معرفی بهترین نرم افزار ساخت استوری اینستاگرام

آخرین به‌روزرسانی: 25 فروردین 1400
انواع نرم افزار ساخت استوری اینستاگرام
مدت زمان مطالعه این مقاله 8 دقیقه

یکی از محبوب‌ترین کارایی در Instagram در بین کاربران، ساخت استوری در اینستاگرام است. کاربران این شبکه اجتماعی می‌توانند با استفاده از انواع نرم افزار ساخت استوری اینستاگرام، پست‌ها و استوری‌های جذابی را ایجاد کنند.

شما هم می‌توانید با استفاده از این نرم افزارها و دانلود آن‌ها استوری‌های خاص و فوق‌العاده‌ای را در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید.

داشتن صفحه‌ای بهینه شده، پست‌های جذاب و استوری‌هایی که کاربران را بیشتر ترغیب به مشاهده کردن آن می‌کنند و محبوبیت بالایی را کسب کنید، همچنین باعث خواهد شد که فالورهای بیشتری را به صفحه اینستاگرام خود هدایت کنید.

استوزی‌های ساده در اینستاگرام امروزه آنچنان طرفدار ندارند و کاربران این شبکه اجتماعی دوست دارند استوری‌های جذاب و زیبا همراه با افکت‌های مختلفی (خرکت متن، حرکت تصویر و غیره) را مشاهده کنند، در نتیجه اهمیت استفاده از اپلیکیشن‌های استوری اینستاگرام اهمیت بالایی را خواهد داشت.

داشتن استوری جذاب مخصوصاً برای کسانی که در این شبکه اجتماعی بازاریابی دیجیتال را انجام می‌دهند، بسیار تأثیرگذار خواهد بود. در نتیجه اطلاع داشتن از انواع برنامه‌ها ساخت استوری در Instagram خصوصاً در این زمینه امری مهم است.

ما هم می‌خواهیم شما را با انواع نرم افزار ساخت استوری در اینستاگرام در سال 2021 میلادی آشنا کنیم، پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

انواع نرم افزار ساخت استوری اینستاگرام

همانطور که می‌دانید هر روز چندین اپلیکیشن در جهان تولید و پیاده سازی می‌شوند. یکی از از آن‌ها هم انواع نرم افزار ساخت استوری اینستاگرام است. در این قسمت از مقاله چند نوع از برنامه‌های ساخت استوری در اینستاگرام را برای شما نام برده‌ایم، همچنین می‌خواهیم ویژگی هر یک از این برنامه‌ها را به شما معرفی کنیم.

نرم افزار Over

نرم افزار Over یک برنامه عالی برای ساخت استوری اینستاگرام است که به شما امکان می‌دهد تا متن و گرافیک را روی عکس‌ها و ویدئوهای خود قرار دهید. نرم افزار Over با داشتن قابلیت “Gazillion” به همراه فونت، عکس، گرافیک است، که به شما کمک می‌کند محتوای باکیفیت و نام تجاری مناسبی را در استوری اینستاگرام خود ایجاد کنید.

نرم افزار Over برای ساخت استوری اینستاگرام

استفاده قالب‌های این نرم افزار ساخت استوری یکی از آسان‌ترین راه برای به روز رسانی پست‌های شما در این شبکه اجتماعی است. همچنین این نرم افزار دارای انیمیشن‌های مختلفی است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید استوری‌های جذابی را ایجاد کنید.

برای این که نمونه الگوهایی از برنامه Over را پیدا کنید، می‌توانید با استفاده از Bestofover# تصاویری که کاربران دیگر با استفاده از این برنامه در اینستاگرام خود استوری گذاشته‌اند را ببینید.

نرم افزار Storyluxe

یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ساخت استوری اینستاگرام که توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است، برنامه Storyluxe است.

این اپلیکیشن با داشتن طیف گسترده‌ای از قالب‌های فعال استوری اینستاگرام، از جمله الگوهای فیلم polaroid و فوری، نئون، گل و بسیاری دیگر همراه است.

نرم افزار Storyluxe برای ساخت استوری اینستاگرام

برای این که استوری اینستاگرامی خود را با این برنامه بسازید، کافی است که فقط قالب‌های یکی از بسته‌ها را انتخاب کنید و عکس‌ها و فیلم‌های خود را اضافه کنید.

