کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

۱۷ مهر ۱۳۹۴

28517 701 کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر
کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

خواننده ی آلبوم «پائیز» در روزهای (۶ ، ۷ ، ۸ ، ۹ و ۱۰ مهر ۱۳۹۴) در تالار وزارت کشور روی صحنه رفت تا پس از مدت‌ها پذیرای نزدیک به پانزده هزار نفر از دوستدارانش در اجرای زنده باشد.

کنسرت احسان خواجه امیری آخرین کنسرت برگزار شده در سالن تالار وزارت کشور بود که پیش از حادثه آتش‌سوزی مهیب این سالن برگزار شد و حتی بخشی از دکور این برنامه و برخی از برگه‌ها و تجهیزات نوازنده‌های ارکستر این خواننده نیز در آتش‌سوزی این سالن طعمه حریق شدند.

پخش ویدئو کلیپ قطعه «ثانیه» آغازگر برنامه این خواننده بود و احسان خواجه امیری پس از ورود به صحنه قطعه «پائیز» را اجرا کرد تا ابتدای برنامه این خواننده، با حال و هوای پائیزی این روزها همسان باشد.

این خواننده که جمعی از بهترین نوازنده و موزیسین‌های حال حاضر کشور از قبیل هومن نامداری، هومن غفاری، احسان نی‌زن، همایون نصیری و … را در ارکستر خود و کنارش می‌دید، در ادامه قطعاتی چون «این حقم نیست، عشق دوم، نابرده رنج، دریا هراس، بغض، دارم میام پیشت و…» را اجرا کرد و در بین اجرای این قطعات صحبت‌هایی را هم با دوستدارنش در سالن انجام داد.

احسان خواجه امیری  که در ابتدای بخش اول صحبت‌هایش با اشاره به حضور پسرش «ارشان» در ردیف اول کنسرتش گفت: «امروز پسرم ارشان هم در سالن حضور دارد و من حال خوبی بابت این اتفاق دارم. ما همچنان منتظر حضور استاد ایرج در سالن هستیم و پدر امروز کمی دیر کرده و ما هم نگرانش هستیم.» احسان خواجه‌امیری در ادامه با لبخند خاص خودش ادامه داد: « البته استاد چند وقتی هست که دیگر ما را تحویل نمی‌گیرند و کنسرت‌های ما را نمی‌آیند و اگر هم قرار باشد بیایند با تاخیر می‌آیند.»

دقایقی پس از گفتن این جملات، استاد ایرج با عصایی در دست وارد سالن شدند تا کل برنامه تحت‌تاثیر حضور این بزرگ مرد آواز ایران قرار بگیرد. تمام حاضرین در سالن به صورت ایستاده به تشویق و ادای احترام به استاد «حسین خواجه‌امیری» پرداختند و چراغ‌های سالن نیز به احترام حضور ایشان روشن شد. استاد ایرج، چند بار از همه حاضرین خواستند که بنشینند تا برنامه ادامه پیدا کند ولی تشویق‌ها همچنان ادامه داشت تا برای لحظاتی این کنسرت تحت‌تاثیر حضور چهره قدیمی آواز ایرانی قرار بگیرد.

احسان خواجه امیری پیش از آغاز مجدد برنامه اش رو به استاد از پدرش اجازه و رخصت خواندن خواست و گفت: «استاد اجازه می‌دهید من بخوانم؟» و استاد ایرج نیز با لبخند به این خواست پسرش پاسخ داد. او همچنین با اشاره به عصایی که در دست پدرش بودنیز با لبخندی گفت: «عصای بابا رو دیدم یاد خاطره‌ای افتادم که بد نیست برای شما هم تعریف کنم. با پدر در ماشین بودیم و من هم در خیالات خودم غرق بودم و پدر زده بود زیر آواز. نمی‌دانم چه شد که به یک‌اره به بابا گفتم: بابا شما هم صدای خوبی داری‌ها!. بابا همان لحظه با همین عصا چنان مرا زد که هنوز هم با دیدن این عصا استرس می‌گیرم!»

