دستگیری خواننده پاپ به اتهام آزار جنسی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری جوانی خبر داد که با سوءاستفاده از عنوان هنری خوانندگی و دادن وعده ازدواج اقدام به فریب و آزار و اذیت دختران جوان کرده است.

پخش آثار سامی یوسف از صدا و سیما ، ممنوع شد + تصاویر و واکنش خواننده

۹ مرداد ۱۳۹۴

92872881841616239775 پخش آثار سامی یوسف از صدا و سیما ، ممنوع شد + تصاویر و واکنش خواننده
پخش آثار سامی یوسف از صدا و سیما ، ممنوع شد + تصاویر و واکنش خواننده

حضور در شبکه ی ماهواره ای صدای آمریکا، برای فرزند بابک رادمنش دردسرساز شد…

تسنیم: ماجراها معمولا ساده‌تر از آن چیزی رخ می‌دهد که تصور می‌کنیم.تصور دسترسی آسانتر و سریع‌تر و در نتیجه اطلاع‌رسانی دقیق‌تر در دنیای جدید رسانه‌ها، تصور فراگیری است؛ اما در این میان اتفاقاتی هم رخ می‌دهد که ماجرا را کاملا دگرگون می‌کند.

mhkesz0vsmno953l3wtk پخش آثار سامی یوسف از صدا و سیما ، ممنوع شد + تصاویر و واکنش خواننده

شنبه ۳ مرداد سایت خبری روزنو در گزارشی که ساعت ۸ صبح آن را منتش کرده بود خبر از ممنوعیت پخش آثار سامی یوسف در شبکه‌ها و رادیو صدا و سیما می‌دهد. پس از این وب‌سایت هم برخی از سایت‌ها مانند انتخاب روز دوشنبه همین خبر را نقل می‌کنند.

5zgubuh9lcmqzd232jcg پخش آثار سامی یوسف از صدا و سیما ، ممنوع شد + تصاویر و واکنش خواننده

ماجرا از یک عکس در فضای مجازی شروع شد در این عکس که عنوان می‌شد در یکی از راهروهای صدا و سیما عکاسی شده است دو کاغذ بر روی تابلو نصب شده بود. یکی به مسئله هسته‌ای مربوط می‌شد و دیگری به مسئله آثار سامی یوسف. در یکی از آن اطلاعیه‌ها نوشته شده بود که: به اطلاع همکاران محترم ارزیاب می‌رساند مجددا تاکید می‌گردد پخش آثار موسیقی سامی یوسف مطلقا ممنوع می‌باشد.

ماجرا، کمی مشکوک به نظر می‌رسید، نصب عمومی چنین اطلاعیه‌ای در یک مکان همگانی و ایراداتی فنی، اولین تصوری که به ذهن می‌آورد جعلی بودن این تصویر بود. اتفقی مشابه صدها عکس و مطلب و خبر جعلی منتشر شده و دست به دست چرخیده این روزهای شبکه‌های اجتماعی. یک ماجرای مبتذل همیشگی. اما این بار ماجرا فرق می‌کرد.

j0exqvpma676twv3u5 پخش آثار سامی یوسف از صدا و سیما ، ممنوع شد + تصاویر و واکنش خواننده

چندین و چند وبسایت ایرانی، به این تصویر استناد کردند و خبر ممنوعیت پخش آثار سامی یوسف را در رسانه‌های خود به صورت رسمی منعکس کردند. تنها منبعی هم که ارائه داده بودند همین تصویر بود. اما ماجرابه همین جا خاتمه نیافت.. خبرنگاران ایرانی رسانه‌های خارجی هم با استناد به این سایت‌ها، خبر را در رسانه‌های خارجی منعکس کردند و سرانجام این خبر به گوش سامی یوسف هم می‌رسد و وی شب گذشته در وب‌سایت شخصی خود با انتشار یادداشتی با تیتر «توسط خودِ خودم ممنوع شدم» گفت: “من از شنیدن این خبر که تلویزیون و رادیو رسمی جمهوری اسلامی ایرانی موسیقی من را به دلیل اجرای اخیر من در شهر ناصره ممنوع کرده‌اند، متعجب شدم.