در مرحله بعدی، می‌توانید با استفاده از این نرم افزار ساخت استوری پست خود را با فیلترها، بافت پس زمینه و رنگ‌های Storyluxe متناسب با زیبایی Instagram خود زیبا و جذاب‌تر کنید.

نرم افزار Unfold

استفاده از قالب‌های ساخت استوری اینستاگرام یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای به روز رسانی محتوای استوری‌های شما است.

با استفاده از مجموعه‌ای از قالب‌ها برای استوری اینستاگرام خود، می‌توانید محتوای منسجمی ایجاد کنید که با برند تجاری شما همسو باشد.

اگر در ایجاد و استفاده از قالب‌ها از طریق برنامه Adobe Photoshop راحت نیستید، می‌توانید با استفاده قالب‌هایی از برنامه Unfold برای استوری اینستاگرام خود ایجاد کنید.

این برنامه امسال با الگوهایی تمیز و مدرن، توانست خود را به عنوان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها برای قالب‌های استوری اینستاگرام معرفی کند.

نرم افزار Unfold برای ساخت استوری اینستاگرام

شما همینطور می‌توانید استوری‌های اینستاگرام را با ارسال فیلم، پلاروید و قالب‌های مینیمالیستی از پست‌های Instagrammers مورد علاقه خود تشخیص دهید.

“جبل” به عنوان یکی از افراد متخصص در طراحی حرفه‌ای قالب و لوگو، درباره نرم افزار ساخت اینستاگرام می‌گوید که:

“از قالب‌های تمیز و واضح گرفته تا پلارویدهای لایه‌ای زیبا، الگویی برای هر برند وجود دارد که می‌تواند با آن خلاقیت ایجاد کند و بهترین مزیت این است که استفاده از آن کاملاً آسان است، بنابراین نیازی نیست یک طراح حرفه‌ای باشید تا استوری‌ها شما خوب به نظر برسند.”

علاوه بر این با استفاده از “حالت استوری” می‌توانید پیش نمایش استوری خود را مشاهده کنید و این به شما فرصت می‌دهد قبل از اینکه استوری شما منتشر شود، استوری‌های شما در اینستاگرام چگونه ظاهر می‌شوند.

اگر به دنبال این هستید یک راه سریع و آسان برای ایجاد انسجام بیشتر در استوری‌های اینستاگرام خود ایجاد کنید، Unflod یکی از برنامه‌های مناسب در این زمینه است.

نرم افزار Seen

اگر می‌خواهید انیمیشن‌های حرفه‌ای را به استوری‌های اینستاگرام خود اضافه کنید، نرم افزار Seen یکی از برنامه‌های مناسب در ساخت انیمیشن‌ها برای انجام دادن این کار است.

با استفاده از برنامه Seen به عنوان یکی از انواع نرم افزار ساخت استوری به راحتی می‌توانید اسلایدهایی را ایجاد کنید که متحرک و جذاب بوده، در نتیجه باعث جذب مخاطبان بیشتر به استوری اینستاگرام شما خواهد داشت.

علاوه بر این، نرم افزار Seen با داشتن گزینه‌های متن متحرک، استوری و پست‌های شما را بهتر از قبل برای کاربران نمایش می‌دهد، حتی در نمایش یک محصول نیز تصویر آن را فتودینامیک و فوق‌العاده جذاب می‌کند.

می‌توان گفت برای دانلود برنامه ساخت استوری متحرک این برنامه بهترین گزینه خواهد بود.

نرم افزار Later

ارسال و بارگذاری برای ساخت استوری اینستاگرام، به عنوان یک کلید مهم در ایجاد مخاطب و افزایش بازدید صفحه اینستاگرامی شما است و شما می‌توانید استوری‌های خود را دقیقاً مانند برنامه ریزی و سایر پست‌های اجتماعی در تقویم محتوای خود، تنظیم کنید.

اکنون به جای اینکه روزانه با استوری‌های جدید روبرو شوید، می‌توانید عکس‌ها و متن‌های خود را مستقیماً به برنامه ریز استوری‌های اینستاگرام خود اضافه کنید.

با برنامه ریزی قبلی مطالب خود، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که به طور مداوم پست می‌گذارید و از نظر فالوورهای خود یک صفحه برتری در اینستاگرام هستید.

