فرمانده پلیس کلمبیا تایید کرد که ۷۵ نفر در حادثه سقوط هواپیما کشته شده اند.

۱۲:۵۵: تلگراف تایید کرد که حداقل ۶ نفر از سقوط هواپیما جان سالم به در برده اند.

۱۲:۵۳: میشائیل بالاک در توئیترش نوشت:” خیلی ناراحتم که اخبار تیم چاپه کوئنزه را شنیدم. به خاطر داشته باشید که هیچگاه در امنیت نیستید و هر اتفاقی ممکن است رخ دهد بنابراین همیشه به عزیزانتان بگویید که برایشان اهمیت قائل هستید. همدردی خود را با خانواده و دوستان جان باختگان این حادثه اعلام می‌کنم.”

۱۲:۵۱: باشگاه های فنرباغچه و اسپارتا پراگ، همدردی خود با باشگاه چاپه کوئنزه و خانواده جان باختگان را ابراز کردند.

۱۲:۴۹: فیلیپه ملو، هافبک سابق تیم ملی برزیل توئیت کرد:” همگی دعا کنید تا این کابوس به پایان برسد و اخبار خوبی بشنویم.”

۱۲:۴۳: رویترز مدعی شد که سازمان حمل و نقل هوایی کلمبیا، ۷۵ نفری که پلیس به عنوان جان باخته های این حادثه معرفی کرده را تایید نکرد ولی مدعی شد که رقم بالای جان باختگان “غیرقابل انکار” است.

۱۲:۳۵: فدراسیون فوتبال برزیل در بیانیه ای از مردم این کشور درخواست کرد که برای سلامتی مسافران و خدمه بازمانده از سقوط هواپیما دعا کنند.

۱۲:۲۸: مسئولان فرودگاه بین المللی خوزه ماریا فوئنته اعلام کردند علت اصلی سقوط هواپیما در کنار اتمام سوخت، بدی آب و هواپیما؛ همچنین نقص فنی یکی از موتورها بوده است.

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

۱۲:۲۵: مسئولان کنفدارسیون فوتبال آمریکای جنوبی اعلام کردند تمام رقابت های رسمی تحت نظر این کنفدراسیون به حالت تعلیق در آمده است.
۱۲:۲۴: دنیلو، آلن راشو و ماساژور تیم، ۳ نفری بودند که به بیمارستان های اطراف انتقال یافته اند و خبر زنده ماندن آنها منتشر شده است.

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

۱۲:۲۰: بنا به اعلام رادیو ۳۶۰ کلمبیا، در این پرواز ۴۸ نفر کاروان تیم فوتبال چاپه کوئنزه، ۲۱ روزنامه نگار، ۳ عضو اتحادیه فوتبال برزیل و ۹ خدمه حضور داشتند که خبرهای تایید نشده از زنده ماندن ۱۰ تا ۱۳ نفر حکایت دارد.

۱۲:۱۷: پلیس مدلین احتمال می دهد حداقل ۷۵ نفر از مسافران این پرواز جان خود را از دست داده باشند.

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

۱۲:۱۱: رئیس هواپیمایی کلمبیا گفت که هواپیما شرایط اضطراری خود را مخابره کرده است اما بعد آن دیگر امکان تماس نبوده و به علت عدم وجود فرودگاه در آن حوالی این حادثه رخ داده است. البته اخبار غیررسمی مبنی بر مشکل الکتریکی یا کمبود سوخت نیز شنیده شده است.

۱۲:۰۳: خبرگزاری فرانسه خبر می دهد که تا به حال ۵ نفر زنده مانده اند و جسد ۲۵ نفر نیز از محل حادثه پیدا شده است.

۱۱:۵۳: تا به حال درگذشت بین ۲۵ تا ۲۷ از نفر از مسافران این هواپیما مشخص شده است و اسامی آنها نیز شناسایی شده است.

۱۱:۴۴: صفحه رسمی باشگاه چائه کوئنزه با انتشار پستی تاکید کرد که تا روشن شدن ابعاد این حادثه، اظهارنظری از سوی این باشگاه انجام نخواهد شد.

۱۱:۳۶: تصویری از هواپیمای حادثه دیده، قبل و بعد از رخداد در شبکه های مختلف منتشر شده است.

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

۱۱:۲۷: گزارش ها حاکی از آن است که دنیلو، سنگربان این تیم دومین بازمانده این سانحه هوایی است.

۱۱:۲۴: سه بازیکن تیم چاپه کوئنزه به بیمارستان انتقال یافتند؛ دو نفر از آنها در شهر ریونگرو و یکی در لا کجا.

۱۱:۱۵: شهردار شهر مدلین اذعان داشت که حداقل ۳ نفر از این حادثه جان سالم به در برده اند.

۱۱:۰۰: آلن راشل، اولین بازیکنی که خبر زنده ماندن وی قطعی شده است، به بیمارستان منتقل شده است. البته میزان آسیب دیدگی او شدید گزارش شده است.

