آموزش پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

آخرین به‌روزرسانی: 16 آبان 1400
پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر
مدت زمان مطالعه این مقاله 6 دقیقه

امروزه پست گذاشتن در اینستاگرام یکی از مسائلی است که، اکثر افراد آن را با موبایل انجام می‌دهند؛ حال ما در این مقاله سعی داریم که مراحل و نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر را برای شما شرح دهیم تا در صورتی که به موبایل دسترسی نداشتید، به راحتی بتوانید مطالب خود را به اشتراک بگذارید.

پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

قبل از این که با نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر آشنا شویم، ابتدا به معرفی اینستاگرام و تاریخچه آن به طور خلاصه می‌پردازیم.

امروزه شبکه های اجتماعی نقش بسزایی را در زندگی کاربران داشته اند و همینطور تحول عظیمی را در زندگی آن‌ها ایجاد کرده اند.

به وجود آمدن چندین نوع از شبکه های اجتماعی (فیس بوک، اینستاگرام، واتساپ، تلگرام، تامبلر و غیره)، باعث شده تا کاربران برای ارتباطات خود با دیگران و همچنین تجارت در دنیای آنلاین، از آن‌ها استفاده کنند.

یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار در بین کاربران، شبکه اینستاگرام است. اینستاگرام توسط مایک کرایگر “Mike Krieger” و کوین سیستروم “Kevin Systrom” طراحی و پیاده سازی شده است.

نسخه ابتدایی آن در سال 1389 در ایران منشر شد، که با گذشت زمان محبوبیت فراوانی را بدست آورد و توجه کاربران زیادی را به سمت خود جلب کرد و این باعث شده روزانه میلیون‌ها نفر از صفحه اینستاگرام بازدید کنند.

این شبکه اجتماعی مزایا و امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار داده است. از جمله امکانات و مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد پست
 • درج کامنت
 • لایک کردن یک پست (پسندیدن کامنت)
 • گرفتن ویدئو Live ( ویدئو زنده)
 • امکان ویرایش تصاویر و ویدئوها
 • تگ کردن افراد (نام بردن از افراد در پست و استوری)
 • ساختن GIF (تصاویر متحرک)
 • افزایش فالور (دنبال کننده‌ها)
 • ذخیره کردن تصاویر و ویدئوهای دیگران
 • تبلیغات
 • ایجاد هشتگ (برچسبی برای دسته بندی پست‌ها) و …

موارد بالا نمونه ای از مهم‌ترین امکانات برنامه اینستاگرام است. آپدیت شدن این شبکه اجتماعی پرطرفدار، باعث شده که کاربران زیادی از این رسانه استفاده کنند.

نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد، که نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر چگونه است؟

برای این کار از مرورگر گوگل کروم استفاده می‌کنیم. ادامه مقاله را همراه ما باشید.

6 مرحله پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

مرحله 1: باز کردن مرورگر گوگل کروم

ابتدا مرورگر گوگل کروم را در صفحه کامپیوتر خود باز کنید.

پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر به همراه گوگل کروم

مرحله 2: استفاده از Developer tools

بر روی آیکون سه نقطه یا ابزارهای بیشتر (شماره 1) کلیک کنید.

سپس با مشاهده منوی باز شده، موس کامپیوتر خود را بر روی ابزارهای بیشتر (More tools شماره 2) نگه دارید و بر روی (Developer tools شماره 3) ابزار توسعه دهنده، کلیک کنید.

مرحله دوم در پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

مرحله 3: کلیک روی دکمه Tooggle device toolbar

همانطور که می‌بینید، صفحه ای به گوگل کروم شما اضافه می‌شود که به آن پنچره توسعه دهنده گوگل کروم گفته می‌شود. این پنجره به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا سایت‌ها و برنامه های خود را اشکال زدایی و آزمایش کنند.

برسیم به ادامه موضوع مقاله یعنی نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر، با باز شدن این پنجره، بر روی آیکون موبایل (شماره 1) کلیک کنید تا فعال شود و به رنگ آبی در بیاید.

سپس در صفحه گوگل کروم خود در قسمت جستجو (شماره 2) آدرس Instagram.com را وارد کنید و سپس کلید Enter را بزنید تا به صفحه مورد نظر انتقال یابید.

صفحه ای که مشاهده می‌کنید، صفحه ورود به حساب اینستاگرام است که اگر قبلاً صفحه کاربری ایجاد کرده باشید، برای ورود به حساب خود باید روی کادر آبی رنگ (Log In شماره 3) کلیک کنید.

مرحله سوم از پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

مرحله 4: وارد کردن اطلاعات کاربری

در این مرحله از نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر، با وارد کردن نام کاربری (که می‌تواند ایمیل یا شماره تلفن همراه باشد) و رمز عبور می‌توانید وارد حساب خود شوید.

