الگوریتم گورخر گوگل چیست و تاثیرش در سئو

آخرین به‌روزرسانی: 12 فروردین 1400
الگوریتم گورخر گوگل چیست؟
مدت زمان مطالعه این مقاله 5 دقیقه

یکی از عوامل مهم در سئو یک سایت، آشنایی با الگوریتم‌های گوگل و نحوه عملکرد آن‌ها است. الگوریتم‌های گوگل هر کدام نقش خاصی را در بررسی سایت‌ها دارند. یکی از مهم‌ترین الگوریتم‌های گوگل، مخصوصاً برای بررسی سایت‌های فروشگاهی، الگوریتم گورخر است.

ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با کاربرد و نقش الگوریتم گورخر در سئو سایت‌های فروشگاهی آشنا کنیم.

الگوریتم گورخر گوگل چیست؟

الگوریتم گورخر برای بررسی سایت‌های فروشگاهی که محصولات خود را به صورت آنلاین می‌فروشند، کاربرد دارد. این الگوریتم بعد از الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن توسط گوگل معرفی شد. کاربرد این الگوریتم گوگل برای رتبه دادن به سایت‌های فروشگاهی معتبر است.

به عنوان مثال فروشگاه‌ های آنلاینی که محصولات بی‌کیفیت و تقلبی را به کاربران ارائه می‌دهند، توسط Google Zebra Algorithm جریمه می‌شوند و رتبه بندی آن‌ها در نتایج گوگل کاهش پیدا می‌کند.

حتی سایت‌های فروشگاهی که قصد کلاهبرداری از کاربران و مشتریان را دارند، آن‌ها هم علاوه بر کاهش رتبه بندی سایتشان، توسط این الگوریتم گوگل جریمه می‌شوند، اما برعکس سایت‌های فروشگاهی که محصولات باکیفیتی را به مشتریان ارائه می‌دهند و از درگاه امنیتی برای خرید آنلاین کاربران استفاده می‌کنند، در نتایج گوگل رتبه بندی خوبی را کسب می‌کنند، در نتیجه علاوه بر این مزایا فروش بیشتری را هم خواهند داشت.

آشنایی با الگوریتم گورخر گوگل

در نتیجه گوگل با ایجاد کردن الگوریتم گورخر، کلاهبرداری‌های اینترنتی (سایت‌های کلاهبرداری از کاربران) را تشخیص می‌دهد و این گونه سایت‌ها را جریمه می‌کند.

سعی کنید، با استفاده از روش‌های کلاه سفید، سایت فروشگاهی خود را طراحی کنید، تا باعث افزایش بازدید و رتبه بندی سایت خود شوید.

نقش الگوریتم Google Zebra در سایت‌های اجتماعی

الگوریتم‌های پاندا و الگوریتم پنگوئن بیشتر بر روی محتواها تأثیرگذار هستند، اما این الگوریتم گوگل بیشتر بر روی سایت‌های فروشگاهی اینترنتی تمرکز دارد.

در این میان نیز سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی وجود دارند که توسط این الگوریتم گوگل مورد هدف قرار می‌گیرند. برخی از این سایت‌های اجتماعی که مورد بررسی گورخر گوگل قرار می‌گیرند، شامل موارد زیر است:

  • Google Plus
  • Digg
  • Facebook
  • Chime
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Pinterest
  • Stubmbleupon

تأثیر الگوریتم Google Zebra در سئو

الگوریتم گورخر تأثیر زیادی در افزایش رتبه یک سایت فروشگاهی دارد. صاحبان سایت‌های فروشگاهی که از روش‌های کلاه سیاه در بهینه سازی موتور جستجو برای رسیدن به رتبه بالا در گوگل استفاده می‌کنند یا حتی با نقض قوانین و مقررات اقدام به کلاهبرداری از مشتریان می‌کنند، توسط این الگوریتم گوگل شناسایی و جریمه خواهند شد.

تأثیر الگوریتم گورخر گوگل در سئو

در نتیجه، برای این که درآمد خود را از طریق ایجاد سایت فروشگاهی آنلاین بیشتر کنید، سعی کنید که مقررات الگوریتم‌های گوگل را رعایت کنید تا هم فروش بیشتری را داشته باشید و هم رتبه بالایی را در نتایج گوگل کسب کنید.

عوامل منفی در تأثیرگذاری الگوریتم گورخر گوگل

در این قسمت از مقاله خواهیم پرداخت به عواملی که باعث می‌شوند سایت‌های فروشگاهی توسط الگوریتم گورخر جریمه شوند.

ناشناس بودن مالک سایت

سعی کنید که برای سایت خود آدرس دقیق و شماره تلفنی را قرار دهید، زیرا مشتریان زمانی که وارد سایت شما می‌شوند با مشاهده آدرس و شماره تلفن مشخص، می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه محصولات با کارشناسان شما در ارتباط باشند، اما اگر سایتی دارای آدرس و شماره تلفن مشخصی نباشد به عنوان یک سایت ناشناس برای کاربران خواهد بود.

در این صورت کاربران زمان زیادی را در سایت فروشگاهی برای مشاهده محصولات سپری نخواهند کرد.

کپی کردن محتوا از سایر سایت‌ها

سایت‌های فروشگاهی برای معرفی محصولات خود باید در حدود  150 کلمه، محصول موردنظر را برای کاربران معرفی کنند.

خیلی از افراد و مالکین سایت‌های فروشگاهی اقدام به کپی کردن توضیحات محصولات از دیگر سایت‌های فروشگاهی می‌کنند که در نتیجه باعث جریمه شدن سایت توسط Google Zebra Algorithm خواهد شد. در نتیجه سعی کنید توضیحات مختصر، یونیک و مفید را در شرح دادن محصولات، برای مشتریان ارائه دهید.