من آگاه نبودم که آوردن خنده بر صورت برادران و خواهران دوست‌داشتنی فلسطینی من، خلافی اینچنین از طرف دولت ایران است. من از اینکه شنوندگان گرانبها من در ایران از شنیدن موسیقی من ممنوع می‌شوند متاثر هستم، اما از اینکه در فلسطین اجرا کرده‌ام عذرخواهی نمی‌کنم.

موسیقی نشت‌پذیر است و هیچگاه در مرزها و حتی برای اهداف سیاسی محدود نشده است در حالی که موسیقی در زمان و فضا آزادانه طنین پیدا می‌کند. آرزو داریم که روزی فلسطین را آزاد ببینیم.

vemtath3lbfpmhhifr64 پخش آثار سامی یوسف از صدا و سیما ، ممنوع شد + تصاویر و واکنش خواننده

دیروز  یک رسانه خبری مانند گاردین انگلیس هم توسط خبرنگار ایرانی خود یعنی «سعید کمالی دهقان» گزارشی را در مجله ایران آن رسانه منتشر می‌کند و خبر از ممنوعیت پخش آثار سامی یوسف در صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می‌دهد.

شب دوشنبه ۶ ژوئیه ۲۰۱۵ سامی یوسف، خواننده ایرانی‌تبار ساکن بریتانیا در شهر ناصره فلسطین اشغالی کنسرتی عمومی را به مناسبت ماه رمضان اجرا کرد. در این کنسرت که به دعوت شهرداری این شهر برگزار شده بود جمعیت کثیری از بین عرب‌های ساکن این شهر که بیش از ۶۰ درصد جمعیت آن را تشکیل می‌دهند، هم حضور داشتند. مردمی که عموماً به عنوان متحدان عربی رژیم اشغالگر قدس مشهور شده‌اند.

سامی یوسف در پیامی بعد از این کنسرت می‌گوید: «برادران و خواهران عزیز من در شهر ناصره و همه فلسطینی‌ها، از شما برای اینکه به من اجازه دادید مدت کوتاهی را با شما بگذارنم بسیار ممنونم. دیدن این شهر بسیار زیبا برای من شگفت‌انگیز بود و امیدوارم که روزی دنیا بتواند آنچیزی که من از سرزمین زیبا شما و مردمش دیدم را ببینند. چیزهای زیادی وجود دارد می‌توان از شما یاد گرفت. بعضا من اینچنین انرژی، عشق و روح جمعی و هم‌سازی دینی را مشاهده می‌کنم. اروپا و بسیاری از دنیا می‌توانند چیزهایی را از شما یاد بگیرند. من باید از شهرداری برای دعوتم و نمایش فراوان دوستی و عشق تشکر کنم. تا بار دیگر، من شما را به خدا می‌سپارم و دعا می‌کنم. همدیگر را به زودی با عشق و دعا می‌بینیم.»

qzxdhwscv83sntsvwlre پخش آثار سامی یوسف از صدا و سیما ، ممنوع شد + تصاویر و واکنش خواننده


اما واقعیت ممنوع شدن پخش آثار سامی یوسف از رسانه ی ملی ایران، چیزی دیگریست…

ماجرا بر میگرده به حدود ۲ ماه پیش (پیش از ماه رمضان ۱۳۹۴)…

مصاحبه ی اختصاصی بخش فارسی صدای آمریکا (VOA) با سامی یوسف؛ این گفتگو در چهارچوب برنامه ای با نام شباهنگ که اجرای آنرا بهنود مکری بر عهده داشت، صورت پذیرفت.

80639668419352944395 پخش آثار سامی یوسف از صدا و سیما ، ممنوع شد + تصاویر و واکنش خواننده

سامی یوسف در صدای آمریکا

sy پخش آثار سامی یوسف از صدا و سیما ، ممنوع شد + تصاویر و واکنش خواننده

بهنود مکری و سامی یوسف

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org