پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر

۸ مرداد ۱۳۹۴

34202106100241169833 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر
پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر

مرکز توسعه مهارت های زنان افغان در کابل پناهگاه زنانی است که قربانی خشونت خانگی، تجاوز و ازدواج اجباری در سنین پایین شده اند.

مریم، شکوفه و آصفه زنانی هستند که در مرکز توسعه مهارت های زنان در کابل سعی می‌کنند گذشته تلخ خود را فراموش کنند. آنها در کنار دیگر زنان رنج دیده از قربانیان خشونت و سوء استفاده هستند که اکنون پناهی جز این مرکز غیر دولتی ندارند.

در اینجا گرچه همه چیز کسل کننده و تکراری است اما برای آنها که در خانه در حبس یا مورد شکنجه همسر یا پدر قرار گرفته اند، در کودکی مجبور به ازدواج با مردان مسن شده‌اند یا مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند بهترین پناه است. زنان در اینجا از امکانات بهداشتی، لباس، غذا و جای خواب مناسب برخورداراند و می‌توانند در کلاس های قرآن و آموزش مهارت های مختلف شرکت کنند. بسیاری از زنانی که در این مرکز هستند با هراس مرگ و تهدید خانواده‌های خود به قتل روز را به شب می رسانند.

9811 204 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویرآصفه زمانی که ۳ سال بیشتر نداشت توسط پدرش مجبور شد که با مردی مسن ازدواج کند. پدرش یکی از اعضای طالبان بود و وقتی فوت کرد مادرش با عضو دیگری از طالبان ازدواج کرد. ناپدری آصفه معتاد به مواد مخدر بود و آصفه برای رهایی از خشونت‌های خانگی با مردی ۳۰ ساله ازدواج کرد. ناپدری او که راضی به این ازدواج نبود با چاقو به او حمله و او را زخمی می کند. وقتی آصفه از خانه فرار می کند و پیش پلیس می رود، پلیس او را به خاطر فرار از خانه زندانی می‌کند. چندی پیش وزارت امور زنان افغانستان او را از زندان آزاد و به این محل آورد.
9812 226 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر
زنان در حال ورزش صبحگاهی در حیات کوچک پناهگاه
9813 952 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر
یکبار در هفته یک مربی ورزش برای تمرین دادن زنان این مرکز به پناهگاه می‌آید.
9814 927 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر
ملائی ۲۲ ساله، زمانی که می بایست به مدرسه می رفت توسط پدرش مجبور به کار قالیبافی شد و چندی بعد تحت فشار خانواده با مرد ثروتمندی که به او تجاوز کرده بود ازدواج کرد. خانواده شوهر اما از این ازدواج راضی نبودند و او را به خانه راه نداند. ملائی که بی پناه مانده بود خود را دار زد اما پلیس او را نجات داد و به این مرکز آورد.
9815 570 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر
برگزاری دوره‌های کلاس آموزش قران برای زنان پناهگاه.
9816 415 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر
مریم ۲۹ ساله، وقتی ۱۳ سال داشت طالبان کنترل محل زندگی خانواده آنها را به دست گرفت. مادرش که فکر می کرد ازدواج مریم می تواند زندگی امن تری برای او به همراه داشته باشد وی را مجبور کرد ازدواج کند. شوهرش با وجودی که او ۳ بچه برایش آورده بود او را مورد آزار و اذیت قرار می داد تا اینکه یک روز مادرش را با چاقو مورد حمله قرار داد و از خانه فرار کرد. پلیس افغانستان او را از زندان به این مرکز آورده است.
9817 287 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر
سالن آرایش یکبار در هفته دایر است تا زنان زیبایی و امید از دست رفته خود را دوباره به دست بیاورند.
9818 533 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر

زنان در اینجا به ندرت از ساختمان خارج می‌شوند و بیشتر اوقات خود را در اتاق ها می گذرانند.

9819 594 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویرشکوفه ۲۲ ساله؛ او پس از آنکه از سوی خانواده همسرش به زنا متهم شد مورد ضرب و شتم قرار گرفت و در زیر زمین خانه حبس شد. همسرش با وجودی که او باردار شده بود تلاش کرد او را به قتل برساند اما شکوفه از چنگ او فرار کرد و به اینجا آمد.
9820 626 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر
یکی از زنان این مرکز در حال اقامه نماز عصر
9821 516 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر
زنان رنج دیده اینجا معمولا با یادآوری گذشته خود چشمانشان پر از اشک می‌شود.
9822 173 پناهگاه زنان قربانی تجاوز در افغانستان + تصاویر
یکی از زنان رنج دیده در حیات کوچک این مرکز نشسته است.
اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org