یک دختر زیبای ایرانی ، دومین دختر شایسته جهان شد + تصاویر

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

9302 3t1042 120x80 یک دختر زیبای ایرانی ، دومین دختر شایسته جهان شد + تصاویر
یک دختر زیبای ایرانی ، دومین دختر شایسته جهان شد + تصاویر

بهاره لتنس دختر زیبای ایرانی ، دومین دختر شایسته جهان شد.

“بهاره لتنس” دومین دختر شایسته جهان که با عنوان دختر شایسته ایران در مسابقه “Miss Top of the World” سال ۲۰۱۳ مقام دوم را کسب کرده بود، تصمیم گرفته باز هم در مسابقاتی از این دست با عنوان دختر شایسته ایران شرکت کند.

“بهاره لتنس” زندگی پرفراز و نشیبی دارد. او ۱۳ ساله بوده که به تنهایی از ایران به کشور نروژ مهاجرت کرد. خودش می‌گوید دولت نروژ به او اجازه تنها زندگی کردن را نداد، چون برای دختر ۱۳ ساله‌ای که پناهنده می‌شود تنها زندگی کردن سخت است. به همین دلیل یک خانواده نروژی او را به فرزندی پذیرفتند و او تا به امروز با همین خانواده زندگی می‌کند.

9302 3t1042 یک دختر زیبای ایرانی ، دومین دختر شایسته جهان شد + تصاویر

“بهاره لتنس” به دویچه‌وله می‌گوید: پدر و مادر نروژی‌ام هم هم‌چون پدر و مادر ایرانی‌ام من را دوست دارند. پدر نروژی‌ام خیلی دوست داشت که نام خانوادگی من “لتنس” شود. به همین دلیل فامیل خودم را عوض کردم. بهاره لتنس درباره این که چگونه وارد عرصه مسابقات دختر شایسته جهان شده می‌گوید:

من از بچگی خیلی علاقه داشتم مدل یا بازیگر شوم، ولی خانواده‌ام در ایران همیشه فکر می‌کردند مدل شدن یا بازیگر شدن آبروی خانواده را می‌برد یا مثلا فکرهای ناموسی می‌کردند. من هم همیشه سعی می‌کردم این آرزوی خودم را فراموش کنم. تا این که به نروژ آمدم.

او درباره مسابقه “Miss Top of the World” که سال ۲۰۱۳ در کشور لتونی برگزار شد می‌گوید: حدود ده روز آن‌جا با دخترهای شایسته کشورهای مختلف مسابقه دادیم. هر روز زیر نظر داورها بودیم. او می‌گوید سال گذشته به دلایل مختلفی مخفیانه در مسابقه “Miss Top of theWorld” شرکت کرده است.

او میگوید: در آن مسابقات خیلی تنها بودم. اولا همان طور که گفتم خانواده ایرانی‌ام ذهنیت خوبی در این‌باره نداشتند، همین‌طور نمی‌دانستم مردم ایران درباره دختری که مدل می‌شود چه فکری می‌کنند. به همین دلیل مخفیانه در این مسابقات شرکت کردم. تمام دخترانی که در این مسابقات آمده بودند، در کشور خودشان بسیار معروف بودند و خبرنگارانی از کشورشان به این مسابقه دعوت شده بودند.

اما دختر شایسته بودن به چه معناست؟ آیا به صرف زیبایی می‌توان دختری شایسته بود؟ بهاره لتنس در پاسخ می‌گوید: نه اصلا زیبایی کافی نیست. خوبی این مسابقات این است که داوران فقط ظاهر اشخاص را نگاه نمی‌کنند. داوران به شخصیت دختران نگاه می‌کنند. مثلا در طول مسابقه پرسش‌هایی طرح می‌کردند. شاید در همان لحظه ما متوجه نمی‌شدیم چرا این سوال‌ها را می‌پرسند ولی کاملا دختران را زیر نظر می‌گرفتند.

9302 3t1043 یک دختر زیبای ایرانی ، دومین دختر شایسته جهان شد + تصاویر

بهاره لتنس: جالب این بود که داوران در طول ده روز مسابقه از ساعت ۶ صبح با ما بودند و ما تا روز آخر نمی‌دانستیم که این افراد همان داوران هستند. آن‌طور که بهاره لتنس می‌گوید، داوران از جمله به هدف‌های دختران در زندگی نگاه می‌کنند. مثلا این‌که انسان‌دوست هستیم یا نه. دختران باید هم از لحاظ فکری و هم بدنی قوی باشند.

بهاره لتنس که از ۱۳ سالگی در نروژ زندگی کرده در این‌باره که چرا با عنوان “دختر شایسته ایران” و نه “دختر شایسته نروژ” در مسابقات جهانی دختر شایسته شرکت کرده به دویچه وله می‌گوید: «من به ایرانی بودنم افتخار می‌کنم.

دلم می‌خواهد زنان ایرانی صدای مرا بشنوند و این‌که من هم مثل آن‌ها در ایران سختی کشیده‌ام و کودکی سختی داشته‌ام. دلم می‌خواهد دختران ایرانی بدانند که باید اعتماد به نفس خودشان را بالا ببرند.

بهاره لتنس: خیلی از دختران ایرانی فکر می‌کنند دختر شایسته بودن کار سختی است. در حالی که می‌دانم بسیاری از دختران ایرانی از من برای دختر شایسته بودن لایق‌تر هستند.

9302 3t1044 یک دختر زیبای ایرانی ، دومین دختر شایسته جهان شد + تصاویر

9302 3t1045 یک دختر زیبای ایرانی ، دومین دختر شایسته جهان شد + تصاویر

اشتراک گذاری :
یک دیدگاه برای این نوشته
  1. سارا گفت:

    یعنی از خونه فرار کرده و از ایران خارج شده؟؟!! مگه از یه بچه ۱۳ساله اینکارا برمیآد؟؟!!؟

ارسال دیدگاهطراحی، توسعه و پشتیبانی توسط Abedzadeh.org