آموزش تصویری مراحل بازیابی رمز اینستاگرام

آخرین به‌روزرسانی: 20 تیر 1401
آموزش بازیابی رمز اینستاگرام
مدت زمان مطالعه این مقاله
6 دقیقه

بسیاری از کاربران شاید ندانند که فراموشی رمز اکانت اینستاگرام می‌تواند به از دست رفتن پیج منجر شود. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا نحوه بازیابی رمز اینستاگرام را با روش‌های مختلفی آموزش دهیم.

بی شک اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی در جهان است که به شما امکان می‌دهد بی‌وقفه در پست‌های خود، عکس و ویدیو منتشر کنید.

اینستاگرام که به سرویس اشتراک گذاری تصاویر معروف است، از زمان راه‌اندازی‌اش در سال 2010 تغییرات زیادی را تجربه کرده است، از جمله اینکه در سال 2012 توسط فیسبوک خریداری شد.

اگر نمی‌دانید چگونه رمز ورود اینستاگرام خود را تغییر دهید یا اینکه اکانت اینستاگرامی‌تان قفل شده است و اکنون باید اطلاعات ورود به سیستم خود را دوباره تنظیم کنید، در این مقاله به صورت جامع تمام موارد را توضیح دادیم. با ما همراه باشید.

امروز سه تا از روش‌های بازیابی پسورد اینستاگرام از طریق سه دستگاه موبایل، تبلت و کامپیوتر را برای شما توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

3 روش مهم در بازیابی رمز اینستاگرام

1. ریکاوری رمز عبور در اینستاگرام از طریق موبایل

استفاده از دستگاه موبایل یکی از روش‌های بازیابی پسورد اینستاگرام است. اگر رمز ورود به اکانت اینستاگرامی خود را از یاد برده‌اید و نمی‌دانید چگونه به اکانت خود دسترسی پیدا کنید، ما در این قسمت از مقاله، نحوه بازیابی رمز عبور اینستاگرام را توسط دستگاه موبایل به شما آموزش خواهیم داد.

ابتدا برنامه اینستاگرام را در صفحه موبایل خود پیدا کنید (همانند شکل زیر).

آموزش روش‌های بازیابی پسورد اینستاگرام

سپس با انتخاب این برنامه صفحه زیر به شما نشان داده می‌شود که باید “Get help signing in” را انتخاب کنید. در ضمن اگر اکانت اینستاگرامی شما به فیسبوک لینک داده شده، آنگاه بایستی از ورود به سیستم (با فیسبوک) که در تصویر زیر با شماره 2 مشخص شده است، وارد شوید.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید به شما پیغام داده می‌شود که برای پیدا کردن اکانت خود و بازیابی رمز اینستاگرام، باید نام کاربری (Username)، آدرس ایمیل (Email Address) و یا این که شماره تلفن (Phone) خود را در کادر سفید رنگ وارد کنید.

پس از اینکه یکی از اطلاعات گفته شده را وارد کردید مانند تصویر روی “Next” کلیک کنید.

روش‌های بازیابی پسورد اینستاگرام چیست؟

سپس یکی از موارد زیر اتفاق خواهد افتاد:

  • در صورت وارد کردن آدرس ایمیل، یک لینک تأیید به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود.
  • اگر شماره تلفنی را وارد کنید، یک پیام با کد تأیید از طریق پیامک به شماره موبایل شما ارسال می‌شود که از آن روش، بازیابی رمز اینستاگرام صورت می‌پذیرد.

در این قسمت از نحوه بازیابی رمز اینستاگرام توسط ایمیل را بررسی می‌کنیم. پس از این که ایمیل خود را در قسمت بازیابی رمز اینستاگرام ثبت کردید، پیامی را مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که می‌گوید”ما لینکی را به ایمیل شما برای بازگشت به اکانتتان ارسال کرده‌ایم”، سپس OK را انتخاب کنید.

اگر زمان زیادی برای دریافت ایمیل منتظر مانده‌اید، احتمالاً مشکلی پیش آمده است!

