اخبار سئو در هفته چهارم آبان 1400

آخرین به‌روزرسانی: 31 فروردین 1401
اخبار سئو و موتورهای جستجو - 2
مدت زمان مطالعه این مقاله 2 دقیقه

اخبار سئو در هفته چهارم آبان 1400 را بخوانید. این خبرها خلاصه اتفاقاتی است که برای موتورهای جستجو و موضوعات پیرامون سئو رخ داده است.

اخبار سئو در هفته چهارم آبان 1400

Index نشدن سایت‌های شرکت SiteGround

SiteGround یک شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات هاست بین‌المللی است که بیش از 2 میلیون سایت از سراسر جهان را میزبانی می‌کند.

چند روزی بود که سایت‌هایی که در سرورهای SiteGround میزبانی می‌شدند، قادر نبودند صفحات جدیدشان را در Google Search Console ارسال کنند و عملاً محتوای این سایت‌ها Index نمی‌شد.

کاربران حین Inspect کردن لینک‌ها، با پیام URL is not available to Google مواجه می‌شدند.

این مشکل در روز 22 آبان 1400 حل شد.

SiteGround برای سایت‌های وردپرسی، بسیار بهینه عمل می‌کند.

به‌روزرسانیِ جدید ویندوز 11 به نفع Bing

شرکت مایکروسافت برای ویندوز 11 به‌روزرسانیِ جدیدی عرضه کرد که شامل تغییرات انحصار طلبانه بوده است!

مایکروسافت در این به‌روزرسانی، بدون در نظر گرفتن مرورگر پیش‌فرض کاربران، آنرا روی Edge تنظیم می‌کند. Edge مرورگر اختصاصی ویندوز است که سال 2017 جای Internet Explorer را گرفت.

اولین معترض به این به‌روزرسانی، فایرفاکس بوده است.

اما این تمام ماجرا نبود!

در اقدامی دیگر، وقتی کاربران عبارتی را در جستجوی Start ویندوز وارد کنند، موتور جستجوی Bing که برای مایکروسافت است، ممکن است بالا بیاید و غافلگیرشان کند!

این دسته اقدامات، عملاً قانون ضد انحصار یا ضد رقابت را نقض می‌کند. هفته گذشته بود که گوگل به اتهام نقض قانون ضد انحصار، از سوی اتحادیه اروپا جریمه‌‎ی سنگینی شد. اخبار هفته سوم آبان 1400 را بخوانید.

به‌روزرسانی جدید روی Core گوگل

27 آبان 1400 به‌روزرسانیِ جدید و مهمی روی هسته‌ی گوگل انجام شد.

این به‌روزرسانی روی الگوریتم‌های رتبه‌بندی تاثیرگذار خواهد بود و سایت‌های که سئوی اصولی نداشته باشند را با اُفت ورودی مواجه خواهد کرد.

چنانچه طی روزهای آینده با کاهش بازدید روبه‌رو شدید، کافیست چک لیست سئو را جلویتان بگذارید و وضعیت سایتتان را دقیق‌تر بررسی کنید.

به‌روزرسانی 0.9 ابزار Google Lighthouse

ابزار Google Lighthouse ابزار مفیدی است که از طرف گوگل ارائه شده است.

احتمالاً این ابزار را با نام Google PageSpeed Insights به‌خاطر می‌آورید. در حال حاضر این ابزار روی دامنه‌ی pagespeed.web.dev در دسترس است که اطلاعاتی از قبیل سرعت سایت، عملکرد سایت در موبایل، وضعیت سئوی سایت و … را با کیفیت بهتری از قبل، ارائه می‌دهد. البته این سرویس گوگل به دلیل تحریم‌های ایران برای ما در دسترس نیست، اما می‌شود با تغییر IP از آن استفاده کرد.

ضمن اینکه ابزار Google Lighthouse اکستنشنی دارد که روی مرورگر Google Chrome نصب می‌شود و می‌توانید از اینجا دانلود نمایید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.