اخبار سئو در هفته دوم آذر 1400

آخرین به‌روزرسانی: 31 فروردین 1401
اخبار سئو و موتورهای جستجو - 4
مدت زمان مطالعه این مقاله
1 دقیقه

اخبار سئو در هفته دوم آذر 1400 را بخوانید. این خبرها خلاصه اتفاقاتی است که برای موتورهای جستجو و موضوعات پیرامون سئو رخ داده است.

اخبار سئو در هفته دوم آذر 1400

آپدیت جدید گوگل برای هندی زبان‌ها

با توجه به کاربران زیاد گوگل در کشور هند، این غول فناوری در جدیدترین آپدیت خود، ویژگیِ جالبی را برای هندی زبان‌ها فراهم کرده است.

در این اقدام گوگل، کاربران هندی در صورت جستجوی عبارات انگلیسی، می‌توانند عنوان و توضیحات متای نتایج را به زبان هندی ببینند.

بیانیه گوگل درباره به‌روزرسانی نوامبر 2021

گوگل درباره‌ی به‌روزرسانی مهمی که 27 آبان 1400 روی هسته‌ی موتور جستجویش انجام داد، بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه گوگل اظهار کرد: “اگر بین 27 آبان تا 9 آذر تغییراتی در رتبه‌بندیِ نتایج خود مشاهده کردید احتمالاً به، به‌روزرسانی اصلیِ ماه نوامبر گوگل مربوط است.”

مجهز شدنِ 60000 سایت Cloudflare به IndexNow

اگر خاطرتان باشد در هفته سوم آبان 1400 خبری مبنی بر پیاده‌سازی پروتکل IndexNow در سرورهای گوگل منتشر کردیم.

اکنون بیش از 60,000 سایتی که از سرویس Cloudflare استفاده می‌کردند، در کمتر از دو ماه پس از معرفی IndexNow این پروتکل را روی سرورهایشان فعال نمودند.

IndexNow ابتکاری بود که توسط موتورهای جستجوی Bing و Yandex برای ارسال سریع‌تر محتوا در اُکتبر 2021 راه اندازی شد. پروتکل IndexNow قادر است برخی محتواهای اصلیِ هر سایت را به محض اینکه شامل تغییراتی شدند در نتایج موتورهای جستجو به‌روزرسانی کند.

هوش مصنوعی جدید گوگل به نام Pathways

همانطور که می‌دانید یادگیری ماشین، یکی از شاخه‌های هوش مصنوعی است و گوگل در موتورهای جستجویش، یک معماری هوش مصنوعی جدید به نام Pathways را معرفی کرد که عملکردی مشابه مغز انسان دارد و می تواند بهتر از مدل‌های موجود، یاد بگیرد.

هوش مصنوعی جدید Pathways، قابلیت تشخیص تصاویر و صدا را خواهد داشت. حالا باید ببینیم گوگل از هوش مصنوعیِ جدیدش در پیشبُرد چه اهدافی استفاده خواهد کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)
خروج از نسخه موبایل