برندینگ در سئو و عوامل تاثیرگذار در آن

آخرین به‌روزرسانی: 12 اسفند 1400
معرفی و تأثیر برندینگ در سئو
مدت زمان مطالعه این مقاله 7 دقیقه

برندینگ در سئو (برندسازی در سئو) موثرترین راه برای افزایش شناخت برند و تولید آگهی است. برای این که یک شرکت تجاری در استفاده از قدرت بهینه سازی موتور جستجو و برای افزایش آگاهی از برندینگ در سئو موفق باشد، باید در تشخیص و انتخاب نام مناسب تجاری دقت نمایند.

ما در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با برندینگ در سئو و عوامل تاثیرگذار در آن با شما صحبت کنیم.

برندسازی و سئو دو عنصر مهم در رشد تجارت آنلاین هستند و در واقع می‌شود گفت که به یکدیگر وابسته هستند.

به عنوان مثال سایت‌هایی که هدفشان قرار گرفتن در رتبه اول گوگل و جذب کاربران است، همچنین سایت‌های تجاری نیز هدفشان افزایش اعتبار و محبوبت برندشان و جذب کاربران است و این نشان می‌دهد که سئو و برندسازی تقریباً اهداف یکسانی دارند. به همین دلیل برندینگ در سئو یکی از موضوعات مهم است.

واقعیت این است که افزایش از آگاهی برند بدون استفاده از تکنیک‌های سئو دشوار خواهد بود.

اصول و تکنیک‌های سئو در برندسازی

زمانی که برند و تجارت خود را مشخص کردید باید آن را در معرض دید کاربران قرار دهید. یکی از روش‌های مهم برندینگ در سئو، نحوه بهینه سازی سایت مورد نظر است.

به عنوان مثال اگر یک سایت فروشگاهی لوازم بهداشتی و آرایشی را ایجاد کرده‌اید و برند، لوگو و سایر موارد را انتخاب کرده‌اید، در آخر نوبت این است که هویت و برند شما در معرض بازدید کاربران قرار گیرد.

استفاده از تبلیغات و تخفیف‌های ویژه باعث خواهد شد تا کاربران زیادی از فروشگاه آنلاین شما بازدید کنند. نقش کلمات کلیدی نیز در اینجا پررنگ‌تر می‌شود. استفاده از کلمات کلیدی مناسب برای برندسازی در سئو می‌تواند در کلیک خوردن سایتتان بسیار تاثیر گذار باشد.

تکنیک دیگر استفاده از تجربه کاربری مناسب است. داشتن تصاویر باکیفیت در داخل محتوا، فونت متن محتوا و غیره، تصویر زیبایی را از سایت شما به کاربران ارائه خواهد داد.

مورد بعدی که برای موضوع برندینگ در سئو مهم است، استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. امروزه شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک میان‌بر، راهی برای کسب اعتبار و افزایش بازدید محسوب می‌شود.

تکنیک های برندسازی در سئو

مهم‌ترین سؤال اینجاست که آیا گوگل برندسازی‌ها را در SERP (نتایج گوگل) رتبه بندی می‌کند یا خیر؟

طی سال‌های گذشته این گمانه زمانی مطرح شده است که آیا آگاهی از برندسازی در سئو یک عامل رتبه بندی حساب می‌شود یا خیر. یک مؤلفه رتبه بندی گوگل توسط الگوریتم‌های خاص رتبه بندی می‌شوند که موتورهای جستجو برای تعیین نحوه نمایش سایت‌ها در نتایج از از این الگوریتم‌ها استفاده می‌کنند.

با این حال مارک‌ها در فضای وب، سیگنال‌هایی را برای موتورهای جستجو ارسال می‌کنند، مانند تکرار نام برند. هر چه قدر نام یک برند در فضای اینترنت و دیجیتال به کار برده شود، اعتبار بیشتری را کسب خواهد کرد.

در راستای همین موضوع ارائه تجارب قابل اعتماد و آموزنده به کاربران در محبوبیت یک برند تاثیرگذار خواهد بود. منطقی است گوگل سایت‌هایی که مارک تجاری قابل اعتمادی را ارائه می‌دهد، از آن‌ها طرف‌داری خواهد کرد.

به‌عنوان‌مثال سایت دیجی‌کالا را در نظر بگیرید که به چه اندازه رضایت مشتریان برایش مهم است، به چه اندازه از جشنواره‌ها و تخفیفات در فروش کالاها به مشتریان استفاده کرده است و حتی این که من با این پاراگراف و استفاده از برند دیجیکالا به موتور جستجو سیگنالی را ارسال کرد ه‌ام، در نتیجه این نشان می‌دهد که برند دیجیکالا چقدر طرف‌دار دارد و این نشان دهنده تاثیر برندینگ در سئو است.

عوامل مهم در آگاهی از برندینگ در سئو

حال در این قسمت از مقاله می‌خواهیم عواملی که بر برندینگ در سئو تاثیر دارند را نام ببریم و هر یک را به صورت مختصر شرح دهیم.

