الگوریتم موش کور گوگل و نقش آن در جستجو محلی

آخرین به‌روزرسانی: 10 فروردین 1400
الگوریتم موش کور گوگل
مدت زمان مطالعه این مقاله 6 دقیقه

بروزرسانی الگوریتم موش کور گوگل باعث شد تا لیست متنوع‌تر و مفیدی از مشاغل محلی در اختیار کاربران Google قرار گیرد. این الگوریتم باعث شد تا کسب و کارهای کوچک و در کل مشاغل خارج از محدوده‌های شهرها در نتایج گوگل، رتبه هایی بالایی را کسب کنند و با با رقبای خود رقابت کنند.

کاربرانی که از تلفن همراه یا حتی دستگاه‌هایی همچون لپ تاب و کامپیوتر خود برای پیدا کردن موقعیت مکانی کسب و کارهای محلی استفاده می‌کنند، گوگل با توجه به کلمات کلیدی که کاربران آن‌ها را به کار می‌برند، نتایج بهتری را به آن‌ها نمایش می‌دهد.

ما در این مقاله می‌خواهیم موضوع بروزرسانی الگوریتم Possum گوگل، نحوه عملکرد آن و تأثیر آن در سئو یک سایت را برای شما توضیح دهیم.

معرفی الگوریتم موش کور گوگل

الگوریتم موش کور (Possum) یک بروزرسانی الگوریتمی گوگل است که در سال ۲۰۱۶ برای بهبود نتایج جستجوی محلی راه اندازی شده است. هدف اصلی الگوریتم Possum گوگل تنوع بخشیدن به نتایج جستجوی محلی و فیلتر کردن نتایج Google بود.

البته صفحاتی (سایت‌های محلی) که رتبه بندی بالایی را در نتایج گوگل نداشتند، با بروزرسانی الگوریتم Possum گوگل رتبه‌های خوبی را کسب کرده‌اند.

معرفی الگوریتم موش کور (Possum)

بروزرسانی الگوریتم Google Possum یکی از بزرگ‌ترین بروزرسانی‌های الگوریتم Google بعد از بروزرسانی الگوریتم Pigeon در سال ۲۰۱۴ بود.

در حالی که بروزرسانی الگوریتم موش کور باعث ایجاد تنوع در SERP های محلی شد، حتی این الگوریتم باعث شد تا کسب و کارهای کوچک و محلی با افزایش بازدید توسط کاربران مواجه شوند و رونق زیادی پیدا کنند. SERP همان لیست نتایج گوگل است.

قبل از بروزرسانی الگوریتم Possum گوگل، به عنوان مثال دفاتری که آدرس‌های مشترکی را داشتند، توسط گوگل این نتایج محلی فیلتر می‌شدند و فقط یکی از آدرس‌های محلی به کاربران نمایش داده می‌شد.

مطالعاتی که در زمان آپدیت شدن شدن این الگوریتم انجام شد، نشان داده شد که بیش از 1300 سایت تحت تأثیر به‌روز رسانی الگوریتم Possum گوگل قرار گرفته‌اند.

تنها تفاوت الگوریتم کبوتر گوگل و الگوریتم Google Possum این است که الگوریتم Possum تمام کسب و کارهای کوچک که در شهرهای دیگر (شعب مختلفی زا دارند.) و در خارج از محدوده شهرها قرار دارند را برای کاربران نمایش می‌دهد.

تأثیرات بروزرسانی الگوریتم موش کور

الگوریتم Possum گوگل همانند الگوریتم‌های دیگر، موجب ایجاد تغییرات فراوانی در رتبه بندی جستجوهای محلی شد. انواع مختلفی از مشاغل وجود دارد که تحت تأثیر بروزرسانی الگوریتم موش کور و عناصر مختلفی قرار دارند، که اکنون بسیار مهم هستند.

مشاغل خارج از شهرها

بسیاری از سایت‌ها و مشاغل محلی خارج از حومه‌ی شهرها، شانس رسیدن به رتبه بالای نتایج جستجوی محلی گوگل را ندارند.

به عنوان مثال اگر شما بخواهید رستوران‌های اطراف خود را توسط گوگل پیدا کنید، نتایجی که گوگل (3 بسته نمایشی ابتدای گوگل) به شما ارائه می‌دهد، اکثراً آدرس رستوران‌های داخل شهر را به شما نشان خواهد داد، اما کسب و کارهایی که خارج از شهرها هستند، شانس آن‌ها برای قرار گرفتن در رتبه‌های بالای گوگل کمتر است.

با بروزرسانی الگوریتم موش کور باعث شد تا مشاغل محلی حومه‌های شهرها نیز رتبه‌های بالایی را در نتایج گوگل کسب کنند، که در این روش شرکت‌ها با نام بردن از نام شهر (مثلاً تهران) می‌توانند رتبه بالایی را در نتایج گوگل به دست بیاورند. حتی یکی از مزایای این الگوریتم جذب کاربران از موقعیت‌های مختلف کشور است.

