مجری معروف بی بی سی ، تهیه کننده برنامه را کتک زد و اخراج شد! + عکس

۲۱ اسفند ۱۳۹۳

3hmotc68qk93xqqv9h مجری معروف بی بی سی ، تهیه کننده برنامه را کتک زد و اخراج شد! + عکس
مجری معروف بی بی سی ، تهیه کننده برنامه را کتک زد و اخراج شد! + عکس

جرمی کلارکسن مجری مشهور برنامه تخت گاز شبکه بی بی سی پس از کتک زدن تهیه‌کننده این برنامه موقتاً از کار برکنار شد.

شبکه تلویزیونی بی بی سی جرمی کلارکسن را که از سال ۲۰۰۲ مجری برنامه پرطرفدار «تخت گاز» (Top Gear) بوده است، پس از آنچه «زد و خورد» با یک تهیه‌کننده اعلام شد، از کار خود معلق کرد.

به گزارش بی بی سی جرمی کلارکسن متهم است که که هفته گذشته تهیه‌کننده برنامه را کتک زده است. احتمالاً سه اپیزود باقی‌مانده از این سری برنامه به واسطه این حادثه پخش نخواهد شد. البته آن شبکه تا اینجا فقط تأیید کرده است که اپیزودی که قرار بود روز یکشنبه پخش شود، پخش نخواهد شد.

کلارکسن ۵۴ ساله در این مورد اظهار نظر نکرده و این مجری شوخ‌طبع فقط به انتشار شوخی‌هایی در شبکه اجتماعی در مورد فیلم‌هایی که قرار است روز یکشنبه در پخش شبکه جایگزین برنامه او شود، اکتفا کرده است.

شبکه بی بی سی در ماه می (اردیبهشت) به او در مورد ادعاهای مربوط به وجود الفاظ نژادپرستانه در گفته‌هایش هشدار داده بود. خود وی گفته بود که به او «اخطار نهایی» داده شده است. در آن زمان، به گفته خود وی، شبکه به او اخطار داده بود که«یک اظهارنظر توهین آمیز دیگر، به هر حال، در هر موقع (کار تمام است).»

در بیانیه بی بی سی به مناسبت حادثه اخیر اعلام شده است که «به دنبال یک زدوخورد با یک تهیه‌کننده بی بی سی  جرمی کلارکسن معلق شده است و مورد بازجویی قرار می‌گیرد. هیچ شخص دیگری معلق نشده است. «تخت گاز» روز یکشنبه پخش نخواهد شد. بی بی سی در این زمان هیچ اظهار نظر دیگری نخواهد کرد.»

به گفته لیسی منینگ یکی از مجریان این شبکه حادثه زد و خورد در هفته گذشته اتفاق افتاده و روز دوشنبه به شبکه اطلاع داده شده و روز سه‌شنبه به آن پرداخته شده است.

7xmifur78hm6wzq4bxdx مجری معروف بی بی سی ، تهیه کننده برنامه را کتک زد و اخراج شد! + عکس

تهیه‌کننده‌ای که از کلارکسن کتک خورده است، اِد میلیبند نام دارد. جرمی کلارکسن و همکاران مجری برنامه «تخت گاز» او، ریچارد هموند و جیمز مِی به انتشار شوخی‌هایی از طریق توییتر در مورد فیلم جایگزین برنامه‌شان در پخش روز یکشنبه پرداخته‌اند. جیمز می در توییت دیگری نوشته است: «متأسفم اِد. به نظر می‌رسد که من این «من یک انسان هستم» گفتن تو را در جریان اخبار نقش بر زمین کردم.» گفته می‌شود که کلارکسن با کوبیدن مشت به صورت تهیه‌کننده او را نقش بر زمین کرده است.

همسر آن تهیه‌کننده در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی رفتار کلارکسن را با شوهرش «واقعاً رذیلانه» خوانده است.

جرمی کلارکسن در سال‌های گذشته چندین مورد جنجال‌برانگیز در مقام مجری‌گری برنامه تخت گاز داشته است. از جمله این موارد می توان به عذرخواهی بی‌بی‌سی در فوریه ۲۰۱۱ از مکزیکی‌ها برای آنکه وی آنها را «تنبل» و «بی‌حال» خوانده بود، اشاره کرد. در ژانویه ۲۰۱۲ دیپلمات‌های هندی در مورد یک برنامه ویژه ۹۰ دقیقه‌ای او در هندوستان شکایت کردند که کلارکسون طی آن مستراحی را به پشت خودرو بسته بود و گفته بود «این برای هندوستان عالی است» و در اکتبر ۲۰۱۲ نیز یکی از شوخی های کلارکسن توهین به معلولان تلقی شد. در اردیبهشت ماه امسال نیز دیلی میرور فاش کرد که جرمی کلارکسن در یکی از برنامه‌های او که هرگز پخش نشد، عباراتی نژادپرستانه در لابه‌لای یک شعر کودکانه بر زبان آورده است. کلارکسن بعداً بابت بر زبان آوردن این عبارات عذرخواهی کرد.

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org