تأثیر تبلیغات در سئو و رتبه بندی سایت

آخرین به‌روزرسانی: 16 آبان 1400
تاثیر تبلیغات در سئو
مدت زمان مطالعه این مقاله 6 دقیقه

تأثیر تبلیغات در سئو سایت ممکن است هم مفید و هم غیر مفید باشد. برای شما ممکن است پیش آمده باشد که وارد سایتی شده باشید و دنبال چیزی هستید، که می‌خواهید آن را پیدا کنید.

زمانی که وارد آن صفحه می‌شوید، مشاهده می‌کنید که چندین تبلیغات در صفحه وجود دارند و شما را در پیدا کردن و جستجوی خواسته تان، سردرگم می‌کنند. با این حال شما باید تمام صفحه را اسکرول کرده تا به خواسته خود برسید.

این کار باعث می‌شود تا کاربران از صفحه شما خارج شوند و قطعاً تأثیر منفی را در ذهن کاربران به جا می‌گذارد.

در این مقاله ما قصد داریم، تأثیر تبلیغات در سئو سایت را به شما بگوییم. تبلیغات آنلاین، بخشی از زندگی روزمره در صفحات اینترنت شده است. تبلیغات آنلاین انواع مختلفی دارند، که ما در این مقاله فقط آن‌ها را نام برده ایم، شامل:

 • تبلیغات جستجوی Google
 • تبلیغات AdWords یا گوگل ادز
 • تبلیغات PPC
 • تبلیغات بینگ
 • تبلیغات فیس بوک
 • توییتر تبلیغات
 • تبلیغات وبلاگ Tumblr
 • تبلیغات بنر
 • Google Display Ads
 • هدف گذاری مجدد تبلیغات
 • تبلیغات Reddit
 • تبلیغات موبایل
 • تبلیغات درون بازی
 • تبلیغات AdMob
 • ایمیل تبلیغات
 • تبلیغات Gmail
 • تبلیغات ویدیویی
 • تبلیغات YouTube
 • تبلیغات Pinterest
 • تبلیغات اینستاگرام
 • تبلیغات تاک
 • تبلیغات تلویزیونی
 • تبلیغات روزنامه
 • تبلیغات رادیویی
 • تبلیغات شهری

تأثیر تبلیغات در سئو سایت

آیا متوجه پایین آمدن رتبه صفحه یا عملکرد کم تبلیغات شده اید؟

آیا متوجه تأثیر تبلیغات در سئو سایت خود شده اید؟

شما در سایت‌های مختلفی با انواع تبلیغات مواجه شده اید، مثلاً: پخش موسیقی و یا حل معما و غیره. این که ما با تبلیغات فراوان سایت خود را بهتر می‌کنیم یا خیر، یا این که تأثیر تبلیغات در سئو سایت ما، نتیجه مثبتی دارد یا خیر، این‌ها سوالات مهمی ‌هستند که همه ی ما می‌خواهیم پاسخ آن را بدانیم.

تأثیر تبلیغات در سئو و رتبه بندی سایت

گوگل اوایل ماه جاری اعلام کرد که قصد دارد، تبلیغات سرزده ای را که مانع تجربه کاربر می‌شوند را سرکوب کند. در حالی که جزئیات رسمی ‌کمی‌ درباره ی این موضوع وجود دارد. البته این راهم بگوییم، که کسی در مورد این موضوع کاملاً مطمئن نیست.

اما با اطمینان می‌شود گفت، که صفحات دارای تبلیغات سرزده کمتر از صفحات دارای تبلیغات بومی یا بنرهایی که با محتوای سایت مرتبط هستند، بازدید کمتری داشته و رتبه بندی کمتری دریافت می‌کنند و این می‌تواند  نحوه و تأثیر تبلیغات در سئو را نشان دهد، علاوه بر این، تبلیغات سرزده در مرورگر Chrome Google به طور کامل مسدود می‌شود.

در ادامه مقاله (تأثیر تبلیغات در سئو) می‌پردازیم به توضیح موارد زیر، که تبلیغات چه تأثیری بر سئو سایت ما دارند و چگونه، چه تبلیغاتی را و با چه راه حل‌هایی در سایت خود قرار دهیم:

 • راه حل
 • مجازات برای تبلیغات گوگل
 • تأثیر تبلیغات گوگل بر ذهن شما

راه حل

Google سعی در خلاص شدن از شر تبلیغات را ندارد. هدف آن‌ها، بهتر کردن تجربه کاربر است، به طوری که تجربه و دیدگاه کاربر نسبت به آن صفحه کاسته نشود.

برای این که تأثیر تبلیغات در سئو را بهتر درک کنید و برای بالا نگه داشتن رتبه صفحه خود و حفظ کارایی تبلیغات تلاش کنید، این سه مورد را در نظر بگیرید تا مطابق با انتظارات تبلیغات گوگل باشد.