برای اجرای سریع فرایند بازیابی رمز اینستاگرام می‌توانید پوشه‌های Spam ، Social یا Updates ایمیل خودر را بررسی کنید.

بعد از پیدا کردن ایمیل، بخشی مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود، “Reset Your Instagram Password” را انتخاب کنید. به این نکته هم توجه کنید که اگر پیام متنی شما به جای لینک، حاوی کد است، آن را در اینستاگرام وارد کنید و برای تأیید آن “Next” را انتخاب کنید.

مراحل و روش‌های بازیابی پسورد اینستاگرام

بعد از انجام این کار یک صفحه همانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید رمز جدیدی را برای اکانت اینستاگرامی خود مشخص کنید.

در کادر اول که با شماره 1 مشخص شده، رمز اینستاگرامی جدید را وارد می‌کنید و در کادر دوم که با شماره 2 مشخص شده است همان رمز را مجدداً در این کادر وارد نمایید.

حالا صفحه‌ای مانند تصویر را مشاهده خواهید کرد که با تأیید پسورد اکانت اینستاگرام، در بالای صفحه موبایل، تیک سبز رنگی به نمایش در خواهد آمد. با انجام این مراحل شما موفق شدید تا بازیابی رمز اینستاگرام خود را به خوبی انجام دهید، همچنین با تکرار، روش‌های بازیابی پسورد اینستاگرام که گفته شد، می‌توانید رمز خود را تغییر دهید.

2. ریکاوری رمز عبور در اینستاگرام از طریق تبلت

تبلت‌ها و Ipadها یکی دیگر از دستگاه‌ها برای بازیابی پسورد اینستاگرام هستند. در این قسمت از مقاله می‌خواهیم نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق تبلت‌ها و Ipadها را بررسی کنیم.

برنامه اینستاگرام را در تبلت خود انتخاب کنید.

اگر رمز عبور به اکانت اینستاگرامی خود را نمی‌دانید، مانند تصویر زیر “Forgot Password” را انتخاب کنید.

همانند بازیابی رمز اینستاگرام از طریق موبایل، صفحه‌ای مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید با نام کاربری یا همان Username یا شماره‌تلفن همراه (Phone) رمز خود را بازیابی کنید.

گزینه تنظیم مجدد رمز عبور را انتخاب کنید. برای تنظیم مجدد رمز ورود خود، باید لینک “تنظیم مجدد رمز عبور” را دنبال کنید یا کدی را که به آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما ارسال می‌شود، وارد نمایید. برای دریافت کد یا لینک:

  • می‌توانید از نام کاربری خود استفاده کنید.
  • می‌توانید از آدرس ایمیل خود استفاده کنید.نام کاربری یا هماه Username را انتخاب کنید و سپس آدرس ایمیل خود را در قسمت خالی وارد کنید.
  • می‌توانید از شماره موبایل خود استفاده کنید.

پس از دریافت کد (با هر یک از روش‌های بالا) کد تأیید را در کادری شبیه به تصویر زیر وارد کنید و Next را انتخاب نمایید.

اجرای روش‌های بازیابی پسورد اینستاگرام

پس از وارد کردن کدی که دریافت کرده بودید، موارد زیر را برای تنظیم مجدد رمز عبور تکمیل کنید. رمز جدید خود را دو بار وارد کنید.

تبریک! اکنون گذرواژه شما تغییر کرد و می‌توانید با رمز عبورِ جدید خود، وارد اینستاگرام شوید.

3. ریکاوری رمز عبور در اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر دسکتاپ

پیش از این، نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر را در مقاله‌ای دیگری به شما آموزش داده بودیم. حالا می‌خواهیم نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ را توضیح دهیم.

مرورگرها یکی از روش‌های بازیابی پسورد اینستاگرام هستند و می‌توانند شما را در نحوه بازیابی رمز اینستاگرام کمک کنند. در یکی از مرورگرهای وب به آدرس www.instagram.com بروید. این آدرس صفحه ورود به اینستاگرام است.

