دست ندادن مریلا زارعی با مرد چینی سوژه شد

مریلا زارعی که به عنوان داور سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، لحظاتی در کاخ جشنواره حضور داشت وقتی در مواجهه با اعضای هیات فیلم سازی چین که به اشتباه قصد دست دادن با او را داشتند خودش را عقب کشید، سوژه عکاسان شد.

پیراهن ایران در پارالمپیک ۲۰۱۶ سعودی‌ها را خشمگین کرد! + عکس

۲۶ شهریور ۱۳۹۵

سعودی‌ها به جنجال‌سازی خود علیه ورزش ایران همچنان ادامه می‌دهند و این بار از نوشته انگلیسی خلیج فارس و نقش پرچم ایران بر روی لباس و وسایل اعضای کاروان ایران در پارالمپیک ۲۰۱۶ خشمگین شده‌اند.

طرح پیراهن ایران سعودی‌ها را خشمگین کرد:

کمیته ملی المیپک عربستان مدعی است که رفتار ورزشکاران ایرانی در پارالمیپک ۲۰۱۶ تحریک آمیز است. کاروان سعودی‌ها که در برزیل حضور دارد اعلام کرد که اعتراض رسمی خود را به آنچه که رفتارهای تحریک آمیز کاروان ایران خوانده‌اند به کمیته عالی برگزاری رقابت های المپیک ارائه داده‌اند.

سعودی‌ها نسبت به استفاده ایران از تصویر و عبارت خلیج فارس و نقشه ایران بر روی پیراهن و وسایل ورزشکاران ایرانی اعتراض دارند و بر این باور هستند که کاروان ایران با این کار و این طراحی سیاست را وارد ورزش در پارالمپیک کرده و این نوشته حرکتی تحریک آمیز علیه عربستان و کشورهای عربی منطقه است.

یورو عربی و روزنامه‌ الریاضیه عربستان سعودی مدعی هستند که در طراحی البسه کاروان پارالمپیک ایران علاوه بر استفاده از واژه‌ی انگلیسی خلیج فارس، طرح پرچم ایران نیز بر روی نقشه مرزی عربستان و برخی از کشورهای حوزه همکاری خلیج فارس گسترش یافته است.

‘ناصر القحطانی’ مدیرفنی و اداری کاروان عربستان در ریو در گفت‌وگویی که با یورو اسپورت عربی داشت در این باره گفت: اعتراض رسمی خود را علیه ایران به کمیته برگزاری بازی‌ها تقدیم کرده‌ایم.

باید مانع از این حرکات تحریک آمیز ایرانی‌ها باشیم. آن‌ها در هر مکان و مراسمی دست به چنین حرکاتی می‌زنند و سیاست را وارد ورزش کرده‌اند. با همکاری دیگر کشورهای عربی می‌خواهیم تحریم‌هایی را علیه ایران اتخاذ کنیم تا مخالفت خود را چنین رفتارهای که هیچ ربطی به ورزش ندارد، اعلام کنیم.

یورو اسپورت عربی نوشت که امارات هم اعتراض رسمی خود را به رفتارهای کاروان ایران تقدیم کمیته برگزاری رقابت‌ها کرده است.

عکس طرح ایران در پارالمپیک ۲۰۱۶

پیراهن ایران در پارالمپیک 2016 سعودی‌ها را خشمگین کرد! + عکس

ایسنا

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org