عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

۱۶ بهمن ۱۳۹۳

1s66g816xi4eky9b74lh عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر
عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

پارک کردن ماشین ، کاری خسته کننده اما گریز ناپذیر است، اما اگر روزی این انتخاب را داشته باشید که اتومبیل تان را در عجیب ترین و غیر معمول ترین پارکینگ های جهان پارک کنید، شاید از این عمل لذت ببرید.

776146 عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

از معروف ترین پارکینگ در جهان (پارکینگ Autostadt در آلمان) گرفته تا تئاتر تبدیل به پارکینگ شده در دیترویت میشیگان، پارکینگ های عجیب و غریبی در جهان وجود دارند.بعضی از آن ها زیبایی های منحصر به فردی دارند، برخی سازگار با محیط زیست اند و برخی نیز بهترین امکانات و سهل الوصول ترین روش را برای پارک کردن ماشین ها فراهم کرده اند.در ادامه نگاهی به چند نمونه خواهیم انداخت:

جنب کارخانه فولکس واگن در ولفسبورگ آلمان، منطقه صنعتی Autostadt شکل گرفته که شامل کارخانه تولید اتومبیل ، دفاتر اداری و موزه می باشد.در این منطقه، برج دوقلوی ۶۰ متری چشم نوازی جهت پارک ماشین ها ساخته شده که جنس آن از شیشه و فولاد است و به منظور نگهداری موقت خودروهایی که در کارخانه ساخته می شوند، کاربرد دارد.

776144 عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

در تصویر زیر نمای داخلی عجیب و هولناک این برج های پارک ماشین را می بینید که هر کدام قابلیت پارک ۴۰۰ خودرو را دارند. یک تونل زیرزمینی این دو برج را به هم متصل کرده و خودروها با یک سیستم تسمه نقاله جابجا می شوند. از این نوع از پارکینگ هم به عنوان یکی از انواع بهترین پارکینگ ها میشود نام برد.

776147 عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

گاراژ ۱۱۱۱ جاده لینکلن در میامی که توسط شرکتی سوئیسی ساخته شده، نمونه ای دیگر از پارکینگ های غیر معمول است. ساختار این گاراژ به نحوی است که جریان آزاد هوا را درون آن مسیر می کند و از این لحاظ بر خلاف پارکینگ های دیگر، از هوایی تمیز و بدون دود برخوردار است. در ساختمان این پارکینگ امکاناتی دیگر چون بوتیک، استخر و فضای سبز نیز وجود دارد.

776145 عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

نمونه بعد پارکینگ Q-park در شفیلد انگلستان است که نمای بیرونی منحصر به فردی داشته و به دلیل دارا بودن پنل های پر تعداد آهنی، به «رنده آهنی» معروف شده است.

776148 عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

 پارکینگ سانتا مونیکا در ایالت کالیفرنیا، با دارا بودن جای پارک ماشین برای خودروهای معمولی، خودروهای الکتریکی و دوچرخه ها، پارکینگی سازگار با محیط زیست است.

776149 عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

تئاتر میشیگان در شهر دیترویت، حالا دیگر بازنشسته شده و از آن به عنوان پارکینگی ۳ طبقه و دارای ۱۶۰ جای پارک استفاده می شود. معماری داخلی این پارکینگ حالتی هنری اما مخروبه دارد. شاید روزی همین بلا سر سالن های تئاتر و سینمای ما هم بیاید!

776151 عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

«نقطه هزاره» در بیرمنگام سه سال پیش به عنوان بهترین پارکینگ جدید در انگلستان انتخاب شد.علت این انتخاب، پنل های این پارکینگ اند که در شب نور زیبای آبی رنگی را متصاعد می کنند.

776150 عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

برج اورکا، بلندترین ساختمان در شهر ملبورن می باشد و پارکینگی ۹ طبقه دارد که در فضای داخلی آن نقاشی های سه بعدی جالبی رسم شده است.

776152 عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

آخرین نمونه هم ابتکار نقاشی های سه بعدی در پارکینگ برج اورکا است.

776153 عجیب ترین پارکینگ های خودرو را ببینید + تصاویر

مهر

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org