مشاغل کنارهم و مشابه فیلتر می‌شوند

قبل از بروزرسانی این الگوریتم، Google یک فیلتر محلی برای نتایج جستجو اعمال می‌کند، که برای مثال نتایج را با همان دامنه یا شماره تلفن فیلتر می‌کند.

به عنوان مثال اگر سه دفتر حقوقی در یک محدوده وجود داشته باشند، فقط یکی با دوتا از دفاتر در نتایج گوگل نمایش داده خواهند شد. این الگوریتم باعث شد تا سایت‌های تکراری (مشاغل محلی نزدیک به هم) از لیست نتایج گوگل حذف شوند (فیلتر شوند.).

البته باید این را هم در نظر داشته باشید که رتبه بندی مشاغل محلی و در منطقه یکسان، با داشتن سایت‌هایی با دامنه‌ها و NAP متفاوت توسط گوگل رتبه بندی می‌شوند. با این حال، این مجازاتی از طرف گوگل نیست، این فقط به این معنی است که نتایج جستجوی محلی از طریق الگوریتم موش کور فیلتر می‌شوند.

حیاتی بودن موقعیت مکانی مشاغلِ محلی

از زمان بروزرسانی الگوریتم موش کور (Possum) ، مکان فیزیکی کاربر حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال، اگر مکان فیزیکی جستجوگر در بیرمنگام باشد و آن‌ها بخواهند ” نمایندگی SEO بیرمنگام ” را جستجو کنند، نتایج آن‌ها با کسی که در لندن جستجو می‌کند و تنظیمات موقعیت مکانی او در بیرمنگام تنظیم نشده است، متفاوت است.

این امر باعث می‌شود تنظیمات مکان به عنوان عنصری اساسی در نظر گرفته شود که هنگام تحلیل نتایج جستجوی محلی مورد توجه قرار گیرد.

تأثیر به روزرسانی الگوریتم موش کور گوگل

نتایج الگوریتم موش کور گوگل طبق کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی مناسب در جستجوی محلی می‌تواند تأثیر بسزایی در رتبه بندی و بازدید از سایت داشته باشد. همانطور که می‌دانید امروزه گوگل خیلی هوشمندتر کار می‌کند.

به عنوان مثال کلمه آموزش را اگر جستجو می‌کردیم نتایج و سایت‌های مشابهی را مشاهده می‌کردیم، اما پس از به وجود آمدن الگوریتم موش کور گوگل باعث شد تا نتایج متفاوتی از کلمه کلیدی آموزش در نتایج گوگل به ما نمایش داده شود.

از آنجا که رتبه بندی سایت‌ها مدام تغیر می‌کنند، شما می‌توانید با استفاده از تکنیک‌هایی باعث شوید تا سایت محلی شما بالاتر از رقبا قرار بگیرد.

گوگل قصد دارد بهترین و مرتبط‌ترین نتایج را برای کاربران نشان دهد، بنابراین اگر می‌خواهید در رتبه بالایی در نتایج گوگل قرار بگیرید، مطمئن شوید که SEO محلی شما از دیگران مهم‌تر و بااهمیت است.

برای بهبود اقتدار دامنه سایت‌های خود از طریق افزایش ایحاد لینک، بر روی محتوای بهینه شده و نقل‌قول‌های دقیق تمرکز کنید، تا Google را متقاعد کنید سایت شما را بالاتر از رقبا قرار دهد.

سعی کنید با استفاده از ابزارهای بهینه سازی سایت، رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید و مشکلات سایت خود را براساس آن رفع کنید تا نسبت به رقبا خود در رتبه بالایی در نتایج گوگل قرار گیرید.

تغییرات جستجوی محلی توسط الگوریتم موش کور

همانطور که می‌دانید تمام سایت‌هایی که در نتایج گوگل قرار می‌گیرند ممکن است جایگاهشان هر لحظه تغییر پیدا کند.حتی الگوریتم‌های گوگل هر لحظه آپدیت می‌شوند و این می‌تواند تأثیر فراوانی در رتبه بندی سایت داشته باشد.

این الگوریتم مشکلات جستجوی محلی را رفع نموده و باعث شده تا نتایج جستجوی محلی به صورت دقیق‌تری صورت بگیرد. در کل الگوریتم موش کور گوگل باعث شده تا مشاغل محلی نوپا رتبه‌های بهتری را در نتایج گوگل کسب کنند.

