موسس فیس بوک ، در چند دقیقه ۴ میلیارد ۸۵۰ میلیون دلار سود کرد

۱۱ بهمن ۱۳۹۴

resizer nleb462bbf80915c6 موسس فیس بوک ، در چند دقیقه 4 میلیارد 850 میلیون دلار سود کرد
موسس فیس بوک ، در چند دقیقه ۴ میلیارد ۸۵۰ میلیون دلار سود کرد

مارک زاکربرگ، موسس فیس بوک که دارای یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون، یعنی یک پنجم کل ساکنان کره زمین عضو و «فالوور» در سایت خود دارد، از نظر مالی نیز رتبه ششمین ثروتمند دنیا را کسب کرده است.

بنیانگذار «فیسبوک» شخصی که در تصاویر همیشه با چهره‌ ای ظاهر می شود و مانند یک دانشجوی ساده شلوار جینز می پوشد و ساندویچ همبرگر با سیب زمینی سرخ شده و نوشیدنی کوکا کولا غذای مورد علاقه اوست، روز پنجشنبه (۸ بهمن ۱۳۹۴ برابر با ۲۷ ژانویه ۲۰۱۶) ناگهان طی چند دقیقه ۴ میلیارد و ۸۵۰ دلار به ثروتش افزوده شد.

مارک زاکربرگ در سن ۳۲ سالگی به عنوان چهارمین ثروتمند در آمریکا و ششمین ثروتمند جهان شناخته شد.

به گزارش مجله اقتصادی آمریکایی Forbes که فهرست نام میلیاردها را هرسال در ماه مارس منتشر می کند، در یک خبر فوری که در سایت الکترونیکی را خبر داد که زوکربرگ توانست طی چند دقیقه به ثروت بزرگی برسد که این مبلغ در تاریخ میلیاردرها بی سابقه و بی نظیر بوده است.

این میلیارد جوان دارای یک دختر به نام «مکس» (Max) در اوائل ماه سبتامبر سال ۲۰۱۵ به دنیا آمد. مادر مکس یک زن چینی است به نام «بریسیلا چن» که اکنون به کمک مارک موسسه خیریه Chan Zuckerberg Initiative را اداره می کند.

3 558 300x200 موسس فیس بوک ، در چند دقیقه 4 میلیارد 850 میلیون دلار سود کرد

۴۴ میلیارد دلار تنها در ۶ سال

روز پنجشنبه سهام زاکربرگ در فیس بوک به نسبت ۱۵٫۵٪ در معاملات بازار بورس افزایش یافت. افزایش سهام همزمان بود با جشن ۱۲ دهمین سال تاسیس فیسبوک همراه بود. شرکت مسئول راه اندازی سایت فیس بوک اعلام کرده که کارکنان این سایت به ۱۱ هزار نفر می رسد.

روز پنجشنبه طی چند ثانیه قیمت هر سهام فیسبوک به $ ۱۰۹٫۱۱ افزایش یافت و به عنوان نرخ جدید سهام تثبیت شد. با این افزایش قیمت «فیس بوک» در بازار به ۳۰۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار که ۴۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون به زوکربرگ متعلق است.

مارک زوکربرگ اکنون با داشتن چنین ثروتی از “لاری الیسون” موسس و مدیر شرکت «اوراکل» که ثروتش ۴۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است، پیشی گرفته و او را در رتبه هفتم قرار داد.

اگر روند افزایش ثروت مارک ۳۲ ساله به این روش افزایش یابد پس از ۵ سال ثروت او به ۱۰۰ میلیارد خواهد رسید. مجله «فوربس» برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ اسم مارک را در فهرست ثروتمندان قرار داد ثروت او در آن زمان دو میلیارد بود.

Mark Zuckerberg biographya com 3 موسس فیس بوک ، در چند دقیقه 4 میلیارد 850 میلیون دلار سود کرد

موسس فیس بوک

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org