نرم افزار Later برای ساخت استوری اینستاگرام
معرفی نرم افزار ساخت استوری اینستاگرام

همچنین این نرم افزار ساخت استوری اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا بر روی طراحی و محتوا استوری خود زمان بیشتری را بگذارید، در نتیجه این کار باعث می‌شود تا پست نامناسب و بیهوده‌ای را به اشتراک نگذارید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که استوری‌‌های خود را روی ابزار استوری بورد بکشید و رها کنید و سپس آن‌ها را مرتب کنید تا متناسب با نظم و ظاهر و آنچه که مورد نظر شما باشد.

در مرحله بعدی، می‌توانید لینک‌ها یا زیرنویس‌ها را به استوری‌های برنامه ریزی شده خود اضافه کنید.

وقتی زمان ارسال استوری و به اشتراک گذاشتن آن رسید، اعلانی را در تلفن خود دریافت خواهید کرد و پس از باز کردن اعلان، استوری‌‌های شما در تلفن شما بارگیری می‌شود و عنوان یا پیوندهایی که در کلیپ بورد شما کپی می‌شوند، باعث می‌شود پست Instagram Stories در چند ثانیه آسان شود.

زمان‌بندی Stories Instagram یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای رونق کسب و کار خود در اینستاگرام در سال 2021 انجام دهید.

البته به این نکته هم توجه داشته باشیدکه ساخت استوری اینستاگرام با کامپیوتر نسبت به موبایل کمی تفاوت دارد. البته در مقالات قبلی درباره نحوه ایجاد پست و استوری در اینستاگرام با کامپیوتر صحبت کرده‌ایم.

نرم افزار Inshot

قبل از اینکه به معرفی این نرم افزار ساخت اینستاگرام بپردازیم، یک سوال مهم وجود دارد که می‌تواند سوال اکثر کاربران هم باشد:

آیا تا به حال خواسته‌اید که ویدئویی را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید، اما اندازه آن متناسب با استوری اینستاگرام شما نبوده است؟

حالمی‌خواهیم با معرفی این برنامه، پاسخ این سوال را بدهیم.

Inshot برنامه‌ای است که تصاویر و ویدئوها را ویرایش می‌کند. با استفاده از InShot Video Editor می‌توانید ویدئوها و تصاویر خود را به نسبت‌های مختلف تغییر دهید و به راحتی می‌توانید اندازه آن را تغییر دهید و متناسب با ابعاد استوری اینستاگرام، پست خود را بسازید.

نرم افزار Inshot برای ساخت استوری اینستاگرام
نرم افزار ساخت استوری اینستاگرام

شما همچنین می‌توانید با استفاده از این برنامه ویرایش استوری و با انتخاب پس زمینه‌هایی با رنگ ساده، برای جذاب شدن تصاویر و ویدئوهای خود از آن‌ها استفاده کنید.

نرم افزار Mojo

افزودن انیمیشن در استوری‌های اینستاگرام یک روش عالی برای ایجاد محتوای فوق‌العاده چشم نواز است و در حال حاضر یکی از مواردی است که در بین کاربران محبوب است و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنامه Mojo هر آنچه برای ایجاد استوری‌های ویدئویی جذاب کننده نیاز دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد. این برنامه دارای صدها قالب متحرک برای هر نوع از محتوایی است که به اشتراک می‌گذارید.

قالب‌های Mojo نیز قابل تنظیم هستند، این برنامه امکاناتی مانند کوتاه کردن، برش دادن، افزودن جلوه‌ها، عناوین، انیمیشن، تغییر رنگ را دارد.

نرم افزار Mojo برای ساخت استوری
نرم افزار ساخت استوری اینستاگرام

با استفاده از قالب‌های متحرک Mojo می‌توانید تصاویر و ویدئوهای ثابت خود را به صورت یک استوری جذاب در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

همچنین می‌توانید با استفاده از این برنامه فونت‌های استوری خود را سفارشی سازی کنید و یک استوری خلاقانه‌ای را ایجاد کنید.

نرم افزار Canva

این برنامه نیز به عنوان یکی از انواع نرم افزار ساخت استوری در اینستاگرام است که قالب‌های زیبا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از قالب‌های شخصی گرفته تا سفارشی سازی فونت‌ها، تصاویر، رنگ‌ها، و طرح‌ها که استوری جذابی را می‌توانند با این برنامه ایجاد کنند.

این برنامه با داشتن میلیون‌ها پس زمینه، 130 فونت مختلف برای ایجاد یک برند و تبلیغ آن در استوری اینستاگرام بسیار مناسب است.