از تبلیغاتی که باعث قطع، حواس پرتی و بهم ریختگی صفحه می‌شود، خودداری کنید

برای راهنمایی‌هایی، برای ایجاد تبلیغات و این که نتیجه تأثیر تبلیغات در سئو سایت خود را در آینده بهتر در ک کنید، به وبلاگ DoubleClick Google مراجعه کنید، جایی که آن‌ها معیارهای “تبلیغ بد” خود را به طور خاص تشریح می‌کنند.

Advertising in SEO

با این حال، یک قانون خوب، اجتناب از تبلیغاتی است که شما را مجبور می‌کند تا زمان مشخصی منتظر بمانید تا بسته شود، موسیقی با صدای بلند پخش کند یا انیمیشن‌های ناخوشایند داشته باشد یا اینکه زمان بارگذاری صفحه را کاهش می‌دهد.

تبلیغاتی ایجاد کنید که فوری، همه جانبه و مرتبط باشد

علاوه بر اجتناب از انواع خاصی از تبلیغات، معیارهایی نیز برای آنچه باید تلاش کنید، وجود دارد. در درجه اول تبلیغاتی سریع در زمینه ی بارگیری و در قالب موضوعی که در آن، محتوایی را ایجاد کرده اید، باشد.

تبلیغات خود را آزمایش کنید

قبل از بارگذاری یا ارسال هرگونه تبلیغات دیجیتالی، یک آزمایش سریع با دوستان یا همکاران خود انجام دهید. اگر اولین واکنش آن‌ها این است که، بفهمند تبلیغلات شما مناسب نیست و کاربران را از سایت دور می‌کند، پس باید مراحلی را برای رفع این مشکل طی کنید.

ایجاد تبلیغاتی که بدون ایجاد وقفه درگیر شوند، کار ساده ای نیست، اما ممکن است.

مجازات برای تبلیغات گوگل

مفهوم مجازات سنگین برای تبلیغات گوگل، در اوایل سال 2017، زمانی که چندین سایت معروف، تراکم تبلیغات گوگل را به عنوان دلیل احتمالی برای مشکلات رتبه بندی ذکر کردند، به شهرت رسید.

با تراکم بیش از حد تبلیغات گوگل در سایت و مجازات گوگل، نشان دهنده این است که، تأثیر تبلیغات در سئو سایت مورد نظر، نامناسب و منفی گرا بوده است.

مسئله تبلیغات گوگل، در هنگام به روز رسانی گوگل، بیشتر مورد توجه قرار گرفت، زیرا به نظر می‌رسید که در بسیاری از سایت‌ها تبلیغات زیادی را در سایت خود قرار داده اند و باعث کاهش رتبه بندی سایت خود شده اند.

از آن زمان به بعد، جریمه ‌های تبلیغاتی سنگین، برای تبلیغات گوگل در سایت و از دست دادن رتبه‌ های بالای تبلیغات، شکل گرفت.

اما این را هم بگوییم که نحوه استفاده از تبلیغات گوگل در سایت خیلی مهم است. اگر به در ستی از آن‌ها استفاده کنیم، در کسب و کار ما می‌تواند مفید هم باشد، پس این یکی از گزینه های مثبت تأثیر تبلیغات در سئو سایت شما است.

آیا سایت من به دلیل بیش از حد بودن تبلیغات گوگل، رتبه خود را از دست داده است؟

این همان چیزی است که هرکسی که این مقاله را می‌خواند، می‌خواهد بداند که تأثیر تبلیغات در سئو سایت چگونه است. دو سوال مختلف در ارتباط با این موضوعی که گفتیم (تأثیر تبلیغات در سئو چگونه است)، وجود دارد:

سوال اول: آیا Google به دلیل تراکم تبلیغات بیش از حد، سایت من را مجازات کرده است؟

سوال دوم: آیا تراکم تبلیغات من، تأثیر منفی بر تجارب عینی کاربران در سایت دارد؟ (این چیزی است که Google برای تعیین رضایت از جستجوی کاربران، آن را اندازه گیری می‌کند.)

پاسخ اولین سوال واقعاً آسان است؛ که احتمالاً برای بیشتر ناشران تعجب آور خواهد بود.

بیشتر ناشران کاملاً نمی‌دانند که Google در واقع برخی ابزارها را برای ارزیابی اینکه آیا تجارب تبلیغاتی شما، هر نوع مجازات یا ضرر رتبه بندی ایجاد می‌کند، را دارد.

در حال حاضر، برای انجام دادن این کار، شما باید وارد کنسول جستجوی Google خود شوید (که قبلاً باید تنظیم شده باشد).

بسیاری از ناشران جدید، از Google Web Tools (ابزار گوگل وب) بی اطلاع هستند. با این حال، Google Web Tools دسترسی به آنچه، Google آن را گزارش تجربه می‌نامد، فراهم می‌کند.

تاثیر تبلیغات در سئو چقدر است

اولین جایی که باید به دنبال آن بگردید، داخل ابزار Google Web Tools است. این برنامه رایگان است و حقایق سختی را در مورد مجازات‌های موجود یا موضوعاتی که Google به طور فعال در سایت شما تشخیص داده است، به شما ارائه می‌دهد.

