ماه عسل گوگل (Google Honeymoon) چیست؟

آخرین بروزرسانی: 3 دی 1399
ماه عسل گوگل چیست
مدت زمان مطالعه این مقاله 8 دقیقه

گوگل به هر سایت کاملاً جدیدی که با آن روبرو می‌‌شود فرصتی می‌‌دهد تا در زمان جستجوی کاربران در Google، بیشتر دیده شود و این می‌تواند دوره ماه عسل گوگل برای یک سایت جدید باشد.

ماه عسل گوگل چیست؟

همچنین طی آن امتیاز SEO شما را بر اساس رفتار کاربران برای Google ارسال می‌‌کند و همچنین به جمع آوری داده ‌ها ادامه می‌‌دهد تا در نهایت سایت را در سطح مناسب تری رتبه بندی کند. این بازه ی زمانی کوتاه که Google Honeymoon نام دارد، فرصتی است برای رتبه بندی سایتی که کاملاً جدید تولید شده است.

به عنوان مثال هنگامی که یک شرکت حقوقی دارید و برای آن یک سایت جدیدی را راه اندازی کرده‌ اید (مانند نام تجاری جدید در یک دامنه جدید)، ممکن است از دیدن رتبه آن در شاخص جستجوی گوگل، برای چند روز هیجان زده شوید و سپس با مشاهده افت آن ناامید شوید.

ما در این مقاله، آنچه که در دوره Google Honeymoon اتفاق می‌افتد و چگونگی بدست آوردن مجدد رتبه بالا در Google را توضیح می‌دهیم.

گوگل با وجود داده های موجود در سایت‌ها، برای مدت کوتاهی به سایت‌های جدید فرصت می‌دهد.

سایت جدید در صفحه نتایج جستجوی Google دارای رتبه بالایی است، که معمولاً طی 24 تا 48 ساعت اول پس از راه‌ اندازی، این اتفاق می‌افتد، که از این دوره کوتاه مدت می‌توان به عنوان، “دوره ماه عسل گوگل” یاد کرد.

اگرچه همه می‌دانند که دوره ماه عسل گوگل هرگز طول نمی‌کشد، ما این را فرصتی می‌دانیم که بهترین قدم خود را بردارید و از طریق گوگل اعتبار سریع و بالایی کسب کنید.

دوره ماه عسل گوگل بینش جالبی در مورد رفتار Google ارائه می‌دهد و این یشنهاد را می‌کند که Google سایت جدید را در موقعیتی کاملاً قابل مشاهده قرار دهد تا بتواند اطلاعات مربوط به سایت را جمع آوری کند و میزان ارتباط آن را با کاربران مشخص کند.

اگر بسیاری از کاربران از سایت شما بازدید می‌کنند و در آنجا می‌مانند، به جای کلیک کردن و انتخاب گزینه دیگری در صفحه نتایج، این باعث می‌شود که Google، متوجه شود که سایت شما برای کاربران خیلی مفید است. اگر این اتفاق بیفتد، رتبه شما بعد از دوره Google Honeymoon به میزان قابل توجهی کاهش نمی‌یابد.

با این حال، اگر سایت شما در طول ماه عسل گوگل کلیک‌های زیادی نداشته باشد، باعث می‌شود تا به Google نشان دهد سایت شما، به سوالات کاربران پاسخ نداده است و رتبه شما بیشتر کاهش می‌یابد.

حال به شرح موارد زیر می‌پردازیم تا بعضی از موارد را تا زمانی که در این دوره ماه عسل گوگل قرار گرفته‌ ایم، استفاده کنیم و برای ماندن در رتبه بالا در Google تلاش کنیم:

  1. عملکرد سایت
  2. عکس العمل کاربر
  3. ایجاد لینک‌های با کیفیت
  4. ساختمان لینک (لینک سازی)
  5. Google Search Console
  6. داده‌ های ساختاری
  7. استفاده از مطالب مفید برای کاربران

عملکرد سایت در ماه عسل گوگل

1. عملکرد سایت

عملکرد سایت‌، به ویژه سرعت سایت‌، یک فاکتور مهم در SEO بوده است. همه ی سیگنال‌ها در مورد Google، همیشه سایتی را با اولویت نشان می‌‌دهند که درخواست و خواسته کاربر را سریعتر فراهم می‌‌کند.

در این سال‌ها این‌ها همه رویکرد گوگل بوده است. با این حال‌، اهمیت عملکرد سایت با گذشت زمان افزایش یافته است.