نرم افزار Adobe Spark Post

این برنامه نیز یکی از محبوب‌ترین نرم افزار ساخت استوری در اینستاگرام و در بین کاربران این شبکه اجتماعی است. Adobe به عنوان یک نرم افزار ویرایش حرفه‌ای شناخته می‌شود، اما برنامه Adobe Spark Post با ایجاد گرافیک در حین حرکت عناصر این ویژگی را آسان می‌کند.

نرم افزار Adobe Spark Post برای ساخت استوری

Adobe Spark Post یک روش آسان برای بالا بردن سطح طراحی استوری اینستاگرام است. شما می‌توانید با استفاده از انیمیشن‌های متنی، فیلم‌های گرافیکی متحرک جذاب را برای استوری‌های خود در اینستاگرام ایجاد کنید. استفاده از این برنامه در ساخت استوری اینستاگرام کاملاً رایگان است.

نرم افزار GIF

این نرم افزار ساخت استوری در اینستاگرام نیز یکی دیگر از برنامه‌های جذاب و پرمصرف در بین کاربران این شبکه اجتماعی است.

با این برنامه می‌توانید تصاویر خود را با استفاده از شکلک و برچسب‌ها، یک ویدئوی سرگرم‌کننده‌ای (GIF) ایجاد کنید. در نتیجه می‌توانید استوری جذابی را در صفحه اینستاگرامی خود ایجاد کنید.

نرم افزار GIF برای ساخت استوری اینستاگرام
چگونگی ساخت استوری اینستاگرام با نرم افزار

نرم افزار Cutstory

یکی دیگر از نرم افزارهای مناسب در ساخت استوری‌ اینستاگرام برنامه Cutstory است. همان طور که از نامش پیداست این برنامه ویدئوهای شما را برش می‌دهد.

با استفاده از این نرم افزار ساخت اینستاگرام می‌توانید به راحتی هر ویدئو را با فریم‌های 15 ثانیه‌ای قطع کنید. همچنین می‌توانید با افزودن متن، ایجاد کلاژ یا حتی افزودن موسیقی استوری زیبایی را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

نرم افزار VSCO

مدتی است که VSCO به عنوان یک برنامه ویرایش عکس مورد علاقه طرف‌داران اینستاگرام شناخته می‌شود.

آیا این را هم می‌دانید که می‌توانید محتوای ویدئویی خود را نیز در برنامه ویرایش کنید؟

نرم افزار VSCO برای ساخت استوری

ویژگی مهم این برنامه به شما امکان می‌دهد فیلترهای VSCO مورد علاقه خود را به محتوای ویدئویی خود اضافه کنید تا به شما در حفظ زیبایی منسجم، بدون توجه به آنچه که ارسال می‌کنید، کمک کند.

همچنین می‌توانید تنظیمات متفاوتی مانند کنتراست، روشنایی، دما و موارد دیگر را در ویرایشگر ویدئو انجام دهید.

ویرایش ویدئو در VSCO ابزاری پولی است، یعنی برای داشتن این برنامه و استفاده از آن باید هزینه‌ای را پرداخت کنید، اما اگر می‌خواهید محتوای ویدئوی خود را درجه یک بالا ببرید ممکن است ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

نتیجه گیری

با استفاده از انواع نرم افزار ساخت استوری که در این مقاله نام بردیم و هر کدام از آن‌ها را توضیح دادیم، می‌توانید استوری های زیبا و جذابی ایجاد کنید. تمامی این نرم افزارهایی که در مورد آن‌ها صحبت شد، بهترین اپلیکیشن‌های مورد علاقه اکثریت کاربران در ساخت استوری اینستاگرام هستند.

یک نکته مهم، اگر در این شبکه اجتماعی کار دیجیتال مارکتینگ انجام می‌دهید و محصولات خود را با استفاده از این شبکه تبلیغ و می‌فروشید، این نرم افزارها بیشتر به شما کمک می‌کنند تا کاربران زیادی را به سمت صفحه اینستاگرامی خود هدایت کنید.

این نرم افزارها را نیز می‌توانید متانسب با دستگاه خود (کامپیوتر، موبایل) از APP Stor ها، آن‌ها را دانلود کنید.

امیدوارم با مطالعه این مقاله مشکلات شما در رابطه با ایجاد استوری در اینستاگرام توسط این نرم افزارها حل شده باشد. سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منابع

later

oberlo

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Image Lightbox