عکس جدید علی دایی و برادرانش در کنار مادرشان

۷ بهمن ۱۳۹۳

p3maxbyti5w14uj81q4d عکس جدید علی دایی و برادرانش در کنار مادرشان
عکس جدید علی دایی و برادرانش در کنار مادرشان

شاید براتون جالب باشه تا بدانید اسطوره بی بدیل فوتبال ایران ، چند خواهر دارد و چند برادر…

خیلی جالب است بدانید که علی دایی با ۴ برادرش که تنها شرکای وی در عرصه ی تجارت نیز هستند، محصولات فروشگاه های علی دایی در سراسر ایران را اداره می کنند. این نکته را به این دلیل یادآور شدیم، چون به گوشمان رسیده خیلی ها از نام و آوازه ی دایی برای بازار گرمی کسب و کارشان استفاده کرده اند.

پیوست: گفتنی است که فروشگاه های علی دایی در بسیاری از شهرستان ها دارای نمایندگی می باشد، اما شخص علی دایی که طی مصاحبه های مختلف به این موضوع اشاره داشته است، با کسی جز برادرانش شریک نبوده و نخواهد بود.

معرفی ساده علی دایی :

طبق شناسنامه متولد سال ۱۳۴۸ است. او با ۱۰۹ گل ملی در کارنامه ورزشی‌اش رکورددار گلزنی جهان است. سفیر یونیسف در ایران و عضو کمیته جوانان فیفاست.
دایی چهره تاثیرگذار و شناخته شده‌ای برای مسئولان اجرایی AFC و فیفا به حساب می‌آید و معمولا در انجام دیدارهای مهم یا مراسم مهم قرعه‌کشی از این چهره مطرح ایرانی هم رسما دعوت به عمل می‌آورند.

علی دایی متولد فروردین نیست!

با این‌که تاریخ تولد دایی در شناسنامه‌اش اول فروردین ۱۳۴۸ حک شده است اما او متولد زمستان ۱۳۴۹ است. گویا پدر مرحومش برای این که در ثبت‌نام او در مدرسه دچار مشکل نشود تصمیم گرفته برای ۶ ماهه اول شناسنامه بگیرد.

خاطرات کودکی علی دایی :

با این که دایی چهار برادر دارد اما او صاحب یک خواهر هم شده بود که پس از ۱۵ روز از تاریخ تولدش درگذشت تا دایی از نعمت داشتن خواهر محروم شود و با چهار برادر دیگر خود دوران شیرین کودکی را سپری کند. خاطرات کودکی دایی بیشتر به محله «خیرال» اردبیل مربوط می‌شود که دایی تمام آن خاطرات را در این محله جا گذاشته است.

برادران علی دایی :

علی دایی در خانواده‌ای تقریبا پر جمعیت بزرگ شده و چهار برادر دارد. شاید همین موضوع باعث شده دایی و برادرانش بیشتر به فکر ورزش و فعالیت در فوتبال بیفتند. با این‌که مرحوم ابوالفضل دایی تمایل داشت فرزندانش در درس و تحصیل خود موفق شوند اما این پنج برادر مسیر خود را در زندگی مشخص کردند و با توجه به عشق و علاقه خود به فوتبال در این رشته گام‌هایی اساسی برداشتند.

حافظ برادر بزرگ علی دایی است به شغل شریف معلمی مشغول است. سایر فرزندان از جمله خود علی دایی از او به شدت حرف‌شنوی دارند. محمد برادر دیگر دایی است که او علاقه شدیدی به فوتبال دارد و قطعا در رشد علی نقش بسزایی داشته است. محمد بود که الفبای فوتبال را به دایی آموخت و دست او را گرفت تا در این مسیر رشد کند. شاید به همین خاطر است که دایی سعی می‌کند تا آنجا که می‌تواند به برادرش محمد خدمت کند. حسن برادر کوچکتر دایی هم در فروشگاه‌های دایی مشغول است و بهزاد کوچکترین عضو خانواده دایی نیز در اردبیل مغازه دارد و محصولات ورزشی دایی را می‌فروشد و…

تصویر زیر ؛ برادران علی دایی از راست: حسن دایی – حافظ دایی – علی دایی! – محمد دایی. مادر محترم برادران دایی نیز در تصویر مشخص است (البته یکی از برادران علی دایی با نام بهزاد در تصویر زیر حضور ندارد).

c3ir209b0xt819pue1fw عکس جدید علی دایی و برادرانش در کنار مادرشان

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org