اخبار سئو در هفته سوم آبان 1400

آخرین به‌روزرسانی: 31 فروردین 1401
اخبار سئو و موتورهای جستجو - 1
مدت زمان مطالعه این مقاله 2 دقیقه

اخبار سئو در هفته سوم آبان 1400 را بخوانید. این خبرها خلاصه اتفاقاتی است که برای موتورهای جستجو و موضوعات پیرامون سئو رخ داده است.

اخبار سئو در هفته سوم آبان 1400

پایان فعالیت‌های یاهو در چین

یاهو کلیه فعالیت‌هایش در چین را تعطیل کرد. دلیل آن فضای تجاری و بستر قانونی که در چین حکم‌فرما بوده است.

گوگل سال‌ها پیش، فعالیت‌هایش در چین را متوقف کرده بود. در حال حاضر گوگل، یوتیوب، فیس‌بوک و … در چین فیلتر هستند و مردم با VPN از آن‌ها استفاده می‌کنند.

گفتنی است که موتور جستجوی Bing در چین فیلتر نیست و فعالیت دارد.

قدرت‌نمایی گوگل با سرویس Google Lenz

سرویس گوگل لنز امکان جستجو در اجزای هر عکس را فراهم کرده است. برای استفاده از آن، وارد Google Store در گوشی موبایتان شوید و آنرا با جستجوی عبارت Google Lenz نصب نمایید.

پس از نصب، آنرا اجرا کنید و از هر چیزی که می‌خواهید عکس بگیرید. فرض کنید در تصویر شما، ساعت و تلویزیون قرار دارند. اگر کاوشگر را روی ساعت تنظیم کنید، تصاویر مشابه ساعت برایتان نمایش داده می‌شود و اگر کاوشگر روی تلویزیون تنظیم شود، تصاویر مشابه تلویزیون برایتان نشان داده خواهد شد.

صبر کنید! این تمام ماجرا نیست. با این ابزار می‌توانید نوشته‌های روی دیوار یا صفحه نمایش کامپیوتر را در لحظه، ترجمه کنید.

با الگوریتم جدید گوگل آشنا شوید

الگوریتم جدید Google Link Spam قوانینی را برای لینک‌های داخلی وضع کرده است که به سایت‌ها یادآور می‌شود از این پس، برای لینک‌های حمایتی از rel=”sponsored” و برای لینک‌های مهمان از rel=”nofollow” استفاده کنند.

پیشنهاد گوگل برای محتوای ویدیویی

گوگل در خبری اعلام کرد که برای محتوای ویدیویی، صفحه اختصاصی بسازید و آنرا بین محتوا قرار ندهید.

قراردادن ویدیو بین محتوا، تکنیکی است که باعث می‌شود کاربران زمان بیشتری در صفحه بمانند. ظاهراً گوگل قصد دارد این ترفند را بی‌اثر کند!

گوگل به پروتکل IndexNow مجهز می‌شود!

پروتکل IndexNow قادر است برخی محتواهای مادر در هر سایت را به محض اعمال تغییرات، در نتایجش به‌روزرسانی کند.

موتور جستجوهای Bing و Yandex با همکاریِ یکدیگر پروتکل IndexNow را آزمایش کردند.

گوگل نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم دارد پروتکل IndexNow را روی سرورهایش پیاده‌سازی کند. البته ناگفته نماند که سرعت Index شدن تغییرات محتوا در گوگل سریع است، اما این پروتکل، سرعت بیشتری خواهد داشت!

برای فعال‌کردنِ پروتکل IndexNow در هر سایت، لازم است کلیدی در تنظیمات سرور سایت انجام شود که آموزش آنرا در دوره SW قرار خواهیم داد.

جریمه سنگین 2.8 میلیارد دلاری برای گوگل

ظاهراً پرونده‌ای بر علیه گوگل در اتحادیه اروپا باز شده بود. اتهام گوگل، نقض قانون ضد انحصار بوده است.

دفاعیه‌ی گوگل در این پرونده رد شد و گوگل ملزم به پرداخت جریمه‌ی سنگین 2.8 میلیارد دلاری (چیزی حدود 84 هزار میلیارد تومان) شد.

دلیلی که اتحادیه اروپا بابت آن، غول فناوریِ آمریکایی را جریمه کرد این بود که، گوگل با اولویت‌دادن به سرویس مقایسه فروشگاهیِ خودش در نتایج جستجو، اجازه‌ی دیده‌شدن سرویس‌های رقیب را نمی‌داده است و همین مسئله، قانون ضد انحصار یا ضد رقابت را نقض کرده بود.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.