تأثیر موش کور گوگل بر مشاغل محلی

الگووریتم موش کور نیز همانند الگوریتم‌های دیگر گوگل در رتبه بندی سایت شما تأثیرگذار است. شما با استفاده از تکنیک‌های سئو و عواملی که در بررسی الگوریتم Possum گوگل تأثیرگذار هستند (ادامه مقاله آن‌ها را نام خواهیم برد)، می‌توانید رتبه بندی سایت خود را بهبود ببخشید.

همانطور که گفته شما هم اگر می‌خواهید سایت‌تان در جستجوی محلی گوگل رتبه بالایی را کسب کند، تکنیک‌های مختص به آن را به کارببرید.

حال در این قسمت از مقاله به دو عامل مهم و تأثیرگذار در زمان بررسی و رتبه بندی سایت توسط الگوریتم موش کور می‌پردازیم.

اطلاعات و استنادات محلی تکراری خود را پاک کنید

مطمئن شوید که سایت محلی شما اطلاعات نادرستی (شماره تلفن، آدرس و غیره) را به کاربران ارائه نمی‌دهد، زبرا اگر اطلاعات سایت شما نادرست باشد، علاوه بر سردرگم کردن کاربران باعث سردرگم شدن گوگل و موتورهای جستجو نیز خواهد شد.

اگر اطلاعات سایت شما دقیق باشد،شانس این که رتبه بالایی را در نتایج گوگل کسب کنید، بیشتر است، مخصوصاً این که اطلاعات رقبا دقیق نباشد.

در نتیجه به نظر می‌رسد که بروزرسانی الگوریتم موش کور اهمیت بیشتری به سایت‌های محلی که موضوعشان مرتبط و یکی است، می‌دهد، اگر بعضی از مشاغل محلی توسط این الگوریتم فیلتر می‌شوند، به دلیل ارتباط بیشتری است که با یکدیگر دارند.

تأثیر الگوریتم موش کور (Possum) بر مشاغل محلی

یکی از راه‌های اثبات ارتباط این است که مطمئن شوید اطلاعات استنادی و دسته‌های محلی شما در صفحات لیست (مانند Google My Business ، Yelp ، Yahoo! Local و Bing Local) صحیح و مرتبط هستند.

نقل‌قول‌های محلی جدید ایجاد کنید و لیست‌ها و موارد تکراری و اطلاعات نادرست را از سایت خود حذف کنید.

بررسی درخواست‌ها

اگر کلمات کلیدی که مورد علاقه کاربران است را به کار ببرید به احتمال زیاد در جستجوی محلی نتایج گوگل سایت شما به کاربران نمایش داده می‌شود. به عنوان مثال اگر سایت محلی شما در حوزه پیتزا باشد، چیزی که کاربران جستجو می‌کنند، عبارت‌هایی مانند زیر است:

  • بهترین پیتزا در شهر
  • مکان پیتزا مورد علاقه من

مشاغل محلی به یک استراتژی محلی برای بازاریابی جستجوی کاملاً منطبق نیاز دارند که شامل ایجاد استنادها، دریافت نظرات جدید، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا باشد.

هرچه اطلاعات (دقیق) بیشتری درباره فعالیت‌های تجاری خود به موتورهای جستجو ارائه دهید، شانس بیشتری برای نمایش در جستجوهای محلی مرتبط خواهید داشت.

نتیجه گیری

به طور خلاصه، بروزرسانی الگوریتم موش کور (Possum) با فیلتر کردن بسیاری از شرکت‌هایی که از همان آدرس و یا متعلق به همان شرکت مادر بودند، تأثیر زیادی در نتایج جستجوی محلی داشت.

در حالی که برخی از مشاغل محلی به این دلیل با مشاهده نتایج گوگل متوجه شدند که سایت‌شان توسط الگوریتم موش کور فیلتر شده است.

هنگامی که کاربران مشاغل و کسب و کارهای محلی را جستجو می‌کنند، گوگل تمام تلاش خود را می‌کند تا نتایج بهتری را به کاربران ارائه دهد و از نظر فیزیکی (موقعیت محل) نزدیک به کاربران باشد.

خبر خوب برای مشاغل محلی این است که بروزرسانی Possum می‌تواند به نفع آن‌ها باشد. به شرط این که سایتس بهینه شده شده‌ای (سئو شده) را داشته باشند.

حال با مطالعه این مقاله که متوجه شدید که بروزرسانی الگوریتم Possum گوگل چه تأثیر در سئو یک سایت محلی دارد و چه کاری می‌توانید انجام دهید تا از رتبه‌های برتر Google خارج نشوید، تغییرات مناسب را ایجاد کنید و از مزایای ترافیک محلی استفاده کنید.

امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی را درباره الگوریتم موش کور کسب کرده باشید و نحوه کارایی آن را درک کرده باشید. نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما درمیان بگذارید.

منابع

searchengineland

dopinger

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Image Lightbox