بک لینک

لینک‌ها عامل مهمی هستند که بر برندسازی در سئو و برای افزایش SERP تاثیرگذار است. بک‌لینک‌های باکیفیت و روش‌های سئو کلاه سفید و مراحل آن به صورت پایدار با مارک تجاری یک شرکت ارتباط دارد.

ایجاد لینک سازی بدون شک یکی از مهم‌ترین سیگنال‌های رتبه بندی برای گوگل و موتورهای جستجو هستند. ایجاد لینک سازی نیز مستلزم این است که تکنیک‌های مربوط به آن را بدانید در نتیجه نحوه و کیفیت دار بودن لینک از اهمیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

علائم اجتماعی

سیگنال‌های اجتماعی به اشتراک جمعی، پسندیدن‌ها و قابل مشاهده بودن کلی حضور رسانه‌های اجتماعی یک سایت اشاره دارند.

سیگنال‌های اجتماعی یکی دیگر از عوامل مهم است که ممکن است یک عامل رتبه بندی مستقیم برای الگوریتم گوگل باشد. بسیاری از صاحبان سایت‌ها استدلال می‌کنند که محتوای رسانه‌های اجتماعی به طور مکرر نمایه سازی می‌شود و به طور مستقیم بر رتبه بندی موتور جستجو تاثیر می‌گذارد.

با این حال، این برخلاف نظر گوگل است که علائم اجتماعی یکی از عوامل رتبه بندی است، صرف نظر از اینکه Google مستقیماً به اطلاعات اعتماد می‌کند، سیگنال‌های اجتماعی ارتباط مستقیمی با آگاهی از برندینگ در سئو و تعامل کاربر با یک برند دارند.

رفتار کاربر

گوگل قصد دارد به طور مداوم بهترین نتایج را برای هر کاربر بر اساس جستجوی آن‌ها فراهم کند. Google با تجزیه و تحلیل داده‌های کاربر، می‌تواند میزان کارایی و کمک به تجربه کاربر را تعیین کند.

Google به طور مداوم با اندازه گیری و تکیه بر نحوه تعامل کاربران با نتایج، جستجو الگوهای کاربر را شناسایی کرده و از این داده‌ها برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد رتبه بندی و قابلیت مشاهده استفاده می‌کند.

این جایی است که آگاهی از برندینگ در سئو می‌تواند به شدت با رتبه بندیِ گوگل ارتباط برقرار کند، اگر افراد به طور مداوم با یک کلمه کلیدی مارک خاص، سایت یا نتیجه جستجو در تعامل باشند، Google این الگوها را انتخاب کرده و برخی از تغییرات رتبه بندی را انجام می‌دهد.

رفتار کاربران بر برندسازی در سئو

گوگل این را هم در نظر دارد که که افراد به طور مداوم در جستجوی محصول یک مارک خاص هستند و از این اطلاعات برای تعیین رتبه بندی برای هر محصول، نام تجاری یا هر دو استفاده می‌کنند.

در مورد نرخ کلیک می‌توان همین را گفت. ما می‌دانیم که Google CTR را برای تعیین اینکه ترتیب نتایج جستجو در سایت‌ها چیست، تجزیه و تحلیل می‌کند. اگر نام تجاری یا همان برند تجاری شما کلیک‌های زیادی را دریافت می‌کند، این امر شانس شما را برای پیشی گرفتن از رقبا افزایش می‌دهد.

آگاهی از برندینگ در سئو برای شناسایی و اعتبار آنلاین بسیار مهم است، که فاکتورهای بزرگی برای تصمیم گیری کاربر هستند و همه ما می‌دانیم که گوگل قصد دارد تا بهترین تجربه کاربری ممکن را ارائه دهد. به عبارت دیگر، اگر کاربران به برند شما علاقه نشان دهند، Google به برند تجارتی شما علاقه نشان می‌دهد.

افزایس اعتبار برند

افزایش اعتبار یک برند به عوامل زیادی بستگی دارد. تمرکز بر روی انتخاب یک برند بر افزایش شناخت و تأیید یک برند است. ما می‌توانیم با بهبود اعتماد، اقتدار و ارتباط با کاربران و موتورهای جستجو به این مهم دست پیدا کنیم.

با ایجاد اعتماد، اقتدار و اعتبار سایت خود با لینک‌های مرتبط، اساساً به موتورهای جستجو ثابت می‌کنید که نام تجاری شما قانونی، معتبر و مرتبط است. یک پروفایل با بک لینک باکیفیت به حضور پررنگ برندینگ در سئو اشاره می‌کند.

افزایش اعتبار با برندسازی در سئو

اندازه گیری و پیگیری فعالیت برند

درک عمیق از عملکرد تجاری شما و اینکه چند درصد از بازدید شما مربوط به نام تجاری است به شما کمک می‌کند تا بفهمید چه چیزی برای برندینگ در سئو شما کار می‌کند و چه چیزی نه.