Google برای سایت‌های دارای سابقه بالا از این بابت که آن سایت برای کاربران مثمر ثمر بوده، بیشتر ارزش قائل است. بنابراین باید مطمئن باشید که سرعت بارگذاری بالا و سرعت ارائه در سایت شما به کاربران بسیار زیاد است.

در نهایت بیشتر از همه، کاربران گزارش می‌دهند که با کلیک کردن و بارگیری در سایت شما چه مدت تأخیر ایجاد خواهد کرد. اگر سایت شما با تأخیر بارگیری شود، محبوبیت Google و حتی مشتریان بالقوه زیادی را از دست خواهید داد.

تعدادی از فاکتورها بر سرعت سایت تأثیر دارند، از جمله انواع پرونده ‌ها، پلاگین‌ها، عناصر طراحی، سرورها، شرکت میزبان و بهینه سازی در سایت.

تعدادی از فاکتور‌ها سرعت بارگذاری سایت را تعیین می‌‌کنند‌، که در مورد آن‌ها انتشارات و دستورالعمل‌های بی شماری منتشر شده است.

این نیز یکی از فاکتورهای باقی ماندن در رتبه بالا در زمان Google Honeymoon است.

2. عکس العمل کاربر

گوگل سایت‌های محبوب بین کاربران را دوست دارد. به عنوان مثال اگر تا این لحظه در Google، سایت مورد نظر سابقه تخلفی را نداشته باشد، نشان می‌‌دهد که سایت، محتوایی را براساس انتظار کاربر برآورده می‌‌کند یا از آن فراتر می‌‌رود.

هم از نظر تجاری و هم از نظر سئو‌، سیگنال‌های کاربر عامل و نشان دهنده ی با کیفیت بودن سایت هستند.

Google Honeymoon چیست

هنگامی‌ که سایت شما در فهرست جستجو ظاهر می‌شود، جزئی از اطلاعات سایت شما در زیر لینک، در صفحه شما ظاهر می‌شود.

بر اساس این اطلاعات، کاربر تصمیم خواهد گرفت که آیا سایت شما به درخواست جستجوی آن، پاسخ می‌دهد یا خیر. به همین دلیل است که باید عناوین و توضیحات را با در نظر گرفتن قطعه هایی بهینه کنید.

به هر قسمت از محتوای سایت خود توجه کنید، تا فرصتی برای کاربران باشد که بتوانند شما را در جستجوی خود پیدا کنند.

سعی کنید در سراسر سایت خود محتوای بسیار مفیدی بسازید.

همینطور از خود بپرسید آیا قطعه شما جذاب تر از نتیجه بعدی در Google در مورد همان موضوع است؟

اگر می‌خواهید رتبه خود را ارتقا دهید، باید اینگونه باشد.

کاربران انتظارات خود را هنگام نگاه کردن به تیترهای نمایش داده شده در Google ایجاد می‌‌کنند، آن‌ها بر اساس جذابیت و مرتبط بودن با موضوع خود تیتر یا صفحه سایت مورد نظر را انتخاب می‌‌کنند یا رد می‌‌کنند و آن‌ها را نادیده می‌‌گیرند.

به همین دلیل است که هر تیتر (موضوعی که کاربران در جستجوی آن هستند.) باید به طور واضح آنچه را که صفحه سایت مورد نظر ارائه می‌‌دهد دارای محتوای داخلی مرتبط با موضوع جستجوی کاربر باشد.

این هم یکی از مواردی است که در دوره ماه عسل گوگل باید به آن توجه کرد.

3. ایجاد لینک‌های با کیفیت

لینک‌ها یکی از مهمترین عواملی است که Google در تعیین ارزش و ارتباط سایت شما در نظر خواهد گرفت. بنابراین ایجاد لینک و روش کسب لینک از سایت‌های دیگر باید در اولویت قرار گیرد.

به عنوان مثال با این کار سئوی طولانی مدت شرکت حقوقی شما سود خواهد برد، زیرا بک لینک دهی با کیفیت باعث افزایش اعتبار صفحه سایت شما می‌شود.

ماه عسل گوگل

در طول دوره ماه عسل گوگل و در ماه ‌های بعدی، شما برای به دست آوردن لینک‌های طبیعی، اقدامی جدی گرفته‌ اید. از طریق ارتقا فعالیت شرکت حقوقی خود به صورت آنلاین و تقویت روابط و گفتگو با دیگران، بک لینک ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر حامی ‌رویدادی هستید، حتماً آن را از طریق پست‌های وبلاگ، بیانیه‌ های مطبوعاتی و رسانه‌ های اجتماعی تبلیغ کنید و همینطور ایجاد ارتباط با سایر موسسات حقوقی و سازمان‌ها.