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

۱۰:۴۷: مسئولان امداد رسانی اعلام کردند که باران شدید، کار امداد رسانی را در منطقه کوهستانی بروز حادثه دشوار ساخته است.

۱۰:۴۱: رئیس آتش نشانی منطقه، محل حادثه را پر از درخت و بسیار دشوار برای امدادرسانی توصیف کرده است. او از تلاش همه جانبه نیروهای امدادی و هماهنگی با بیمارستان های اطراف برای انتقال مصدومان احتمالی سخن گفت.

۱۰:۳۳: مسئولان کلمبیایی با بیان این که هواپیما در منطقه ای کوهستانی سقوط کرده و امدادرسانی به مجروحان توسط آمبولانس و … امکان پذیر نیست مدعی شدند تلاش ها برای یافتن جان باخته های این سانحه ادامه دارد.

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

۱۰:۲۸: از دیگر مسافران سرشناس حاضر در این هواپیما که جزو تیم چاپوئنسه بود می توان به سلیبر سانتانا، ستاره پیشین تیم فوتبال اتلتیکومادرید و رئال مایورکا اشاره کرد که بنا به اذعان رسانه های این کشور در حادثه هوایی امروز کشته شد.

۱۰:۱۹: فرودگاه شهر مدلین با انتشار یبانیه ای ضمن ابراز تاسف، از تلاش همه جانبه پلیس برای نجات بازماندگان احتمالی خبر داد.

۱۰:۱۳: چند ساعت قبل از بروز حادثه، ویدئویی از بازیکنان اعزامی به کلمبیا در صفحه باشگاه منتشر شده است.

۱۰:۰۹: محل دقیق رخ دادن این حادثه در نقشه مشخص شده است.

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر

۱۰:۰۲: رسانه های محلی گزارش داده اند که هواپیمای سقوط کرده، قصد داشته فرودی اضطراری در ساعات اولیه روز سه شنبه داشته باشد.

۹:۵۷: این هواپیما یک روز قبل از حادثه، پروازی از شهر سائوپائولو برزیل به شهر سانتاکروز بولیوی داشته است.

۹:۴۸: توئیتر باشگاه اتلتیکو ناسیونال، حریف چاپه کوئنزه، از حادثه رخ داده ابراز تاسف کرد.

۹:۳۹: بیمارستان های اطراف محل حادثه، آمادگی خود را برای درمان مصدومان و بازماندگان احتمالی حادثه اعلام کرده اند.

۹:۳۳: رسانه های برزیلی، دلیل سقوط هواپیما را از دست دادن ارتباط با کنترل کننده های زمینی دانسته اند.

۹:۲۴: گلوبو، وب سایت خبری برزیلی گزارش می دهد که نیروی هوایی کلمبیا، هلی کوپتری برای نجات بازماندگان احتمالی به منطقه سقوط هواپیما فرستاده است.

۹:۱۱: این هواپیما که در مسیر کلمبیا سقوط کرده، چند روز پیش حامل بازیکنان تیم ملی آرژانتین برای برگزاری بازی های مرحله مقدماتی جام جهانی بود.

۹:۰۰: چاپه کوئنزه قرار بود در تاریخ ۳۰ نوامبر در شهر مدلین، دیدار رفت بازی فینال را در برابر اتلتیکو ناسیونال برگزار کند.

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر
طبق اخبار منتشر شده هواپیما با اتمام سوخت در آسمان کلمبیا با سقوط مواجه شده و بر اساس پیش بینی های اولیه هیچ کدام از مسافران این پرواز زنده نمانده اند. تیم فوتبال چاپه کوئنزه به عنوان نماینده برزیل در رقابت های باشگاهی آمریکای جنوبی با کاروانی ۳۴ نفره راهی کلمبیا بود که با سقوط هواپیما تمام اعضای این تیم جان خود را از دست دادند تا فوتبال سرزمین قهوه با شوک بزرگی مواجه شود.

سقوط هواپیمای فوتبالیست های آمریکای جنوبی +تصاویر
این هواپیما در مسیر شهر مدلین کلمبیا بود که بر اساس اعلام برج مراقبت فرودگاه خوزه ماریا به یکباره در آسمان کلمبیا از رادار خارج شد و سقوط کرد. گفته می شود در آخرین تماس خلبان هواپیما از اتمام سوخت و عدم کنترل هواپیما خبر داد و به یکباره ارتباطش با فرودگاه قطع شد. مقامات کلمبیایی بلافاصله اقدامات لازم برای شناسایی محل سقوط این هواپیما را آغاز کردند اما هنوز خبر دقیقی منتشر نشده است.

این هواپیما که در مسیر کلمبیا سقوط کرده، چند روز پیش حامل بازیکنان تیم ملی آرژانتین برای برگزاری بازی های مرحله مقدماتی جام جهانی بود.

ورزش سه

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org