با وجود آنچه بسیاری از افراد فکر می‌کنند، روش‌هایی برای تجزیه و تحلیل عملکرد نام تجاری و استفاده از داده‌ها برای افزایش فعالیت و آگاهی از برندینگ در سئو وجود دارد.

مراجعه مستقیم به صفحه اصلی

از طریق Google Analytics یک سایت می‌تواند به راحتی بازدید مستقیم از صفحه اصلی خود را ردیابی کند.

اگرچه این مختص SEO نیست، اما به افرادی که سایت شما را مستقیماً در نوار سرچ گوگل جستجو کی‌کنند و در صفحه اصلی شما قرار می‌گیرند، بینشی ارائه می‌دهد، یعنی آن‌ها قطعاً برند شما را می‌شناسند و به آن علاقه‌مند هستند.

جستجوهای مارک دار کنسول را جستجو کنید

Google Search Console کلیه داده‌های مربوط به جستجوی باکیفیت را فراهم می‌کند. Google Search Console تعداد کل نمایش‌های تجاری، جستجوها و کلیک‌ها را به شما ارائه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد این روندها را با گذشت زمان ردیابی کنید.

می‌توانید نام مارک خود را، از جمله هر گونه تغییر، از طریق Google Search Console اجرا کنید تا درخواست‌های برند خود را که از قبل برای شما ترافیک ارسال می‌کنند، پیدا کنید.

جستجو کردن در گوگل سرچ کنسول برای برندسازی در سئو

Google Trends

برندها می‌توانند از Google Trends برای پیگیری جستجوی نام تجاری خود در طول زمان استفاده کنند. Google Trends یک بستر رایگان است که به هر کسی اجازه می‌دهد تا جستجوهای مختلف را جستجو و ردیابی کند.

همچنین با قرار دادن نام تجاری خود در Trends می‌توانید جستجوهای برند خود را مشاهده کنید، تا درک کنید که عملکرد شما در طول زمان چگونه بوده است. استفاده از این ابزار برای سایت‌های بزرگ بسیار موثر است.

تحلیل‌گرهای شخص ثالث

بسیاری از ابزارهای شخص ثالث وجود دارد که عملکرد برندینگ در سئو را ردیابی و اندازه گیری می‌کنند. ابزارهای مختلف، داده‌هایی را در مورد علاقه برند، روندها، تغییرات کلمات کلیدی، جستجوها و کلیک‌های ارائه شده ارائه می‌دهند.

نکات مهم در برندسازی

زمان آن دوران که یک متخصص سئو می‌توانست صفحات اصلی را با نام تجاریِ خود پُر کند تا آگاهی از نام تجاری SEO را افزایش دهد، گذشته است. امروز، شما باید یک کمپین جامع برای افزایش دسترسی به برند، بهبود تصویر برند و افزایش آگاهی از برند در نظر بگیرید.

نکات برتر برندینگ در سئو چیست؟

سئو و نام تجاری دو عامل ایجاد مشاغل است که برای پشتیبانی و تقویت استراتژی‌های رشد به یکدیگر متکی هستند.

استفاده از کلمات کلیدی برای برندسازی در سئو

برخی از نکات اساسی در زمینه برندینگ در سئو شامل تعقیب لینک‌ها با ذکر نام تجاری، پیگیری داده‌های جستجوی برند و استفاده از داده‌های جمع آوری شده برای افزایش علاقه و محبوبیت یک برند در جستجو است.

در حالی که هنوز در مورد اینکه آیا مارک‌ها یک عامل مستقیم رتبه بندی Google هستند، می‌فهمیم که بین مارک‌ها، تعاملات کاربر و رتبه بندی موتور جستجو رابطه وجود دارد.

نام تجاری SEO به شما در ایجاد اعتماد با مخاطبان هدف، درک ذهنیت مصرف کننده که می‌تواند به تجارت موفق تبدیل شود، کمک خواهد کرد.

در آخر

نکته مهم در این مقاله این است که داشتن مارک تجاری یک دارایی عظیم است. عملکرد برندینگ در سئو فوق‌العاده مهم است و بخش عظیمی از نحوه بهینه سازی سایت برای جستجو است.

اگر می‌خواهید که کسب و کار شما سریعاً رشد کند و نتایج بهتری را ارائه دهد، باید در بهینه سازی موتور جستجو رویکردی جامع را در پپش بگیرید. استفاده از تکنیک‌های جدید در سئو می‌توانید به راحتی در ایجاد برند و ارتقا دادن آن از رقبا خود پیشی بگیرید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله از اهمیت و تاثیر برندسازی در سئو به خوبی مطلع شده باشید. اگر سوالات و پیشنهاداتی را در این زمینه دارید آن‌ها را مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ دهم.

منابع

rockcontent

searchenginejournal

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.