اگر رمز عبور فعلی خود را می‌دانید و می‌خواهید آن را تغییر دهید، رمز ورود قدیمی خود را وارد کنید و سپس یک رمز ورود جدید را تایپ و تأیید کنید. برای ذخیره تغییرات خود، روی دکمه تغییر رمز عبور کلیک کنید.

اگر گذرواژه خود را نمی‌دانید و یا این که قصد تغییر رمز اینستاگرام (بدون داشتن رمز قبلی) را دارید، روی فراموش کردن گذرواژه کلیک کنید؛ که طبق تصویر زیر، باید روی “Forgot Password” کلیک کنید.

آدرس ایمیل، شماره تلفن یا نام کاربری مرتبط با حساب خود را وارد کنید. می‌توانید لینک تأیید را با هر یک از این اطلاعات، در آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود دریافت کنید.

سپس روی “Send Login Link” یا “ارسال لینک ورود” کلیک کنید که یک کد، برای تنظیم مجدد رمز عبور به آدرس ایمیل یا شماره موبایل شما ارسال می‌شود.

اگر بیش از چند دقیقه است که منتظر دریافت ایمیل Instagram هستید و آنرا دریافت نکرده‌اید، می‌بایست پوشه‌های Spam ، Social یا Updates را بررسی کنید.

پس از پیدا کردن ایمیل، روی لینک تنظیم مجدد گذرواژه کلیک کنید. با این کار به صفحه‌ای می‌روید که می‌توانید رمز جدیدی برای حساب اینستاگرامی خود مشخص کنید.

حالا در این قسمت از بازیابی رمز اینستاگرام همانند دستگاه‌های موبایل و تبلت، باید گذرواژه خود را در دو کادر زیر تایپ کنید. در صورت تأیید گذرواژه و مطابقت آن‌ها، به راحتی می‌توانید به اکانت اینستاگرامی خود دسترسی پیدا کنید.

در آخر، سوالاتی که ممکن است برای کاربران پیش بیاید را مطرح کرده‌ایم و به هر کدام، پاسخ داده‌ایم.

البته فراموش نشود مباحث مرتبط با “فراموش کردن رمز ورود به اکانت اینستاگرام” یا “روش‌های بازیابی پسورد اینستاگرام” در این مقاله به‌طور کامل توضیح داده شد.

سوالات متداول درباره بازیابی رمز اینستاگرام

اگر کد امنیتی را دریافت نکردم، چه‌کار کنم؟

ممکن است چند دقیقه طول بکشد. اگر مدتی گذشت و پیام Instagram در هیچ یک از پوشه‌های ایمیل شما پیدا نشد، باید گزینه‌ی “ارسال مجدد کد امنیتی” را در سایت یا اپلیکیشن اینستاگرام، انتخاب کنید.

اگر از ایمیل جعلی استفاده کنم چه می‌شود؟

در آن صورت، هیچ راهی برای بازیابی حساب اینستاگرامی خود (در آینده) نخواهید داشت. شدیداً توصیه می‌کنیم در انتخاب آدرس ایمیل و شماره موبایل خود، دقت داشته باشید.

اگر رمز ورود اینستاگرام خود را تنظیم مجدد کنم، آیا می‌توانم در دستگاه‌های دیگر به سیستم وارد شوم؟

پس از تغییر گذرواژه اینستاگرام، می‌بایست گذرواژه یا رمز عبورِ جدید خود را در سایر دستگاه‌ها وارد نمایید تا به اکانت اینستاگرامی خود متصل شوید.

در آخر

ما در مقاله‌ی بازیابی پسورد اینستاگرام تلاش کردیم شما را با روش‌های حل این چالش آشنا کنیم. بنابراین اگر رمز عبورتان را برای اتصال به اکانت اینستاگرامی خود از یاد برده‌اید، می‌توانید با روش‌هایی که گفته شد، مشکلات خود را در این زمینه حل کنید.

امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات مناسبی از نحوه‌ی بازیابی رمز اینستاگرام کسب کرده باشید. اگر با چالشی روبه‌رو شدید در قسمت کامنت‌ها سوال خود را مطرح کنید.

منابع

wikihow

techradar

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)
خروج از نسخه موبایل