دستگیری خواننده پاپ به اتهام آزار جنسی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری جوانی خبر داد که با سوءاستفاده از عنوان هنری خوانندگی و دادن وعده ازدواج اقدام به فریب و آزار و اذیت دختران جوان کرده است.

علت سبز شدن آب استخر در المپیک! + عکس

۲۳ مرداد ۱۳۹۵

آب استخر شیرجه در مسابقات المپیک ریو به رنگ سبز درآمده بود که این موضوع سوژه رسانه ها شده و بدنبال علت این امیر می باشند.

سبز شدن آب استخر در المپیک

روز چهارشنبه گذشته آب استخر شیرجه مرکز آبی ماریا لنک سبز شد. کمیته‌ برگزاری مسابقات در همان لحظه اعلام کرد که دلیل این مساله را نمی داند. ورزشکاران به این مشکل واکنش نشان دادند.

نظریه‌های مختلفی درباره این مساله وجود دارد. رنگ آب این استخر کاملا با استخر مجاور فرق داشت.

یکی از اعضای برگزارکننده المپیک اعلام کرد که آب استخر تست شده است و خطری برای ورزشکاران نداشته است.

آب استخر سبز شده در المپیک ریو

olympic rio 2016 علت سبز شدن آب استخر در المپیک! + عکس

احتمالات مختلفی که درباره سبز شدن آب استخر وجود دارد عبارتند از:

جلبک

آب این استخر کمی گرم تر بود که احتمال رشد میکروب‌ها را افزایش می‌دهد. جلبک‌ها در این شرایط راحت‌تر رشد می‌کنند. کم بودن کلر در آب باعث می‌شود این اتفاق بیفتد. در صورتی که کلر آب بیشتر شود رنگ آب دوباره آبی می‌شود.

مس اکسید شده

در صورتی که مس در جوار آب قرار بگیرد سبز می‌شود. البته مشخص نیست که مس چگونه به آب وارد شده، اما ممکن است است در لوله‌ها این اتفاق افتاده باشد. ورزشکاران مختلفی از جمله تام دالی انگلیسی درباره آب استخر اعتراض کردند.

پیش از شروع بازی‌های المپیک نیز درباره کیفیت آب‌های آزاد ریو بحث‌هایی وجود داشت. متخصصان معتقد بودند که آب‌های ریو آلوده هستند و ممکن است باعث بیماری ورزشکاران شوند.

ایسنا

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org