مرحله چهارم از پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

مرحله 5: انتخاب تصویر یا ویدیو

همانطور که می‌بینید شما با موفقیت توانستید وارد صفحه اینستاگرامی (پیج اینستاگرامی) خود شوید. حال می‌توانید با کلیک کردن بر روی علامت مثبت (+) در پایین صفحه (شماره 1) با انتخاب تصاویر و یا حتی فیلم از دستگاه خود (کامپیوتر و لپ تاب)، اقدام به پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر کنید.

مرحله پنجم از پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

مرحله 6: اعمال فیلتر و انتشار پست

در این مرحله از نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر، عکس انتخاب شده به شما نمایش داده می‌شود و شما در تصویر گزینه هایی مانند Next (مرحله بعد) و Edite و Filter (تغییرات عکس) را مشاهده می‌کنید.

مرحله ششم پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

گزینه Edite (شماره 1) برای ایجاد کپشن تصاویر و ویدئوهای شما است. با کلیک بر روی Edite پنچره جدیدی مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود، که در آن می‌توانید متن یا کپشن خود را تایپ کنید.

با کلیک کردن بر روی Add Location می‌توانید موقعیت مکانی را انتخاب کنید و با کلیک بر روی Tag People می‌توانید افرادی را در پست خود تگ کنید (تگ کردن یعنی نام بردن از افراد در یک پست).

برای قرار دادن تگ Alt برای تصاویر از گزینه Advansed Settings می‌توانید استفاده کنید.(شماره 1)

نحوه نوشتن کپشن با پست گداشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

یکی دیگر از مزایای اینستاگرام ، قرار دادن تگ Alt برای تصاویر است. همانطور که تگ Alt تصاویر یکی از موارد مهم در سئو است.

حال در پنجره جدید، بر روی Write Alt Text (شماره 1) کلیک کنید.

نحوه قرار دادن Alt تصویر با پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

سپس با کلیک بر روی Write Alt Text پنجره دیگری مانند تصویر زیر نشان داه می‌شود، که شما می‌توانید در قسمت …Write alt text (شماره 1) متن تصویر یا همان Alt تصویر را تایپ کنید، سپس در انتها بر روی گزینه Save (شماره 2) کلیک کنید.

آموزش قرار دادن Alt تصویر با پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

گزینه دیگری که هنگام انتخاب عکس وجود داشت Filter (شماره 2) است، که با استفاده از آن می‌توانید رنگ تصاویر خود را تغییر دهید (سیاه، سفید و غیره) و پس از انجام تغییرات دلخواه در انتها با کلیک بر روی گزینه Next پست شما در اینستاگرام منتشر می‌شود.

فیلتر کردن تصاویر با پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

همینطور شما می‌توانید پست خود را حذف کنید، برای این کار بر روی آیکون سه نقطه (…) در بالای پست منشر شده خود کلیک کنید، سپس پنجره ای مانند تصویر زیر به شما نشان داده می‌شود، که با کلیک بر روی Delete (شماره 1) پست مورد نظر پاک می‌شود.

البته اینستاگرام امکانات زیادی را علاوه بر پاک کردن پست دارد، همانند …Share to ( فرستادن پست برای دیگران) و copy Link (کپی کردن لینک پست) و غیره.

پاک کردن پست با آموزش پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

استوری گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

همانطور که درباره نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر صحبت کردیم، استوری گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر هم مراحل خاص خودش را دارد.

در مرحله اول همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، با کلیک بر روی آیکون (شماره 1) پنجره جدیدی برای شما باز می‌شود، که می‌توانید تصویر یا فیلم خود را در آن انتخاب کنید.

نحوه ایجاد استوری با آموزش پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

پس از انتخاب تصویر یا ویدئو مورد نظر، با کلیک بر روی Add to your story (شماره 1) می‌توانید استوری خود را منتشر کنید.

آموزش ایجاد استوری با نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

این پایان کار پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر است.

کلام آخر

همانطور که مشاهده کردید استوری و  پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر کار سختی نیست.

پست گذاشتن با کامپیوتر برای کسانی که دسترسی به موبایل ندارند و یا کسانی که شارژ باتری موبایل‌شان تمام شده و امکان شارژ کردن آن وجود ندارد، مفید خواهد بود.

همانطور که گفته شد کاربران با پست گذاشتن در اینستاگرام، از طریق سایت اینستاگرام می‌‌توانند برای انجام دادن این کار اقدام کنند. یا این که برنامه اینستاگرام را در کامپیوتر و یا لپ تاب خود نصب کنند.

آیا شما تاکنون تجربه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر را داشته اید؟
دیدگاه ها و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

منابع

hubspot

hootsuite

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Image Lightbox