محتوای تکراری چیست؟

محتوای تکراری چیست؟ و تأثیر آن در سئو سایت

ایجاد لینک نامعتبر و بی‌کیفیت

در این شرایط علاوه بر دو موردی که گفته شد، باید لینک سازی را هم به خوبی انجام دهید، زیرا ایجاد لینک باکیفیت باعث افزایش اعتبار یک سایت خواهد شد.

چنان چه لینک‌سازی‌های شما بی‌کیفیت و غیر استاندارد باشد، باعث جریمه شدن سایتتان توسط این الگوریتم گوگل می‌شود، همچنین علاوه بر کاهش پیدا کردن فروش محصولات، باعث افت شدید رتبه سایت نیز خواهد شد.

عوامل مثبت در تأثیرگذاری الگوریتم گورخر

پس از بررسی عوامل منفی در جریمه شدن یک سایت فروشگاهی توسط الگوریتم گورخر، حال می‌خواهیم به ویژگی‌هایی بپردازیم که باید سایت فروشگاهی آن‌ها را رعایت و استفاده کند.

این اصول می‌تواند از جریمه شدن یک سایت فروشگاهی توسط این الگوریتم جلوگیری کند. ما در اینجا چند نمونه از این مقررات یک سایت فروشگاهی را برای شما نام برده‌ ایم و هر کدام را به صورت مختصر شرح داده ‌ایم.

ریسپانسیو بودن سایت فروشگاهی

امروزه اکثر کاربران با استفاده از موبایل‌های هوشمند و تبلت‌ها، خریدهای آنلاین خود را انجام می‌دهند. برای این که یک سایت فروشگاهی پرطرف‌داری را داشته باشید و به مشتریان خود خدمات بهتری را ارائه دهید، باید سایتتان به صورت ریسپانسیو باشد، یعنی در دستگاه‌ های مختلف (موبایل، تبلت و غیره) به راحتی برای کاربران قابل استفاده و همچنین قابل نمایش دادن باشد.

ریسپانسیو بودن سایت در بررسی الگوریتم گورخر گوگل

به عنوان مثال، اگر شما یک سایت فروشگاهی غیر واکنش گرا (نامتناسب با اندازه صفحه گوشی و تبلت) داشته باشید، زمانی که کاربران می‌خواهند محصولات فروشگاه شما را با موبایل و یا تبلت مشاهده کنند، قطعاً به دلیل ریسپانسیو نبودن سایت دچار مشکل خواهند شد، درنتیجه علاوه بر خروج مشتری از آدرس سایت، خیلی از مشتریان خود را از دست خواهید داد.

این نکته را هم توجه داشته باشید که الگوریتم گورخر گوگل به راحتی می‌تواند ریسپانسیو بودن یک سایت را تشخیص دهد. در نتیجه ریسپانسیو بودن سایتتان باعث خواهد شد علاوه بر جذب مشتریان بیشتر، رتبه سایت در نتایج گوگل نیز افزایش پیدا کند.

اصول مشتری مداری

یکی از دلایل افزایش فروش و اعتبار یک سایت فروشگاهی، نحوه مشتری مداری است. برای این که اعتبار و محبوبیت سایت فروشگاهی خود را افزایش دهید باید اصول مشتری مداری را بلد باشید.

به عنوان مثال، شما می‌توانید با استفاده از نظر سنجی، دیدگاه کاربران را نسبت به محصول خریداری شده بررسی کنید، در نتیجه این باعث می‌شود تا مشتریان به سایت فروشگاهی شما اعتماد بالایی را داشته باشند.

تأثیر مشتری مداری در بررسی الگوریتم گورخر گوگل

ارائه محصولان باکیفیت به مشتریان

یکی از عوامل مهم در ارتقا فروش محصولات فروشگاه ‌های اینترنتی، ارائه محصولات باکیفیت به مشتریان است. این عامل نیز باعث افزایش فروش محصولات یک سایت فروشگاهی خواهد شد.

به عنوان مثال اگر مشتری از سایت فروشگاهی شما یک محصولی را خرید و از کالای خریداری شده رضایت نداشته باشد قطعاً برای بار دوم و خرید محصول به سایت شما مراجعه نخواهد کرد، اما اگر محصول خریداری شده باکیفیت و مطلوب باشد باعث خواهد، مشتری محصولات دیگر خود را هم از سایت شما تهیه کند.

استفاده از نماد الکترونیکی

شما می‌توانید با تهیه نماد الکترونیکی، به کاربرانی که وارد سایت فروشگاهی شما می‌شوند، اطمینان خاطر دهید؛ این نماد یکی از عوامل نشان دهنده امنیت سایت هم محسوب می‌شود.

امنیت سایت برای کاربران خیلی اهمیت دارد و یکی از اصول الگوریتم گورخر در بررسی سایت فروشگاهی است. به عنوان مثال داشتن درگاه ‌های امنیتی باعث می‌شود تا کاربران با خیالی آسوده محصولات خود را خریداری کنند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به صورت کامل، کارایی و تأثیر الگوریتم گورخر گوگل را شرح دادیم.

شما اگر قصد این را دارید که سایت فروشگاهی خود را پیاده سازی کنید، مقرراتی که در این مقاله گفته شد را باید در نظر داشته باشید تا در بررسی این الگوریتم با مشکلات روبرو نشوید و رتبه بالایی را در نتایج گوگل کسب کنید.

امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی را از این الگوریتم گورخر کسب کرده باشید. دیدگاه ها و سؤالات خود را با ما در این زمینه در میان بگذارید.

منابع

constant
searchenginejournal

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.