شاید حتی افراد حرفه ای دیگر را برای شرکت در یک وبینار دعوت کنید. کلمات و ‌‌ایده ‌ها را با دیگر متخصصان صنعت گرده افشانی کنید و آن‌ها احتمالاً به صفحه شما لینک می‌شوند.

سایت‌هایی که دارای دامنه بالایی هستند به شما کمک می‌کنند ارزش لینک را بدست آورید و به گوگل در این دوره (Google Honeymoon)، اثبات شایستگی سایت خود را نشان دهید.

4. ساختمان لینک (لینک سازی)

لینک سازی یک قسمت اساسی از معماری وب است. این روش نحوه پیدا کردن کاربران از مطالب جدید است. لینک سازی باید از همان روز اول در راه‌ اندازی یک سایت جدید دنبال شود.

با این حال‌، ‌‌ایده هدایت تبدیل و شناسایی مارک است که محوری است و باعث افزایش سیگنال‌های مثبت کاربر می‌‌شود و در عین حال از نقض دستورالعمل‌های وب مستر Google جلوگیری می‌‌کند.

به طور خلاصه‌، تبدیل تنها KP‌های معنی داری است که می‌‌تواند برای سنجش اینکه آیا لینک باعث رتبه بندی سایت جدید می‌‌شود‌، اعمال شود.

دوره ماه عسل گوگل زمان مناسبی برای ایجاد لینک‌‌های تهاجمی‌‌ برای رشد ذهن است تا بتواند ترافیک را به سایت مستقل از ترافیک موتور‌های جستجو تبدیل کند (بله‌، دوره ماه عسل گوگل سرانجام به پایان می‌‌رسد)‌ و به Google نشان دهید که یک سایت جدید، مکان جدیدی برای قراگیری محل خاص آن‌ها است.

پس از دوره ماه عسل گوگل‌، نتایج ممکن است کند شود و در نتیجه کاهش CPA (هزینه هر حساب / خرید / ثبت نام) متوقف شود. ارزش این را دارد که از همان اوایل مراقب باشید زیرا به شما کمک می‌‌کند که بودجه‌ های شما در چه سطحی تراز باشد تا حدی که از این رشد حفظ شود.

به اصطلاح درو کردن تمام بودجه‌ های شما برای انجام فعالیت‌های بعدی‌، بدون برنامه ریزی برای زمان و محل نتیجه بلند مدت‌، می‌‌تواند برای CPA طولانی مدت فاجعه بار باشد و دوره ماه عسل گوگل را با یک ضربه تمام کند. این به طور طبیعی به بررسی منظم این که معیار‌های حساب، که اولویت کوتاه مدت و بلند مدت است بستگی دارد.

5. Google Search Console

ثبت نام در Google Search Console در دوره ماه عسل گوگل، اساساً کار درستی ‌به نظر می‌‌رسد‌، اما تعجب آور است که چند بار به دلیل یک رویکرد تصادفی‌، پتانسیل کامل GSC از بین می‌‌رود. هدف این است که داده‌ های مربوط به SEO را از تنها منبع که واقعاً قابل اعتماد است‌ یعنی خود گوگل دریافت کنیم.

ماه عسل گوگل چیست

مزیت ثبت نام زودهنگام و پیکربندی صحیح GSC این است که حجم بسیار بیشتری از داده‌ ها در دسترس قرار می‌‌گیرند‌، که به نوبه خود امکان اصلاح بسیار خوب SEO را فراهم می‌‌کند.

به همین دلیل است که باید تمام الگو‌های موجود و مطلوب یک سایت جدید به GSC اضافه و تأیید شود. این شامل الگو‌های //:http و //:https، به همراه www و بدون www‌، همه زیر دامنه‌ ها و دایرکتوری‌ها و تمام تغییرات این ترکیبات بالقوه است.

به محض اضافه شدن و تأیید الگو‌های GSC موجود‌، “مجموعه ویژگی” Google که امکان نمایش ترکیبی را فراهم می‌‌کند‌، دید درونی می‌‌یابد.

6. داده ‌های ساختاری

از داده‌ های ساختاری می‌‌توان برای دستیابی به دو هدف، همزمان استفاده کرد: این کمک می‌‌کند تا حداکثر SERP در مستغلات، در نتیجه CTR (نرخ کلیک) بیشتر شود و در عین حال به الگوریتم‌های Google کمک می‌‌کند تا محتوای وب سایت را بهتر درک کنند.