در مرحله بعدی، باید آن‌ها را آزمایش کنید و درک بهتری از تأثیر تبلیغات بر رفتار بازدید کنندگان در سایت خود داشته باشید. من فکر می‌کنم بهترین راه برای انجام این کار است.

اگر این کارها را انجام داده اید، بهتر است توجه خود را به چگونگی تأثیر محتوای خود، بر روی جذب واقعی بازدیدکنندگان معطوف کنید.

این همان چیزی است که هر ناشر وب باید تنظیم کند. این به شما کمک می‌کند بفهمید آیا گوگل قصد دارد:

 • تبلیغات ناشران را در مرورگرهای Chrome مسدود کنید.
 • به دلیل نقض استانداردهای بهتر تبلیغ، سایت خود را به هر طریقی مجازات کنید.
 • رتبه بندی خود را برای تراکم تبلیغات جریمه کنید.

با این حال، این بدان معنا نیست که تبلیغات بر سئو شما تأثیر نمی‌گذارند، یا این که احساس کنید تأثیر تبلیغات در سئو سایت، مفید است. باید قوانین آن را رعایت کرد تا باعث کاهش رتبه بندی سایت نشود.

تأثیر تبلیغات گوگل بر ذهن شما

تبلیغات همیشه تأثیر در سئو سایت خواهد داشت، اما نه آنگونه که احتمالاً فکر می‌کنید.

حقیقت این است که تأثیر تبلیغات در سئو، بر تجارب بازدید کننده تأثیر می‌گذارد. Google واقعاً در ایجاد پیچیده ترین روش‌های ممکن برای سنجش تجربه بازدید کننده در سایت شما، بسیار سخت کار می‌کند.

اگر به صورت ذهنی بخواهیم حدس بزنیم و تعداد تبلیغات را افزایش دهیم، کار اشتباهی را انجام داده ایم. در نتیجه تأثیر تبلیغات در سئو سایت، مفید و تأثیر گذار باشد، نتیجه ی معکوسی را یرایمان به همراه خواهد داشت.

اگر تبلیغات شما بر تجربه بازدیدکننده تأثیر منفی بگذارد، احتمالاً نوعی تأثیر منفی بر رتبه بندی کلمات کلیدی شما دارد.

بنابراین، از کجا می‌دانید تعداد تبلیغات زیاد است؟ یا این که، کدام تبلیغات بر کاربران تأثیر منفی می‌گذارد و چه مکان‌هایی برای بازدیدکنندگان کمترین مزاحمت را ایجاد می‌کند؟

درک ذهنی

درست است. علت اصلی تعداد تبلیغاتی است که، ما آن‌ها را مشاهده می‌کنیم، که این نتیجه ی مشاهده می‌تواند هم برای یک سایت مضر یا مفید باشد.

تنها روش شناخت واقعی Google و بازدید کنندگان شما از درک این تعداد تبلیغات، اندازه گیری عینی آن‌ها، به روشی است که Google دارد.

مطالعات زیادی در این  زمینه صورت گرفته است و نتیجه اصلی آن، این است که همه بازدید کنندگان متفاوت هستند و تجارب تبلیغات مختلف را ترجیح می‌دهند.

اندازه گیری این مسئله و رساندن هر کس به آنچه که ترجیح می‌دهند، غیرممکن نیست.  با این حال، باید تبلیغات در یک سایت، به اندازه ای مناسب و در جایگاه مناسبی از سایت به کاربرده شود.

Advertising in SEO

باید بگوییم، اگر واقعاً می‌خواهید، از ضررهای موجود در ترافیک کلمات کلیدی، جلوگیری کنید، سعی کنید از تبلیغات نامناسب و نامربوط، به کلمه کلیدی ای که درباره ی آن محتوایی را ایجاد کرده اید، استفاده نکنید. در غیر این صورت با کاهش بازدید کاربران از سایت و مجازات گوگل و کاهش رتبه بندی در صفحه نتایج گوگل و غیره، روبرو خواهید شد.

در آخر

همانطور که دیدیم تأثیر تبلیغات در سئو سایت می‌تواند مضر یا مفید باشد.

البته همانطور که در مقاله گفته شد بستگی به سایتی که طراحی می‌شود، دارد، اینکه تبلیغات در کجای سایت قرار گیرند و اینکه چگونه تبلیغات گوگل را در سایت خود مدیریت کنیم، تا کاربران دچار سردرگمی نشوند، در غیر این صورت باعث کاهش رتبه سایت در صفحه نتایج گوگل و حتی جریمه گوگل را، به همراه خواهد داشت.

آیا شما از تبلیغات گوگل، در سایت خود استفاده کرده اید؟ تأثیر تبلیغات در سئو سایت شما چگونه بوده است؟
نظرات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

منابع

ezoic

smashingmagazine

adthrive

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Image Lightbox