موفقیت در تجارت الکترونیک + راهکار‌های جالب

آخرین به‌روزرسانی: 24 اسفند 1399
موفقیت در تجارت الکترونیک به راحتی یک کلیک
مدت زمان مطالعه این مقاله 7 دقیقه

در این مقاله، به موفقیت در تجارت الکترونیک، عوامل آن، راز موفقیت در تجارت الکترونیک و در نهایت موفقیت در سایت تجارت الکترونیک می‌پردازیم.

تجارت الکترونیک، هر ساله افراد بیشتری را به خرید اینترنتی جذب می‌کند؛ نقش مهم دنیای مجازی بیشتر از گذشته، در زندگی انسان‌ها خود را نشان می‌دهد و این حجم استقبال از دنیای مجازی، چالش بزرگی برای کسب‌ و کار سنتی است و باعث شده است که موفقیت در تجارت الکترونیک برای همه مهم باشد.

اگر هنوز تجارت خود را اینترنتی نکرده اید و یا قصد راه اندازی و گسترش یک سایت تجارت الکترونیکی را دارید؛ این مطلب برای شما مفید است و اگر از این بازار داغ عقب بیافتید، به راحتی کنار گذاشته می‌شوید.

مشاغل مختلف الکترونیکی با چالش‌های متفاوتی روبرو هستند. اما با بررسی تجارت‌های موفق، می‌توانیم الگوهای مشترک خوبی را به دست بیاوریم.

راز موفقیت در تجارت الکترونیک، نیازمند دانستن راه، و شناخت ابزارهای مؤثر است؛ دنیای امروز، انسان‌ها را بسیار بی‌حوصله کرده است، پس اگر نتوانید کاربر را به سایت خود علاقمند کنید، از رقابت خارج خواهید شد.

موفقیت در تجارت الکترونیک اتفاقی نیست؛ برای موفقیتِ یک سایت تجارتِ الکترونیک باید قواعد بازی را بلد باشید. ابزارهایی وجود دارند که کار را برای رسیدن به این هدف بسیار راحت می‌کنند.

در ادامه به بررسی برخی از این ابزارها می‌پردازیم.

موفقیت یک سایت تجارت الکترونیک

به گفته‌‌ی اندرو فوربس (از مجله Forbes) “برند شما مهم‌ترین سرمایه گذاریی است که می‌توانید در تجارت خود انجام دهید”. طراحی وب، لوگو، حتی رنگ مورد استفاده، نمایانگر قلب اصلی برند شما است، از این ویژگی‌ها محافظت کنید.

در مورد ثابت نگه داشتن آن‌ها در همه چیز، از پست‌های شبکه‌ های اجتماعی گرفته، تا توصیف محصولات، ریزه‌ کاری کنید. ثبات باعث ایجاد اعتماد، و اعتماد باعث ایجاد مشتریانی وفادار می‌شود.

برای موفق شدن سایت خود، سعی کنید محیطی دوستانه و چشم نواز را برای کاربر بوجود بیاورید و اطلاعات سایت را بدون چشم داشت در اختیار کابر قرار دهید؛ خرید بی دردسر، موفقیت یک سایت تجارت الکترونیک را می‌رساند.

موفقیت یک سایت تجارت الکترونیک با ظاهر آراسته سایت امکان پذیر است.

ساده کردن خرید مشتریان

با کمال تعجب، برخی از سایت‌ها، خرید را پیچیده می‌کنند. آن‌ها به جای ساده کردن خرید، بازدید کنندگان را برای اولین بار وادار به پر کردن فرم ثبت نام می‌کنند و کاربران باید ثبت نام را از طریق لینک ارسالی تأیید کرده، و بعد از تایید وارد سایت شوند.

مشاغل موفق در تجارت الکترونیکی، حتی ممکن است متوجه شوند که نیمی‌از مشتریان (یا بیشتر!) قبل از پرداخت پول، از خرید خود منصرف می‌شوند؛ وقتی کسب و کار شما، مشتری پسند نباشد، این نارضایتی‌ها بیشتر هم می‌شود.

پیام واضح است: اکثر مشتریان از پیچیدگی دوری می‌کنند.

داشتن یک سایت قوی با مطالب جذاب، بسیار عالی است. با این حال، شما نمی‌خواهید همه این موارد مانع از خرید کاربر بشود. در نتیجه، مشتری شما هرگز نباید بیش از 3 یا 4 کلیک با تسویه حساب فاصله داشته باشد.

قرار دادن گزینه “فیلتر کردن” در سایت، از انتخاب‌های مورد علاقه و پر کاربرد مشتریان است. گزینه فیلتر، زمان جستجو را کم می‌کند و انتخاب‌های بیشتری برای مشتری نمایش می‌دهد. از گزینه “مقایسه کالا” هم بهره ببرید، اگر کاربر جواب تمام سؤالاتش را در سایت شما پیدا کند، احتمال بازگشت بیشتری دارد.

سایت شما هر چقدر هم که قوی باشد، مردم باید احساس کنند، که یک انسان آن را اداره می‌کند. با مخاطبان خود به طور فعال درگیر شوید. به آن‌ها گوش دهید، سؤالات را پاسخگو باشید و آن‌ها را خوشحال کنید. دنبال کننده های شما در فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر می‌توانند بهترین فروشندگان شما باشند.

تجربه بهترین خرید، از عوامل موفقیت در تجارت الکترونیک

با وجود تعداد زیادِ فروشندگان الکترونیکی، شما باید تجربه خوبی را برای بازگشت مشتریان فراهم کنید. برای موفقیت یک سایت تجارت الکترونیک، راحتی در استفاده از تمامی ‌امکانات سایت، بسیار اهمیت دارد.

” زیبایی” از نظر هر کس متفاوت است. اما وقتی صحبت از طراحی سایت می‌شود، “ظاهر خوب” معمولاً به معنای: چیدمان راحت، تایپوگرافی (هنر چیدن حروف به شکلی زیبا)، تصاویر واضح و سایر عناصر طراحی سایت است، که فروشگاه شما را از بقیه متمایز می‌کند.

اطمینان حاصل کنید که سایت شما کاربر پسند باشد. برای جستجوی سریع و آسانِ کالاهای خود، یک عملکرد جستجو ارائه دهید و پشتیبانی آنلاین مشتری را فراموش نکنید.

نباید هیچ گونه ابهامی ‌در طراحی و ساختار اصلی سایت مشاهده شود. دقت کنید زمانی که کاربر، کلمه‌ ای را جستجو کرد، تمام موارد و گزینه های مرتبط به متنِ جستجو، به راحتی در اختیارش قرار بگیرد.

گزینه “جستجو” را بزرگ و جلویِ چشم قرار دهید؛ طوری که کاربر آن را بدون دردسر پیدا کند. متن پیش فرض را به عنوان مثال ” لطفا کلمه مورد نظر خود را جستجو کنید”، در بالا یا کنار صفحه قرار دهید و مطمئن شوید در هنگام تایپ، به صورت خودکار حذف شود.

هرچه کاربر بیشتر احساس راحتی کند، موفقیت در تجارت الکترونیک زودتر بدست می‌آید. آسان بودن فرآیند خرید، رضایت مشتریان را در پی دارد و رضایت مشتری، راز موفقیت در تجارت الکترونیک است.

هنوز امکان لمس اجناس در دنیای مجازی، وجود ندارد؛ در زمان معرفی کالا، سعی کنید بهترین عکس با زاویه‌ نور خوب و از تمام جهت‌ها، در اختیار مشتری قرار بگیرد. ذکر جزئیات یکی از عوامل موفقیت در تجارت الکترونیک است.

شناخت مشتری، یک راز موفقیت در تجارت الکترونیک

اطلاع رسانی صحیح، یکی دیگر از رازهای موفقیت در سایت تجارت الکترونیک است. قبل از انتشار هر مطلبی، از کیفیت و متفاوت بودن آن مطمئن شوید.

برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی نیاز به انجام کارهای عجیب و غریبی نیست، اما برای اطمینان از داشتن مشتری باید برند خود را به طور مؤثر تبلیغ کنید.

برای مؤثر بودن تبلیغ، باید مخاطب خود را خوب بشناسید. از جمله: به چه چیزی علاقمند است؟ مقدار پولی که کسب می‌کند (و باید هزینه کند) چقدر است؟ سایت‌های مورد علاقه‌‌ی او چیست؟ یا چه چیزی از نظر او ارزشمند است؟

وقتی متوجه شدید که مخاطب شما، زمان خود را در اینترنت چگونه می‌گذراند، جای مناسب تبلیغ را پیدا کرده اید. این تبلیغ بدون شک، مؤثر خواهد بود.

تا زمانی که قدرتمند نشده اید، فعالیت سایت، نباید خیلی گسترده باشد. به جای تلاش برای انجام کارهای غیرممکن و جلب نظر همه افراد، تخصص خود را متمرکز بر رسیدگی به درخواست‌ها و نیازهای بازار کنید.

یکی دیگر از نکات کلیدی، در موفقیت یک سایت تجارت الکترونیک، استفاده از نظرات مشتری، برای بهبود تجارت است.

از اظهار نظر کردن مشتریان نترسید. بالاخره نظرات آن‌ها اهمیت بیشتری دارد! از آن‌ها بپرسید که در مورد سایت، محصولات و خدمات مشتری شما، چه چیزهایی را دوست دارند یا چه چیزی را دوست ندارند و اینکه برای بهبود تجربه‌‌ی خرید آنلاین، چه کاری می‌توانید انجام دهید.

این کار را می‌توانید با افزودن گزینه‌ “انتقادات و پیشنهادات” انجام دهید. نظرسنجی در شبکه های اجتماعی را از یاد نبرید؛ ارسال ایمیل‌های پیگیری، پس از ارائه محصول هم، نتیجه مثبتی دارد.

اگر نتوانید با تحویل به موقع و مطمئن، محصولات خود را به مشتریان ارائه دهید، تمام زحمت‌های شما بی‌نتیجه می‌شود؛ بخش قبول سفارشات و ارسال محصولات، باید مقرون به صرفه و کارآمد باشد.

 

از عوامل موفقیت در تجارت الکترونیک می‌توان به شناخت مشتری اشاره کرد.

ساخت یک سایت Responsive (مناسب برای استفاده با تلفن همراه) 

وقتی 46٪ از مصرف کنندگان، کل فرآیند خرید خود را (از تحقیق تا خرید)، روی تلفن‌های هوشمند انجام می‌دهند، اگر سایت شما برای موبایل مناسب نباشد، فروش زیادی را از دست خواهید داد. سایت شما باید برای بازدیدکنندگان با انواع دستگاه‌های مختلف، سازگار باشد.

نقش تولید محتوا، در موفقیت یک سایت تجارت الکترونیک

اگرچه تجارت الکترونیکی روز به روز، سهم بیشتری از بازار مصرف را به دست می‌آورد؛ ولی لزوماً به معنای موفقیت بیشتر شما نیست. با بزرگتر شدن بازار تجارت الکترونیکی، رقابت بیشتری بوجود می‌آید، و برندهای تجاری، ملزم به ابداع روش‌های جذب و حفظ مشتری بهتری هستند.

عناصری مانند تولید محتوا و استراتژی محتوا می‌توانند یک سیاست موفق بازاریابی را هدایت کنند، اما باید به بهترین شکل ممکن انجام شوند. بنابراین بازاریابی محتوا، می‌تواند به شما در معرفی و پیشرفت کسب و کار، بهبود نرخ بازگشت سرمایه (Return on Investment) و تأثیرگذاری کمک کند.

تولید محتوا، علاوه بر تأثیر مثبت در میدان رقابت، می‌تواند به آموزش، اطلاع رسانی و ایجاد وفاداری بیشتر در مشتری کمک کند.

راز موفقیت در تجارت الکترونیک

انواع مختلف بازاریابی محتوایی برای تجارت الکترونیکی کدامند؟

برخی از نمونه های متداول بازاریابی محتوا برای موفقیت در تجارت الکترونیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، راز موفقیت در تجارت الکترونیک
  • بازاریابی ویدئویی، از عوامل موفقیت در تجارت الکترونیک
  • تولید محتوا، برای موفقیت در تجارت الکترونیک
  • بهینه سازی تعریف، تجارت الکترونیک
  • بررسی، بهینه سازی آنلاین
  • تأثیرگذاری در بازاریابی

اطمینان حاصل کنید که تیم تولید محتوای خوبی را انتخاب کنید، زیرا زمان برای شما ارزشمند است. این موارد گوشه کوچکی از ابزارها و راه کارها در موفقیت سایت تجارت الکترونیک بود. حالا وقت آن رسیده که کمی ‌هم، به عوامل موفقیت در تجارت الکترونیک بپردازیم.

با بقیه فرق داشته باشید

چرا مشتری باید از سایت شما بازدید کند؟ آیا کالاهای انحصاری می‌فروشید؟ آیا کمترین قیمت را ارائه می‌دهید؟ آیا خدمات مشتری متمایزی دارید؟

هر شغلی باید خودش را متمایز کند، به عنوان یک فروشنده اینترنتی، نمی‌توانید امیدوار باشید که همه چیز را به همه بفروشید.

ممکن است سر خود را تکان دهید و به سایت آمازون (Amazon.com) اشاره کنید (همه چیز را از کتاب‌های دست دوم گرفته تا میگوی تازه به فروش می‌رساند).

اگر فکر می‌کنید می‌توانید آمازون بعدی شوید، به دنبال آن بروید. اما قبل از انجام این کار، از خود بپرسید که چند نمونه کسب و کار دیگر را می‌شناسید که به چنین هدف بزرگی رسیده باشند.

یکی از رازهای موفقیت در تجارت الکترونیک، این است که حداقل یکی از مشکلات مشتریان را حل کنید. به ویژه مشکلی که هیچ کس آن را حل نکرده است.

مقرون به صرفه بودن، یک راز موفقیت در تجارت الکترونیک

در تلاش برای افزایش فروش، مشاغل الکترونیکی وسوسه می‌شوند که حاشیه ناخالص را تا جای ممکن کم کنند. رقابت در قیمت کمتر، فشار زیادی بر تجارت شما وارد می‌کند. تاریخ تجارت الکترونیکی مملؤ از جنگ‌های قیمتی است که، برخی از آن‌ها منجر به نابودی تجارت‌های بزرگ شده است.

فقط مشاغلی که برای کنترل سرمایه، برنامه ریزی دارند دوام می‌آورند. محصول خود را تبلیغ کنید، مشتری خود را بشناسید و قیمت‌ها را بر اساس یک برنامه‌ تجاری دقیق، تعیین کنید. اجازه ندهید که طمع، به حجم فروش زیاد تصمیمات شما را تحت تاثیر قرار دهد.

موفقیت در تجارت الکترونیک و ابزارها

شناخت رقبا از عوامل موفقیت در تجارت الکترونیک

شناخت رقبا به اندازه شناخت مشتری مهم است. بفهمید که چه چیزهایی باعث موفقیت رقبای شما می‌شود و شما به آن‌ها توجه نکرده اید. این کار را می‌توانید با مراجعه منظم به سایت و شبکه های اجتماعی انجام دهید. یا از خدمات آن‌ها استفاده کنید؛ حتی صحبت با مشتریان هم مفید است.

موفقیت سایت تجارت الکترونیک، در گرو حس امنیت مشتری است. اعتماد کاربر به فروشگاه اینترتی شما بسیار اهمیت دارد. در انتهای سایت، از گزینه‌ هایی مثل “درباره ما” یا “قوانین و مقررات” استفاده کنید و سعی کنید در سایت خود، از نماد شرکت‌های مشهور و مهم بهره ببرید.

زنجیره تأمین خود را درست انتخاب کنید؛ همه مشاغل تجارت الکترونیکی، برای تکمیل بخشی از خدمات خود، از شرکت‌های دیگری کمک می‌گیرند، که به آن زنجیره تأمین گفته می‌شود. اما شما نمی‌توانید مسئولیت خود را در قبال مشتری به گردن کس دیگری بیاندازید.

ارسال سفارش و تحویل آن بر عهده زنجیره تأمین است. وقتی بخشی از زنجیره تأمین خراب باشد، کالاها اشتباه، آسیب دیده و یا حتی خراب به مشتری تحویل داده می‌شود و این پایان تجارت الکترونیکی شما خواهد بود.

مدیریت زنجیره تأمین، قبل از تجارت الکترونیکی است، هرگونه همکاریِ برون شرکتی، باید یک انتخاب حساب شده باشد. پس در انتخاب تیم‌هایی که قصد همکاری با آن‌ها را دارید، دقت کنید؛ زیرا وقتی مشکلی پیش می‌آید، مشتری تجارت شما را مقصر می‌داند، نه زنجیره تأمین را.

موفقیت یک سایت تجارت الکترونیک اتفاقی نیست.

نتیجه گیری

تمامی ‌عوامل موفقیت در تجارت الکترونیک، در سه چیز خلاصه می‌شود:

تمرکز: تمرکز روی ارائه خدمات عالی به مشتریان را، در هر زمان حفظ کنید.

ماندگاری: کوتاه مدت فکر نکنید. اگر قصد دارید طولانی مدت در شغل خود باشید، احتمال قوی، بدستش می‌آورید.

شور و اشتیاق: به برند خود علاقمند باشید و اطمینان حاصل کنید که این اشتیاق را به مشتریان خود منتقل می‌کنید.

لذت باعث می‌شود تا مصرف کنندگان خرید خود را به پایان برسانند و سپس موارد دیگر را خریداری کنند.

به ما بگویید، چه چیزی این حس لذت را القا می‌کند و برند را به سطح بعدی می‌رساند؟

موفقیت در تجارت الکترونیک چقدر برای شما مهم است؟

منابع

thebalancesmb
dhl
bigcommerce

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Image Lightbox