از میان نشانه گذاری‌های پشتیبانی شده توسط Google‌، برخی از آن‌ها مانند داده‌ های شرکتی‌، آرم و نمایه اجتماعی برای هر سایت جدید قابل استفاده هستند. بسیاری از سایت‌ها احتمالاً می‌‌توانند از همان مراحل ابتدایی به بعد‌، تجارت محلی‌، محصول‌، بازبینی و سایر علائم را نیز تطبیق دهند.

سایت‌هایی که با در نظر گرفتن نکات بالا راه ‌اندازی‌، هدایت شده و نمایه سازی می‌شوند و با در نظر گرفتن SEO، اغلب مسیر خود را برای بهتر دیده شدن ادامه می‌‌دهند.

همه سایت‌های جدیدی که تولید می‌شوند پس از پایان دوره ماه عسل گوگل‌، در SEO به نبرد سختی می‌‌پردازند. همانطور که گفته شد‌، SEO یک بازی طولانی مدت است که پایان ندارد.

برنامه ریزی و آینده نگری باید فراتر از چند هفته یا در بهترین حالت ماه‌ها، در ماه عسل گوگل (Google Honeymoon) باشد. آماده سازی برای بهبود در زمینه عملکرد سایت‌های رقیب باید قبل یا حداقل به محض راه ‌اندازی سایت آغاز شود.

پس از شروع موفقیت آمیز، هرگونه تغییر اساسی یا انتشار ویژگی باید بر این اساس برنامه ریزی شود که در آغوش گرفتن رتبه سایت از Google علاوه بر این که در دوره Google Honeymoon در رتبه بالایی قرار گرفته بین سه تا شش ماه طول بکشد.

به همین دلیل اولین حسابرسی عمیق، بهتر است در دوازده ماه اول راه‌ اندازی سایت انجام شود.

تاثیر مطالب مفید در ماه عسل گوگل

7. استفاده از مطالب مفید برای کاربران

اگر می‌خواهید برای یک کلمه کلیدی رتبه بندی شوید، به محتوایی نیاز دارید که به جستجو کاربران پاسخ دهد. این بدان معنی است که شما باید محتوای با کیفیت بالا در سراسر سایت خود داشته باشید.

در طول دوره ماه عسل گوگل، ایجاد محتوایی را که برای کاربران و چشم‌اندازهای شما معنی دار باشد، در اولویت قرار دهید و شما را به عنوان مرجعی در حوزه عمل متمایز کند.

وبلاگ‌هایی ایجاد کنید که در مورد درخواست‌های مخاطبان هدف شما صحبت کنند، گزارش تغییرات قانونی و سایر موضوعات به موقع را ارائه دهند.

با بروز رسانی پست‌های جدید به طور منظم، صفحه سوالات و پاسخ‌های خود را ایجاد کنید. محتوای فرم طولانی، یک صفحه چندرسانه ای که دارای بیش از 1500 کلمه به علاوه نمودار و سایر محتوای بصری است، هنگامی‌ که می‌خواهید بر نتایج موتور جستجو برای مناطق پیچیده تسلط داشته باشید، مفید است.

در نهایت این موارد گفته شده می‌تواند مزایای خوبی در دوره Google Honeymoon باشد.

نتیجه گیری

برای ماندن در دوره ماه عسل گوگل در کل باید مراحل زیر را انجام دهیم:

بررسی کنید آیا سایت جدید قابل هدایت شدن و نمایه سازی است.

مطمئن شوید که کاملاً در //:https باشد.

سایت را سریعتر از هر سایتی که به عنوان رقیب خود محسوب می‌‌شود را بسازید .

انتظارات کاربر را با قطعه‌ها و صفحات ایجاد شده در سایت را مدیریت کنید. اطمینان حاصل کنید که پیشنهاد فروش منحصر به فرد برای کاربران و Google روشن است.

حداکثر SERP را با داده‌ های ساختاری مطالبه کنید .

از روز اول شروع و به ادامه ساخت لینک برای تبدیل بپردازید.

از روز اول در کنسول جستجوی Google ثبت نام کنید.

از روز اول شروع به جمع آوری و حفظ گزارش‌های Server کنید.

مهم این است که دوره ماه عسل گوگل (Google Honeymoon) را در ذهن داشته باشید.

امیدوارم که دوره ماه عسل گوگل را حالا خوب درک کرده باشید و از این دوره، بهترین بهره را برای ماندن و رسیدن به رتبه بالا در Google ببرید.

منابع

en.ryte

searchenginejournal

1 دیدگاه برای “ماه عسل گوگل (Google Honeymoon) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *