« نهی از منکر » روحانیون ترکیه به زنان در سواحل توریستی + عکس

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴

12808215916948616252 « نهی از منکر » روحانیون ترکیه به زنان در سواحل توریستی + عکس
« نهی از منکر » روحانیون ترکیه به زنان در سواحل توریستی + عکس

عده ای از روحانیون در ترکیه همزمان با نزدیک شدن به ماه رمضان، با حضور در سواحل توریستی این کشور جزواتی حاوی توصیه هایی به منظور حفظ و رعایت شئونات اسلامی در بین زنان توزیع کردند.

به گزارش سی ان ان ترک، این روحانیون با تویع جزوه ای با عنوان “بانویی که مورد تایید  خدا و رسول خداست” در بین زنان، آنها را به پوشاندن اعضای بدنشان در برابر نامحرمان فراخواندند.

D25114132 520x343 « نهی از منکر » روحانیون ترکیه به زنان در سواحل توریستی + عکس

توزیع این جزوه ها در مواردی با عکس العمل های منفی و اعتراضی زنان و دختران ترکیه روبرو شده است. این جزوه حاوی ۷۲ بند درباره رعایت شئونات اسلامی و اصول مورد تایید و تاکید اسلام درباره رعایت حجاب و عفاف اسلامی برای زنان است.

همزمان یکی از مفتیان ترکیه با صدور حکمی، زنان و مردان روزه دار را از شنا کردن مختلط در این سواحل توریستی در ایام ماه رمضان برحذر داشت.

“نوح کرکماز” یکی از مفتیان ترکیه با صدور بیانیه ای از زنان و مردان روزه دار خواست با نشان دادن اعضای بدن خود به نامحرم در ماه رمضان، اجر و ثواب روزه خود را از بین نبرند.

این مفتی ترکیه ای در بیانیه خود تاکید کرده است که شنا کردن در ماه  رمضان منعی ندارد اما زنان و مردان باید جدا از یکدیگر باشند و در پوشش خود از زیر شکم تا بالای زانوی پای خود را بپوشانند.

362230 629 « نهی از منکر » روحانیون ترکیه به زنان در سواحل توریستی + عکس

سواحل توریستی

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org