خواننده «عاشقانه‌ها» در بخش دیگری از برنامه‌اش ضمن ابراز همدردی با تمام بازماندگان فاجعه تاسف بار «منا» و درگذشت حجاج ایرانی، قطعه «ماه عسل» را به همه بازماندگان آنها تقدیم کرد و برای هموطنان درگشته اش، طلب آمرزش نمود.

تمام قلب من، نمی دونم، لحظه، دیوونگی دیگر قطعاتی بودند که این خواننده در کنسرتش اجرا کرد و لحظاتی پس از حضور استاد ایرج رو به حاضرین گفت: «امشب سه نسل از خواجه‌امیری‌ها، من ارشان و استاد در این سالن و در کنار شما هستیم و مفتخرم که در حضور مخاطبینی چون شما به اجرای برنامه می‌پردازم.»

در بخشی از برنامه احسان خواجه امیری ضمن تمجید از هومن نامداری رهبر ارکسترش بخش ویژه‌ای از کنسرت را با حضور یک ارکستر بادی مهمان اجرا کرد که مورد توجه زیادی قرار گرفت. در این بخش هومن نامداری چند قطعه محبوب احسان را با تنظیمی جدید برای ارکستر بادی با همراهی ارکستر اصلی اجرا کردند.

علیرضا افکاری، مهرداد نصرتی، دانیال عبادی، مهدی رحمتی، امیر عظیمی، زهرا عاملی، آرش پاکزاد، معین راهبر ،سام درخشانی و روزبه بمانی از جمله چهره‌هایی بودند که در اواسط برنامه وارد سالن شدند.

خواجه امیری در بخش دیگری از این کنسرت با معرفی «محمد اصفهانی» که در سالن اجرای برنامه حضور داشتند، از حاضران خواستند که این خواننده موسیقی کشور را به شکلی ویژه تشویق کنند و در ادامه درباره «محمد اصفهانی» گفت: «دکتر اصفهانی همیشه برای من محترم بوده‌اند و همیشه آثارشان را در تنهایی خودم می‌خوانم. ایشان جزو بزرگان حوزه موسیقی کشور است و برای من باعث افتخار است این الگوی همیشگی کاری‌ام، امشب در کنسرتم حضور دارند.»

مرتضی علی‌آبادی و همسرش صبا راد (مجری برنامه به خانه برمی‌گردیم) از دیگر مهمانان این برنامه بودند.

«خانه طرح و نقش مانیا» طراحی دکور این کنسرت‌ها را برعهده داشت.

sn9vvvlvrb5ss7o3ana کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

 کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدر و پسرش

xa7wsyytxa8i0av3ppqx کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

f3fxy2s39j6qmrcq9q5y کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

5oe1xx26uk8r9mexqpzd کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

سام درخشانی در کنسرت احسان خواجه امیری

6xc87ee3a1uyy5j7grsi کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

سید مهدی رحمتی

89wcvcwihuvmswdxceb کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

 کنسرت احسان خواجه امیری

wdbk6evcxjyelghyifi کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

1abewee5o63yz0kfu0fb کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

z6fyzf29polylsxww0ou کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

htdhw1h00arxw1zvzc4h کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

 کنسرت احسان خواجه امیری

2y05fac6wu8opv6txg0w کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

64hbji9ljgc5p7s3msdu کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

دانیال عبادی

uyebbd2du5rvpx5obg4 کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

محمد اصفهانی

onm0fwximezv8pv8ggv کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

9yoa51ovuhlubpr48ytj کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

 کنسرت احسان خواجه امیری

f18pob4rf107tv28t0m کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

زهرا عاملی

ydn1nxglbzf0m5i6ad5q کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

xuzjw0fe1plu9w40wt7x کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

احسان و پسرش

05c7tos535zdn44rhcz کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

 کنسرت احسان خواجه امیری

mongfi63qqmrhp7skma4 کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

کنسرت احسان خواجه امیری

dwqzrc6l5pq1aglroq2z کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

wit0ve5ei4swx18uu2l کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

bzwvyfxznizfg56fe کنسرت احسان خواجه امیری با حضور پدرش + تصاویر

احسان خواجه امیری

اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org